Lukić Neda

AKTIVNOSTI

RUŽIČASTIM MAJICAMA PROTIV VRŠNJAČKOG NASILJA

RUŽIČASTIM MAJICAMA PROTIV VRŠNJAČKOG NASILJA        Ove godine, naša škola “Jovan Mikić” raspisala je konkurs pod sloganom “Širi ljubav u ružičastoj boji, mržnja nikome lepo ne stoji” i pozvala sve osnovne škole na teritoriji Grada Subotice da na današnjoj manifestaciji daju glas PROTIV vršnjačkog nasilja i glas ZA ljubav i drugarstvo. Na ovaj način izvođenjem svojih tačaka koje su pripremili učenici i njihovi mentori-nastavnici osnovnih škola “Ivan Goran Kovačić”, “Sečenji Ištvan” ,“Sonja Marinković”  “Matko Vuković”, “ Jovan Jovanović Zmaj“  i “Jovan Mikić” pridružujemo se borbi protiv vršnjačkog nasilja.

Nakon izvođenja tačaka, tročlani žiri u sastavu Nataša Aleksić, član gradskog veća zadužena za obrazovanje, Milanka Kostić direktorica Fondacije “Danilo Kiš”i Marta Stamenković Aroksalaši direktorica Dečijeg pozorišta u Subotici,  doneo je odluku da ravnopravno prvu nagradu dele tri tačke. Tačke koje su ostavile najjači utisak na osnovu svoje originalnosti su:

• film #Sviraj ne maltretiraj# . Film su osmislili, napisali scenario, odigrali i snimili učenici viših razreda škole OŠ "Sečenji Ištvan" , članovi Dramske sekcije koju vodi nastavnik srpskog jezika Damir Išpanović uz podršku u izvođenju članova Udaračke sekcije „Rocket“;
  • performans “Zaustavite ga“ koju su izveli učenici 8.c odeljenja škole “Jovan Mikić”,  Leo Sabo, Аdel Kermeci i Aron Perna koji su izveli uz pomoć i podršku nastavnice mađarskog jezika Valerije Horvat Rice;
  • kao i vokalno-instrumentalno-koreografskom tačka “Reč” koju su izveli učenic OŠ “Matko Vuković”,  autor tačke je profesorka likovne kulture Dragana Albijanić, a mentor  učiteljica Biljana Vujović.

Škola “Jovan Mikić” nagradila je učenicu 8.a Milicu Simić za logo konkursa, kao i koordinatorku Đačkog parlamenta Tatjanu Tot Karakaš za slogan konkursa “ Širi ljubav u ružičastoj boji, mržnja nikome lepo ne stoji! ”

KONKURS ŠIRI LJUBAV U RUŽIČASTOJ BOJI, MRŽNJA NIKOME LEPO NE STOJI !

Tim za zaštitu učenika od diskriminacije, nasilja, zlostavljanja i zanemarivanja pokrenuo je inicijativu za obeležavanje Dana borbe protiv vršnjačkog nasilja, u svetu poznatog kao Dan ružičastih majica. Dan ružičastih majica obeležava se  od 2007. godine, kada je jedan učenik u Kanadi obukao ružičastu majicu kao znak podrške svojoj majci koja je obolela od karcinoma dojke. U školi su ga zbog toga vršnjaci ismejali i psihički i fizički zlostavljali.   Naša škola je danas, 1. februara raspisala KONKURS pod sloganom " Širi ljubav u ružičastoj boji, mržnja nikome lepo ne stoji".

Sve osnovne škole na teritoriji Grada Subotice pozvane su da učestvuju na konkursu prijavljivanjem svojih originalnih tačaka (mogu biti dramski prikaz, muzičke tačke, ples, igra, foto priče), koje će prikazati na centralnoj manifestaciji u našoj školi 27.februara 2019. sa početkom u 12.00 časova. Unapred se radujemo saradnji sa  školama, zajedno ćemo poslati snažnu poruku protiv vršnjačkog nasilja

TIM ZA ZAŠTITU UČENIKA OD DISKRIMINACIJE, NASILJA, ZLOSTAVLJANJA I ZANEMARIVANJA U ŠKOLI

PRVA PREDHODNA ( Stranica 1 od 1 ) SLEDEĆA POSLEDNJA