Bibliotekar: Kolar Perić Vesna

AKTIVNOSTI

Naša lepa biblioteka

Biblioteka u Osnovnoj školi "Jovan Mikić" je veoma lep kutak u koji učenici rado dolaze. Naša biblioteka raspolaže velikim knjižnim fondom koji je klasifikovan po uzrastu. Celokupan fond biblioteke smešten je na policama i u ormanima. U okviru biblioteke nalazi se i čitaona gde učenici provode svoje velike odmore, dolaze pre ili nakon škole, pišu referate, razmenjuju informacije...

U biblioteci radi školski bibliotekar Vesna Kolar Perić koja je uvek učenicima na raspolaganju.

Tokom cele školske godine uz pomoć sekcije i ostalih zainteresovanih učenika vršimo klasifikaciju, novi smeštaj bibliotečke građe, izrađujemo panoe... U biblioteci se organizuju mnogobrojne akcije i takmičenja, književne večeri kao i humanitarne akcije. Učenici se vrlo rado priključuju ovim akcijama a pogotovo takmičenjima. Na ove načine uspešno razvijamo svest kod dece o značaju čitanja knjige kao i o značaju čuvanja tih knjiga!

Moto naše lepo uređene biblioteke je - Knjiga je naš najveći prijatelj!!!

PRVA PREDHODNA ( Stranica 91 od 91 ) SLEDEĆA POSLEDNJA