Bibliotekar: Kolar Perić Vesna

AKTIVNOSTI

“ Drugačiji sam ,pa šta? “

knjizevno vece

Večeras je književno veče u našoj školi bilo veoma edukativno i emotivno. Anita Đurđekanović predstavila je svoju knjigu u kojoj je njen sin Peđa (Peđolino) glavni junak koji u bajci može sve i tako uspeva da spase Deda Mraza, Novu godinu. Predstavila je Peđin život i pokazala drugarima da treba prihvatiti i drugačije od njih samih. Ovim humanitarnim činom podržali smo proces lečenja Anitinog sina i pružili mu mogućnost za srećnije detinjstvo.
Veliko hvala hrabroj Aniti i svim prisutnima koji su upotpunili ovo književno veče!

KNJIŽEVNO VEČE

DANA 25.NOVEMBRA (PONEDELjAK) ODRŽAĆE SE U NAŠOJ ŠKOLI HUMANITARNO KNjIŽEVNO VEČE SA POČETKOM U 18.30

GOST KNjIŽEVNE VEČERI BIĆE ANITA ĐURĐEKANOVIĆ KOJA ĆE PREDSTAVITI SVOJU KNjIGU

“ Drugačiji sam ,pa šta? “Anita Đurđekanović napisala je knjigu o sinu koji boluje od cerebralne paralize. Knjiga “Drugačiji sam,pa šta?” je
bajka u kojoj njen sin Peđa spašava Deda Mraza i Novu godinu. Ona prati Peđin spori, ali sigurni put ka srećnijem detinjstvu.

PROMOCIJA KNjIGE SE VRŠI U CILjU:
• SENZIBILIZACIJE SVOJIH VRŠNjAKA U PRIHVATANjU DRUGAČIJIH OD NjIH

• PODRŽAVA SE PROCES INKLUZIJE DECE OMETENE U RAZVOJU

• HUMANITARNIM ČINOM- KUPOVINOM KNjIGE POMAŽE SE DECI U DALjEM LEČENjU (UZ KUPLjENU KNjIGU POKLONČIĆ -NOVOGODIŠNjI MEDENjAKknjiževno veče

Andersenove bajke u II a

andersen

U saradnji sa učiteljicom Natalijom Tucakov i njenim  II a  razredom obeležili smo SVETSKI DAN čitanja bajki. Učenici su pročitali Andersenove bajke i sa velikim nestrpljenjem čekali da prezentuju sve ono što su pročitali. Družili smo se sa likovima iz bajki dva časa. Upoznali smo se sa životom i radom Hansa Kristijana Andersena. Kroz zanimljiv kviz o bajkama učenici su pokazali izuzetno znanje o sadržaju i likovima iz pročitanih bajki. Kruna svega je bila dramatizacija omiljenih bajki.

Bravo II a!

"Biberče" u dečijoj mašti

Poruka današnjeg dvočasa na kojem sam sa učiteljicom Snežanom Milojević i njenim II d razredom imala je - "Dobro se dobrim vraća". Zajedničkim snagama obradili smo narodnu bajku "Biberče". Rešavali smo rebuse,izražajno čitali bajku ,razgovarali o njoj,uočavali osobine junaka,opisivali ih,uviđali nemoguće,pronalazili poruke...Najinteresantniji je bio opis Biberčeta,dokaz koliko se dečija mašta razvija čitanjem bajki.Biberce

Vreme nam je proletelo u radu pa smo se dogovorili da se opet vidimo već u sledeći petak :-)

Dani Branislava Nušića

Branislav Nušić

Članovi sekcije "Mladi bibliotekari" (viši razredi) dobili su zadatak i instrukcije da saznaju što viče o našem daleko poznatom Branislavu Nušiću. Svoja zapažanja o njegovim delima i njegov život napisali su na papirima koje smo postavili na pano u školskoj biblioteci. Njegove poznate knjige smo izdvoji i time skrenuli pažnju na ova sjajna dela koja se nalaze u našoj školskoj biblioteci.

Na ovaj način se učenici naše škole informisu o životu i radu Branislava Nušića. A  isticanjem njegovih knjiga lakše se opredeljulju koju će knjigu čitati.

PRVA PREDHODNA ( Stranica 87 od 91 ) SLEDEĆA POSLEDNJA