Bibliotekar: Kolar Perić Vesna

AKTIVNOSTI

Radionica Pčelica - Radionica stripa

Na radionici smo pričali o stripu. Prisutni su bili 3. i 4. razredi.

Strip je strana reč, a mi smo koristeći leksikon naučili kako možemo saznati šta znači neka nepoznata reč. Deca su dobili strip bez teksta i oni su sami osmišljavali dijalog između likova u stripu.

Kedvenc mesehősöm

A könyvtárban a Mézikuckó műhelyen az 1., 2. és a 3. osztályosok meséltek kedvenc könyvükről, mesehősükről, majd lerajzolták, amit a könyvtár falára ki is tettünk.

Valentinov dan u biblioteci - Valentin nap a könyvtárban

Održali smo dan Svetog Valentina u biblioteci. Deca su pisala pismo svojim simpatijama i ubacivali su u kutiju.

Pisme smo podelile 14. februara.

Megünnepeltük a Valentin napot a könyvtárban. A tanulóknak lehetőségük volt leveleket írni egymásnak, a szimpátijájuknak. A leveleket egy dobozba gyűjtöttük össze, melyeket február 14.-én szétosztottunk.

Radionica Pčelica - Morske životinje

U biblioteci smo održale radionicu Pčelica, sa temom "Morske životinje". Prisutni su bili 2 razredi sa učiteljicama. Prvo smo pričali o moru i naučili smo kako treba da koristimo enciklopedije.

Tražili smo odgovor na pitanje:

- Zašto je more plavo?

- Da li morska voda peči oči? Zašto peče?

Kada smo saznaliodgovore pravili smo ribice koje možete da pogledate u galerije.

Kreativna radionica u 2a! Ukrasne korpice!

Zajedničkom saradnjom školske biblioteke i učiteljice IIa Natalija Tucakov organizovali smo kreativnu radionicu. Deca su bili vredni i pravili ukrasne korpice.

Bravo IIa, bili ste divni!

PRVA PREDHODNA ( Stranica 83 od 89 ) SLEDEĆA POSLEDNJA