Bibliotekar: Kolar Perić Vesna

AKTIVNOSTI

NAJBOLJI RECITATORI NAŠE ŠKOLE

Dan ljubavi u našoj školi bio je protkan divnim stihovima. Škola je bila puna sjajnih recitatora. Čvrsto smo im držali palčeve. Saslušali smo sve talentovane recitatore, a odluku o najboljim recitatorima prepustili smo žiriju. Članovi žirija su bili Snežana Čutura,Dušica Kosović ,Sandra Mešter,Slavica Rujević, Erika Gubena, Valerija Horvat Rice i Vesna Kolar Perić. Imali su zaista težak zadatak-izabrati najbolje.
Najbolji ovogodišnji recitatori su Jana Vasić 2 a i Sebők Cs. Szintia 3 c, Jelena Damjanović 5 a i Szőnyi Blanka 6 c. Svi učesnici zaslužili su velike,ogromne aplauze,zaista su bili sjajni!

DAN LJUBAVI

U saradni učiteljice Natalije Tucakov i školskog bibliotekara Vesne Kolar Perić nastao je divan čas. U susretu danu ljubavi nakon prelepih priča o porodičnoj i drugarskoj ljubavi nastali su divni radovi koji će učenici pokloniti roditeljima ili drugarici ili možda nekoj simpatijici ...

SAMO NAŠA DRUŠTVENA IGRA

Školski bibliotekar i članovi sekcije "Mladi bibliotekari" osmislili su i napravili svoju društvenu igru. Putem ove društvene igre vežbamo motoriku,pokrete,oslobađamo se treme,jačamo samopouzdanje i ono najvažnije družimo se,smejemo i uživamo u igri.

POKLON UČENIKA

KVIZ GRADSKE BIBLIOTEKE

Kviz Gradske biblioteke sprovodi se na srpskom, mađarskom i hrvatskom jeziku, u toku februara i marta.
U kvizu mogu učestvovati samo članovi Gradske biblioteke. Oni koji nisu njeni članovi, mogu to postati po promotivnoj ceni od 300 dinara ili obnoviti članstvo za navedeni iznos.
Pitanja u kvizu su ista za sve uzraste. Deca mogu popuniti on-lajn upitnik na sajtu subiblioteka.rs (upitnik na sajtu Gradske biblioteke ) ili u školskoj biblioteci uz pomoć naše školske bibliotekarke. Upitnike treba ispuniti najkasnije do 31. 03.2018. Svaki učesnik kviza može osvojiti jednu od 120 VREDNIH nagrada.
Kviz pomaže deci da steknu čitalačke navike, razvija jezičku kulturu, podstiče im maštu, kreativnost i razvoj inteligencije uz savremeni pristup knjizi!

PRVA PREDHODNA ( Stranica 1 od 84 ) SLEDEĆA POSLEDNJA