RUŽIČASTIM MAJICAMA PROTIV VRŠNJAČKOG NASILJA

RUŽIČASTIM MAJICAMA PROTIV VRŠNJAČKOG NASILJA        Ove godine, naša škola “Jovan Mikić” raspisala je konkurs pod sloganom “Širi ljubav u ružičastoj boji, mržnja nikome lepo ne stoji” i pozvala sve osnovne škole na teritoriji Grada Subotice da na današnjoj manifestaciji daju glas PROTIV vršnjačkog nasilja i glas ZA ljubav i drugarstvo. Na ovaj način izvođenjem svojih tačaka koje su pripremili učenici i njihovi mentori-nastavnici osnovnih škola “Ivan Goran Kovačić”, “Sečenji Ištvan” ,“Sonja Marinković”  “Matko Vuković”, “ Jovan Jovanović Zmaj“  i “Jovan Mikić” pridružujemo se borbi protiv vršnjačkog nasilja.

Nakon izvođenja tačaka, tročlani žiri u sastavu Nataša Aleksić, član gradskog veća zadužena za obrazovanje, Milanka Kostić direktorica Fondacije “Danilo Kiš”i Marta Stamenković Aroksalaši direktorica Dečijeg pozorišta u Subotici,  doneo je odluku da ravnopravno prvu nagradu dele tri tačke. Tačke koje su ostavile najjači utisak na osnovu svoje originalnosti su:

• film #Sviraj ne maltretiraj# . Film su osmislili, napisali scenario, odigrali i snimili učenici viših razreda škole OŠ "Sečenji Ištvan" , članovi Dramske sekcije koju vodi nastavnik srpskog jezika Damir Išpanović uz podršku u izvođenju članova Udaračke sekcije „Rocket“;
  • performans “Zaustavite ga“ koju su izveli učenici 8.c odeljenja škole “Jovan Mikić”,  Leo Sabo, Аdel Kermeci i Aron Perna koji su izveli uz pomoć i podršku nastavnice mađarskog jezika Valerije Horvat Rice;
  • kao i vokalno-instrumentalno-koreografskom tačka “Reč” koju su izveli učenic OŠ “Matko Vuković”,  autor tačke je profesorka likovne kulture Dragana Albijanić, a mentor  učiteljica Biljana Vujović.

Škola “Jovan Mikić” nagradila je učenicu 8.a Milicu Simić za logo konkursa, kao i koordinatorku Đačkog parlamenta Tatjanu Tot Karakaš za slogan konkursa “ Širi ljubav u ružičastoj boji, mržnja nikome lepo ne stoji! ”