Szent Száva - 2013.01.25.

Szent Száva ünnepén Strudl Virág és Cinkler Leon első ,,c'' osztályos tanulók, idősebb iskolatársaikkal, közösen mondták el a Miatyánkot.

IZVIĐAČI
RAZLIKE NAS SPAJAJU - Sokszínűségben a gazdagságunk

U subotu smo obeležili Dan tolerncije, koji je inače 16. novembra. Đački parlament je organizovao aktivnosti u duhu parole „Razlike nas spajaju“.
U Igrama bez granice su učestvovali učenici sedmih i osmih razreda. Takmičili su se u spretnosti, brzini, snalažljivosti i pokazali su da razlike između nas nisu prepreke.

NOVOGODIŠNJE RADIONICE U ŠKOLSKOJ BIBLIOTECI

U znaku praznične atmosfere u školskoj biblioteci su održane radionice koje je organizovao školski bibliotekar Vesna Kolar Perić.
U radionici su učestvovali I а, II d, III b, III d i IV d. Učenici su sa svojim vrednim rukicama,osmehom na licu i uz pomoć svojih učiteljica Natalije Tucakov I a, Milene Ivković II d, Tatjane Đurić Đember III b ,Vladanke Kljajić III d i Marije Milodanović IV d napravili divne radove,ukrase,čestitke...

Radovima i ukrasima su ukrasili biblioteku ili svoje učionice.

U ČUDESNOM SVETU NETAKNUTE PRIRODE I PROŠLOSTI AZ ÉRINTETLEN TERMÉSZET ÉS A MÚLT VARÁZSLATOS VILÁGÁBAN

Trodevna ekskursija osmih razreda: 16. – 18. OKTOBRA 2012.
Brankovina - kompleks posvećen Desanki Maksimović, Valjevo - Muselimov konak, Narodni muzej, Bajina Bašta, Nacionalni park "Tara", Mećavnik - Drvengrad Emira Kusturice, Šarganska osmica - vožnja vozom od Mokre gore, Sirogojno - muzej pod otvorenom nebom, Stopića pećina, Zlatibor.

"DEČJE IGRE BEZ GRANICA" NA BAZENU

Ekipa učenika nižih razreda naše škole učestvovala je 20.10.2012. godine na takmičenju "Dečje igre bez granica" na bazenu SRC "Prozivka". U takmičenju su još učestvovale ekipe osnovne škole iz Hajdukova i OŠ "Miroslav Antić".

"RECIKLENKO" U NAŠOJ ŠKOLI

Selektivni centar pri JKP "Čistoća i zelenilo" započeo je realizaciju projekta “Reciklenko”, namenjenog podučavanju najmlađih Subotičana o potrebi i značaju recikliranja otpadnog materijala. Prva u nizu radionica održana je u subotu, 6.10. u OŠ "Jovan Mikić".

DEČIJA NEDELJA

U nedelji pred nama od 1.-7. oktobra u Srbiji će se obeležiti Dečija nedelja. Svi se slažu da je usvajanje Povelje o pravima deteta prava stvar, i svi je se obično sete početkom oktobra, što je za svaku pohvalu,ali briga o deci i njihovim potrebama i pravima, postoji tokom čitave godine.

IZLOŽBA SITNIH ŽIVOTINJA

Povodom proslave Dana Mesne zajednice Kertvaroš u Osnovnoj školi "Jovan Mikić" održana je izložba sitnih životinja, koju je organizovalo Udruženje uzgajivača sitnih životinja Subotica.

USPEH NAŠIH UČENIKA NA "DEČIJOJ OLIMPIJADI"

Učesnici ovog finalnog turnira koji se održao 7.9.2012. u Beogradu, su pobednici po sportovima u svom gradu koji obuhvata 20 gradova Srbije. Takmičari naše škole su učestvovali u muškom rukometu i skoku u dalj iz mesta.