AKCIJA  "LEKTIRA ZA SVE"
AKCIJA "LEKTIRA ZA SVE"

Od meseca oktobra u OŠ "Jovan Mikić" traje AKCIJA sakupljanja lektire pod nazivom "Lektira za sve".

ČITALAČKI DNEVNIK

Učenici prvih i drugih razreda naše škole sa velikim interesovanjem izrađuju svoje Čitalačke dnevnike, zajedno sa svojim učiteljicama i bibliotekarom škole.

A VIRRASZTÓKRÓL

KALMÁR ZSUZSA színművésznő és ENGI GEORGINA volt a 8.c vendége

NAJBOLJI RECITATORI ŠKOLE

U ponedeljak 18.02.2013.godine u u prostoriji školske biblioteke održano je takmičenje recitatora nižih razreda. Takmičenje je održano radi odabira jednog učenika koji će našu školu predstavljati na Opštinskoj smotri recitatora koje će biti održano 1.03.2012. u Gradskoj biblioteci.
Na takmičenju je učestvovalo šesnaest učenika.

A KÖRZET LEGJOBBJA

Iskolánk tanulója nyerte meg a szerb környezetnyelvi versenyt

MOJ OMILJENI LIK IZ KNJIGE

Školski bibliotekar Vesna Kolar Perić organizuje u toku meseca februara TAKMIČENJE likovnih radova na temu "MOJ OMILJENI LIK IZ KNJIGE".
Tehnika i format papira je proizvoljan. Pored likovnih radova,u toku ovog meseca trajaće i takmičenje za najbolji SASTAV na pomenutu temu.
Svi prikupljeni radovi biće izloženi na školskoj izložbi. Na kraju meseca biće izabran najbolji sastav i najbolji crtež,najbolji će biti nagrađeni prigodnim nagradama.
Svi zainteresovani učenici detaljnije informacije mogu dobiti od školskog bibliotekara. Nacrtane radove i sastave donosite u školsku biblioteku i predajte ih bibliotekaru.

NAĐA LUKIĆ (6.b) OSVOJILA PRVO MESTO NA TAKMIČENJU IZ FIZIKE

Na opštinskom takmičenju iz fizike koje je održano u nedelju 10. februara 2013. godine, naši učenici zabeležili su zavidne rezultate.

IZLOŽBA RADOVA U BIBLIOTECI

U našoj biblioteci su postavljeni radovi II b, II d, IV b i IV d koji su nastali uspešnom saradnjom bibliotekara škole Vesne Kolar Perić i učiteljica Sanje Vučković (II b) , Milene Ivković (II d) , Lidije Pap (IV b) i Marije Milodanović (IV d).
Izložbeni radovi su rezultat obrađenog teksta Stefanovo drvo i usmene vežbe – Moja omiljena knjiga.

Pozivamo Vas da je pogledate!

PREDSTAVA ZA NIŽE RAZREDE

U organizaciji školskog bibliotekara Vesne Kolar Perić OŠ „Jovan Mikić“ ugostila je Višnju Petrović, koja je izvela fantastične predstave za niža odeljenja.
Višnja Petrović je glumica Kruševačkog pozorišta,koja je sa samo 8 godina postala profesionalac. Proglašena je za princezu našeg glumišta. U našoj školi je održala predstave pod nazivom „Ta luckasta stvorenja“ (za III i IV razrede – koju je do sada gledalo više od 200 000 dece) i „Šest i po čuda“ ( za I i II razrede koja je prvoplasirana na festivalima u Kotoru, Vrnjačkoj Banji i Novom Sadu). U pitanju su komične,istinite priče satkane u predstavu koje nisu ostavile nikoga ravnodušnim. Deca su bila zadovoljna kao i njihove učiteljice.

ŠKOLSKA SLAVA - SVETI SAVA

25. 1. u našoj školi tradicionalno je obeležena ŠKOLSKA SLAVA. Učenici i njihovi nastavnici su prikladnom priredbom obogatili program u kom su uživali učenici, svi zaposleni kao i počasni gosti.