Važan gost na sastanku Đačkog parlamenta

12.maja u prostorijama OŠ "Jovan Mikić" održan je sastanak Đačkog parlamenta OŠ "Jovan Mikić" i OŠ "Miloš Crnjanski". Važan gost sastanka je bila Ljiljana Vuković Simić koja obavlja funkciju zamenika zaštitnika građana grada Subotice.

Druženje sa piscem Urošem Petrovićem

Učenici naše škole imali su veliku čast da u Gradskoj biblioteci upoznaju poznatog i nagrađivanog pisca Uroša Petrovića. Oduševio nas je načinom na koji predstavlja svoje knjige.Vežbali smo logiku i razvijali ljubav prema zagonetkama i knjigama!

Radionica u Gradskoj biblioteci

U okviru predmeta Građansko vaspitanje i redovnih aktivnosti školskog bibliotekara, ucenici 6d posetili su Gradsku biblioteku. Učenici su učestvovali u interesantnoj kreativnoj radionici. Pomagali su deci koja su došla na radionicu pa su kasnije i sami napravili svoje zanimljive ružice.

KÖZTÁRSASÁGI ANYANYELVI VERSENYEN

Apró Dorottya, az 5.c osztály tanulója a legrangosabb versenyig küzdötte fel magát, eljutott a köztársasági anyanyelvi versenyre. Ezen a szinten is az élmezőnyben fejezett, a huszonöt résztvevő között ötödik lett.

VOLONTERSKA AKCIJA POVODOM NOĆI MUZEJA

U subotu, 16.05. učenici 7d zajedno sa nastavnicom Građanskog vaspitanja i školskim bibliotekarom posetili su Gradsku biblioteku. Tog dana organizovana je Noć muzeja u čitavom gradu pa tako i u biblioteci. Učenici su imali mogućnost da vide i dožive razne sadržaje. Bili su vredni i pomogli su u celokupnoj realizaciji.

Bilo je zanimljivo i puno bogatog sadržaja.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 16.05.2015.
IZLOŽBA UČENIČKIH RADOVA

U okviru obeležavanja i proslave Dana škole, upriličili smo izložbu radova nastalih na časovima biologije, likovne kulture, nemačkog jezika i tehničkog obrazovanja. Bilo je tu svega, šarenilo i raznolikost...
Učenici i gosti su užuivali i komentarisali... a autori radova su bili ponosni.

Ovo je početak , nadamo se da će sledeće godine biti još više radova.
Hvala što ste posetili našu izložbu, nastavnice Biljana (biologija), Vesna (nemački jezik), Valentina (likovno) i Olgica (tehničko)

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 15.05.2015.
ДАН ШКОЛЕ - ISKOLANAP

Уз музику, плес, лепе стихове и похвале за најуспешније ученике на такмичењима, прославили смо ДАН ШКОЛЕ.

Az iskolanap alkalmából az igazgatónő dicséretben részesített minden tanulót, akik valamilyen versenyen helyezést értek el

Međuokružno takmičenje u atletici

Novi Sad, 14.05.2015.

Pejak Strahinja 8d Skok u vis- 3. mesto

ČESTITAMO

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 14.05.2015.
OSMACI U POSETI TEHNIČKOJ ŠKOLI

U okviru profesionalne orijentacije, učenici osmih razreda u pratnji nastavnika tehničkog i informatičkog obrazovanja posetili su Tehničku školu "Ivan Sarić" i upoznali se sa zanimanjima koja se izučavaju u toj školi.
Obišli su kabinete i radionice u kojima se izvodi praksa. Takođe su imali priliku i da pogledaju radove - projekte, koje su učenici radili u okviru PROJEKTNR NEDELJE. Kroz razgovor sa profesorima i učenicima dobili su mnoštvo korisnih informacija za predstojeći upis.

Zainteresovani učenici detaljnije informacije u vezi upisa u Tehničku školu mogu dobiti na web adresi škole http://www.tehnickaskolasubotica.edu.rs.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 06.05.2015.
Okružno takmičenje u atletici

Dana 5.5.2015. na gradskom stadionu održano je okružno prvenstvo u atletici za ucenike 7.i 8.razreda osnovnih škola.

Od značajnijih rezultata ističemo sledeće ucčenike:
Pejak Strahinja 1.mesto u skoku u vis (plasirao se dalje na međuokružno takmičenje),
Đorđe Petrović 3.mesto u bacanju kugle.

Čestitamo

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 05.05.2015.