Körzeti verseny magyar nyelvből   Окружно текмичење из мађарског
Körzeti verseny magyar nyelvből Окружно текмичење из мађарског

Rácz Hanna bizonyult a legjobbnak az ötödikesek korosztályában: első helyezést ért el, és így részt vehet az országos versenyen. Gratulálunk neki és a hetedikes Szőnyi Blankának is, aki szintén részt vett a körzeti versenyen, és szép pontszámot ért el. Felkészítő tanáruk Horváth Rice Valéria.

На окружном такмичењу из мађарског језика наша ученица Хана Рац освојила је прво место и стекла право на учешће на државном такмичењу.

NAŠI FIZIČARI

Učenici naše škole učestvovali su na 41. Državnom takmičenju iz fizike za osnovne škole koje se održalo proteklog vikenda u Kladovu. Oni su se takmičili u izradi zadataka među 550 najboljih mladih fizičara u Srbiji. Na takmičenju su učesvovali sledeći učenici: Armin Dobo (6.c) - drugo mesto, Jovana Medić (6.d) - pohvala i Dario Vajda (8.b).

Vest napisao-la - adminos - 07.04.2019.
Kamp Srpske tradicionalne muzike u Subotici

Srbski pravoslavni pojci
Vas pozivaju na
PRVI KAMP
SRPSKE TRADICIONALNE MUZIKE
u Subotici
od 21. - 25. aprila

za uzrast od 12 do 20 godina
PRIJAVE do 20.aprila na
065/533-13-80
srbskipravoslavnipojci@gmail.com

BORAVAK U KAMPU ZA SVE UČESNIKE JE BESPLATAN

Vest napisao-la - osjovanadmin - 05.04.2019.
Otvorena vrata u Politehmičkoj školi

Politehnička škola je otvorila vrata učenicima osmih razreda u četvrtak, 4. aprila 2019. godine.

Učenici 8. razreda u pratnji pedagoga škole i nastavnica Tehničkog i informatičkog obrazovanja posetili su Otvorena vrata u Politehničkoj školi.

Budući srednjoškolci su se kroz učešće u raznim aktivnostima upoznali sa načinima rada, obrazovnim profilima, ali i vannastavnim aktivnostima u Politehničkoj školi – posetili su mnogobrojne kabinete i radionice, razgovorali su sa nastavnicima, psihologom i pedagogom, kao i učenicima Politehničke škole, o svim mogućnostima obrazovnih profila, koji su im dostupni ukoliko upišu neko od 4 područja rada: geodezija i građevinarstvo, šumarstvo i obrada drveta, hemija, nemetali i grafičarstvo, kultura, umetnost i javno informisanje.

Vest napisao-la - osjovanadmin - 04.04.2019.
Naše košarkašice se plasirale na REPUBLIČKO TAKMIČENJE!!!

Dana 3.4.2019. u Sportskom centru"Jezero" u Kikindi održano je međuokružno takmičenje u košarci za učenice. Ekipa naše škole ostvarila je dve pobede nad ekipom Kikinde i Titela i time ostvarila prvo mesto i plasman na Republičko takmičenje koje će biti održano u Karatašu krajem maja.
Čestitamo

Vest napisao-la - osjovanadmin - 03.04.2019.
U poseti su nam bili profesori i učenici Hemijsko-tehnološke škole

U okviru profesionalne orijentacije naši osmaci su se na zanimljiv način upoznali sa načinima rada, obrazovnim profilima, ali i vannastavnim aktivnostima u Hemijsko-tehnološkoj školi. Imali su porilike iz prve ruke to da saznaju od naših gostiju.

Vest napisao-la - osjovanadmin - 28.03.2019.
A SZÁMOK BŰVÖLETÉBEN

Igazán büszkék lehetünk kis matematikusainkra. Számos megmérettetésen vettek részt, és mindenhonnan kiváló helyezésekkel tértek haza. Mentoruk Petrás Csilla tanárnő.
Az éremlista a következő (időrendi sorrendben):

Foto-konkrs  "Putevima Tibora Sekelja"
Foto-konkrs "Putevima Tibora Sekelja"

Na foto-konkrsu "Putevima Tibora Sekelja" učenici naše škole osvojili su zapažene rezultate:
1. mesto (kolekcija) i 2. mesto (pojedinačna fotografija) -  Nađa Vlačić  5d
3. mesto (pojedinačna) - Maša Jovanović 5b

Pohvale su dobili  Kosta Mamužić (5d), Sara Lalić (5b) i Jovana Marković (5d).
Nastavnik: Darija Svorcan

Učenici 8. razreda imai priliku da se upoznaju sa  Politehničkom školom
Učenici 8. razreda imai priliku da se upoznaju sa Politehničkom školom

27. matra smo u okviru profesionalne orijentavije učenika osmih radzreda ugostili profedsore Politehničke škole.

Osmaci su imali priliku da se upoznaju sa obrazovnim profilima koje nudi ova škola. A sve detalje za zainteresovane mogu potražiti na Otvorenom danu

Vest napisao-la - osjovanadmin - 27.03.2019.
„Поздрав пролећу“

Акција је одржана 24.3.2019. Кренули смо од школе у 8:45 сати на стајалиште код СУП а. Посебним аутобусом смо стигли на Велики Радановац одакле смо кренули на пешачење. Одмор је био на језеру Тресетиште. На овој акцији је учествовала и школа “Кизур Иштван“. У акцији је учествовао и председник ПС Србије Исо Планић. Водич на акцији је био Ђорђе Радуловић. Прешли смо 11,5 километара. Акција је завршена у 13:30 у центру Палића.

Број ученика из наше школе по разредима је:

разред

1-А

5-А

5-Б

5-Д

6-A

6-Д

7-Д

Тата

Мама

Број уч

Дакле била су 36 ученика, 4 маме и два оца.

Ученике је на акцији пратила и Даринка Максимовић-помоћник директора школе.

Време је било сунчано 21 степен. У току акције није било проблема.

координатор секције: Витомир Марковић