DAN PLANETE ZEMLJE U NAŠOJ ŠKOLI

Dan planete Zemlje (eng. Earth Day) obeležava se 22. aprila u više od 150 zemalja širom sveta. Namera je da ljude širom sveta podseti u kakvom je stanju priroda planete na kojoj žive, kao i da se stanovništvu ukaže na probleme ekosistema, na zagađenje naseljenih mesta i na to kako poboljšati kvalitet životne sredine.
I ove godine u našoj školi, kao i prethodnih godina obeležen je Dan planete Zemlje. Obeležen je edukovanjem učenika o postanku i značaju ovoga dana. Zajedničkim radom nastavnice engleskog jezika Sabine Nalić i bibliotekarke škole Vesne Kolar Perić uspeli smo da edukujemo i uradimo divne radove sa učenicima II a i II b. Radove smo uspeli realizovati uz nezaobilaznu pomoć i saradnju sa učiteljicama Sanjom Vučković,Tatjanom Đurić Đember i njihovim učenicima.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 04.05.2017.
Градско првенство РУКОМЕТ (Девојчице)

24.4.2017.

Наша школска екипа је учествовала на градском и окружном такмичењу из рукомета  у конкуренцији девојчица.

За пролазак даље наша школска екипа је играла са екипом О.Ш.“Иван Милутиновић“. Наша екипа је победом од 8:2 стекла право да учествује у финалу окружног такмичења са екипама О.Ш. „Ади Ендре“из Малог Иђоша, и О.Ш. „Вук Караџић“ из Бајмока. Наша екипа је изгубила од О.Ш. „Ади Ендре“ са 23:5, а потом и од екипе О.Ш. „Вук Караџић са 4:16 и на тај начин заузеле су 3. Место на окружном такмичењу. Свака част девојке!

Даље се пласирала екипа О.Ш. „Вук Караџић “ на међуокружно такмичење.

Vest napisao-la - admin osjovan - 25.04.2017.
PREDSTAVA ZA ČLANOVE KLUBA „BAJNAT“

Članovi sekcije "Mladi bibliotekari" odglumili su predstavu "Moderna Pepeljuga" bakama i dekama u Gerontološkom klubu „Bajnat“. Naše glumice su dobile veliki,zasluženi, aplauz. Bila nam je čast glumiti pred njima i ulepšati im snežni prolećni dan!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 24.04.2017.
LIGA -SU ŠAMPIONA,ODBOJKAŠICE 5.-6.RAZREDI

OŠ"SVETI SAVA"     24.04.2017.

Sastav ekipe:
1.Jelena Hadžimušović-kapiten
2.Anđela Stajić
3.Bojana Vrga
4.Ivana Tadić
5.Anja Brkić
6.Mila Dlakić
7.Ana Konatar
8.Miljana Trbojević
9.Anastasia Benčić

nastavnik: Dijana Peić

Odbojkašice su odigrale dve utakmice,jednu protiv oš"Jovan Jovanović Zmaj"(izgubile  sa 2:0) a drugu protiv domaćina oš"Sveti Sava" koju su dobile,međutim samo prvi u grupi ostvaruje pravo na finalno takmičenje.

Градско првенство - РУКОМЕТ(ДЕЧАЦИ)

У оквиру градског првенства у рукомету (20.4.2017.), наша школска екипа је играла за пласман у наредни круг са екипом домаћина О.Ш. „Мајшански пут“. Нажалост са једном изгубљеном утакмицом (17:2) од екипе О.Ш. „Мајшански пут“, наша школска екипа је завршила учешће већ у првој фази у групи. Школа домаћин била је О.Ш.“Мајшански пут“.

Даље на међуокружно такмичење се пласирала О.Ш. „Соња Маринковић“.

A LEGJOBB HELYESÍRÓK KÖZT - МЕЂУ НАЈБОЉИМА ИЗ ПРАВОПИСА

Apró Dorottya, hetedikes tanulónk május 20-án Budapesten méri össze helyesírási tudását a Kárpát-medence legjobbjaival а Simonyi Zsigmond helyesírási versenyen. Dorottya sikeresen vette a körzeti és a tartományi fordulót is: előbbin második helyezett lett, az Újvidéken szervezett versenyen pedig harmadik.

Дороћа Апро из 7.ц разреда освојила је друго место у првом кругу међународног такмичења из правописа мађарског језика. У другом кругу је освојила трће место и тиме је стекла право да учествује на такмичењу у Будимпешти.

Vest napisao-la - HRV - 19.04.2017.
ЈОGOS A MOSOLY - ПОНОСНЕ СА РАЗЛОГОМ

Két első helyezettünk lett a körzeti anyanyelvi versenyen. Szabó Réka Dorottya (8.c) és Apró Dorottya (7.c) jogot nyertek arra, hogy részt vegyenek a köztársasági versenyen, melyet május 27-én tartanak a szabadkai Széchenyi István Általános Iskolában.
Nagyon büszkék vagyunk a két Dorottyára, szurkolunk nekik a következő megmérettetésen is.

Дороћа Р. Сабо (8.ц) и Дороћа Апро (7.ц) су освојиле прво место на окружном такмичењу из мађарског језика и стекле су право на републичко такмичење које ће се одржати 27. маја у Суботици. Честитамо им и желимо успех у следећем кругу.

Vest napisao-la - HRV - 19.04.2017.
CRTAJU NAM DRUGARI IZ VRTIĆA

Kada su članovi bibliotekarske sekcije „Mladi bibliotekari“ glumili u vrtićima „Šumice“ i „Neven“ dogovorili smo se sa našom publikom,našim malim drugarima da nacrtaju predstavu koju smo im odglumili. U biblioteku je pristiglo 170 radova. Crteže su nam crtala deca uzrasta od 3 do 6 godina. Crteži krase atrijum naše škole. Tokom izložbe njihovih radova,nastavnica likovne kulture Valentina Tomić izabrala je najlepše radove koje ćemo nagraditi diplomom i nagradicom.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 12.04.2017.
U susret Uskrsu

Na času srpskog jezika, osim učenja težimo susretu Uskršnjeg praznika.
Učenici 5c su uživali u izradi panoa i doprineli da se sva deca škole mogu fotografisati.
Sa ljubavlju i velikim trudom pokazali su da je drugarstvo od velikog značaja.
Razredi 2c i 4c su ukrasili svoje učionice.

Vest napisao-la - admin osjovan - 10.04.2017.
Osmaci polagali probnu malu maturu

Danas su u našoj školi učenici osmog razreda polagali probni završni ispit iz matematike.
Sutra ih očekuju test iz maternjeg jezika i kombinovani.
Rezultati će biti objavljeni u toku sledeće radne nedelje.

Vest napisao-la - admin osjovan - 07.04.2017.