Glasaj za MIKIĆ i osvoji lopte

Kao dugogodišnji sponzor srpske košarke Roda je još jednom pokrenula akciju „2000 lopti za buduće asoveˮ, u kojoj će osnovnim i srednjim školama sa najviše glasova pokloniti 2.000 Molten lopti za košarku. Akcija će trajati u perioduod 16. septembra do 13. oktobra, a glasanje će biti na internet stranici www.roda.rs.

Svaka registracija ili prijava donose po jedan glas, „share” na Facebook i Instagram društvenim mrežama donose po 3 glasa, za promenu Facebook „cover” fotografije osvojićete i dodatnih 10, kao i ukoliko unesete i svoj broj Super Kartice.

Vreme je da pokažete zajedništvo i timski duh! Glasajte, lajkujte i podelite sa prijateljima. Pridružite se akciji i pomozite vašoj osnovnoj ili srednjoj školi da osvoji lopte.

GLASAJ >>

Vest napisao-la - adminolgica - 13.10.2019.
Finale RTS KROSa

Dana 12.10.2019.(subota)održano je finale RTS Krosa na hipodromu u Somboru.Našu školu predstavilo je 15 djaka od 1.do 8.razreda:-Stefan Kešelj 1d
-Nikola Đaković 2b
-Benet Posa 2c
-Milica Janjatović 3d
-Ljubomir Kostić 3b
-Anja Samac 4b
-Sofija Prole 4b
-Miona Stanić 5b
-Nađa Trobonjača 6b
-Maša Jovanović 6b
-Karlo Bem 6d
-Teodora Budimir 7a
-Jelena Miljković 7a
-Marko Berček 7c
-Anja Marković 8d
Svi učenici su uspešno istrčali svoje deonice.Učenik Stefan Kešelj je osvojio drugo mesto i srebrnu medalju a Karlo Bem 5.mesto i Anja Marković 7.mesto.Čestitamo.
Decu su na takmičenje vodile učiteljica Svetlana Kocić i nastavnica Dijana Peić

Vest napisao-la - adminolgica - 13.10.2019.
ČEPOM DO OSMEHA

Naša škola se prošle godine priključila humanitarnom projektu "Čepom do osmeha". Aciju nastavljamo!!!

Potrebno je prikupiti čvrste plastične čepove, npr. od mleka, jogurta, majoneza, kečapa, flomastera, lekova koji imaju plastični čep, sokova, vode, piva, sredstava za kućnu i ličnu higijenu (deterdženti, paste za zube, šamponi, dezodoransi, kreme za ruke, omekšivači, balzami, tečnosti za sudove...).

Prikupljene čepove ubacujete u kutije za to predviđene (u atrijumu i učionicama) Sakupljene količine plastičnih čepova se odvoze u reciklažni centar, a prikupljena sredstva se koriste u humanitarne svrhe. Konkretno, akcija je stavila akcenat na decu sa invaliditetom ili nekom smetnjom u razvoju, kako bi im se omogućilo lakše funkcionisanje u svakodnevnom životu i obrazovanju.

O akciji detaljnije možete pogledati na sajtu organizacije.

Vest napisao-la - adminolgica - 12.10.2019.
RITAM ZUMBE SE ŠIRIO KROZ NAŠU ŠKOLU

U okviru Dečje nedelje,u petak, svi učenici nižih razreda vežbali su zumbu.
Naučili su nekoliko koreografija i lepo se zabavili.

Vest napisao-la - Vesna K.Perić - 11.10.2019.
IZLOŽBA KUĆNIH LJUBIMACA

U okviru Dečje nedelje, 10.10.2019.održana je izložba kućnih ljubimaca. Odziv je bio veličanstven! Toliko divnih kućnih ljubimaca se našlo na jednom mestu! Deca su uživala. Svi ljubimci su dobili zaslužene diplome,nismo mogli da se odlučimo za najlepšeg jer su svi podjednako lepi i jedinstveni.

Vest napisao-la - Vesna K.Perić - 10.10.2019.
ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊE У СТОНОМ ТЕНИСУ

Место: Суботица-Хала спортова
Датум: 08.10.2019.

Након одличних резултата на почетку овогодишњег школског такмичења у стоном тенису-Општинско такмичење, екипа ОШ „Јован Микић“ и овог пута доказује да игра одличан стони тенис.

Екипа ОШ „Јован Микић“
1.Ведран Бошњак 8а
2.Немања Марковић 5б

Резултати Окружног такмичења:
Ученици –Екипно:
ОШ „ Јован Микић“-ОШ „Матко Вуковић“ 2:0

Табела:
1.ОШ „Јован Микић“
2.ОШ „Матко Вуковић“

Екипа ОШ „Јован Микић“ из Суботице стекла је право учествовања на СОШОС-у Новом Саду

СОШОС-спортска олимпијада школске омладине Србије
Ученици-Појединачно:
Тибор Хегедиш, ОШ „Ади Ендре“-Ведран Бошњак, ОШ „Јован Микић“ 0:2 / 3:11, 6:11

Рожа Левенте, ОШ „Чаки Лајош“-Немања Марковић, ОШ „Јован Микић“ 0:2 / 1:11, 4:11

Тибор Хегедиш, ОШ „Ади Ендре“- Рожа Левенте, ОШ „Чаки Лајош“ 2:0 / 11:1, 11:4

Ведран Бошњак, ОШ „Јован Микић“- Немања Марковић, ОШ „Јован Микић“ 2:1 / 7:11, 11:8, 11-7

Пласман:
1.Ведран Бошњак, ОШ „Јован Микић“ Суботица
2.Немања Марковић, ОШ „Јован Микић“ Суботица
3. Тибор Хегедиш, ОШ „Ади Ендре“ Мали Иђош

Ведран Бошњак, ОШ „Јован Микић“ из Суботице и у појединачној конкуренцији је стекао право учествовања на СОШОС- у Новом Саду

ЧЕСТИТАМО дечаци

Професор: Здравко Цетић

Vest napisao-la - adminolgica - 09.10.2019.
RITAM SALSE SE ŠIRIO KROZ NAŠU ŠKOLU

Danas su svi učenici nižih razreda vežbali uz ritam salse.
Bilo je neobično i zanimljivo!!!

Vest napisao-la - Vesna K.Perić - 09.10.2019.
Obeležen Međunarodni dan inteligencije

U okviru matematičke sekcije obeležili smo Međunarodni dan inteligencije. Zbog velikog broja zainteresovanih sekcija se odvijala u dve učionice. Tema je bila origami 3D. Učenici su sastavljali kocke u raznim bojama pomoću šema i snimaka.

A matematika-szakkör megemlékezett az inteligencia nemzetközi napjáról. A gyerekek nagy érdeklődést mutattak, a három matematikatanárnő 40 résztvevőt avatott be az origami rejtelmeibe. A tanulók ábrák és felvételek alapján hajtogattak mértani testeket.

Vest napisao-la - adminolgica - 08.10.2019.
PREDSTAVA "NESREĆNA KAFINA"

Učenici nižih razreda pogledali su komičnu predstavu pod nazivom “Nesrećna Kafina” . Deca su uživala u predstavi uz veliki osmeh na licu.

Vest napisao-la - Vesna K.Perić - 08.10.2019.
ŠARENA DEČJA NEDELJA

U toku Dečje nedelje u školsku biblioteku pristiglo je mnoštvo divnih i šarenih radova na temu "Ja sam dete, ja imam prava". Radovi su izloženi u atrijumu naše škole. Svi učenici koji su učestvovali biće nagrađeni diplomom. Nastavnica likovnog i školska bibliotekarka izbraće najlepše radove.

Vest napisao-la - Vesna K.Perić - 08.10.2019.