DAN ŠKOLSKIH BIBLIOTEKA

Od 1997.godine slavi se i obeležava Dan školskih biblioteka! U našoj školi smo odlučili da ga obeležimo izložbom radova. Izložba radova postavljena je u atrijumu naše škole. Pitate se kako smo proslavili ovaj dan? Naravno, uz knjigu i vesele crteže đaka prvaka!

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 10.11.2020.
Успех наших ученика на Државном школском првенству у Стоном тенису

Алексинац, 29.10.2020.

На овогодишње  Државно  такмичење  у  Стоном тенису-екипно  за основне школе пласирало се 26 школа из целе Републике. Наравно, на једном месту сви набољи и могло се уживати у веома интересантним и узбудљивим мечевима за зеленим столом.
ОШ „Јован Микић“ шаље своја најбоља два играча: Немању Марковића и Милоша Матковића. Прво коло смо били слободни, а онда је уследио стонотениски маратон. Играо се меч за мечом. Мало је времена било за радовање и предах. Дечаци су изгарали и дали све од себе, били су сконцентрисани у најбитнијим тренуцима. Незабораван је и тај моменат у полуфиналу, имамо код резултата ( 1:1 ) и 11:10 меч лопту за нас, губимо овај меч и шансу за финале. Али дечаци су смогли снаге и показали да им је место у врху.

Резултати:

1.ОШ „ Јован Микић “ Суботица- ОШ „ Славко Поповић “ Даросава  2:0
2. ОШ „ Јован Микић “ Суботица- ОШ „Танаско Рајић “ Чачак   2:1
3. ОШ „ Јован Микић “ Суботица- ОШ „ Лазар Саватић “ Земун   1:2
4. ОШ „ Јован Микић “ Суботица- ОШ „ Вук Караџић “ Крушевац   2:1

Пласман:

1. место ОШ „ Милош Црњански “ Нови Сад
2.место  ОШ „ Лазар Саватић “ Земун
3. место ОШ „ Јован Микић “ Суботица

Треће место и бронзана медаља иде у Суботицу, ОШ „Јован Микић“.

БРАВО ДЕЧАЦИ !

Професор: Здравко Цетић

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 30.10.2020.
Uspesi naših atletičara na okržnom takmičenju

28.10.2020. je održano takmičenje iz atletike.

OŠ "Jovan Mikić" dečaci ekipno 1.mesto

Pojedinačno
Karlo Bem trčanje 600m 1.mesto,
Kuzmanović Ognjen skok u dalj 1.mesto,
Mak Staša skok u vis 2.mesto,
Dobo Armin skok u vis 1.mesto,
Radulović Aljoša skok u dalj 3.mesto,
Josimović Jovana skok u dalj 1.mesto.

Čestitamo svima koji su se takmičili i na lep način predstavili svoju školu na okružnom takmičenju.

Nastavnici Dijana i Saša.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 29.10.2020.
Svetski dan hrane

U saradnji sa Zavodom za javno zdravlje Subotica naša škola je obeležila Svetski dan hrane.

U toku oktobra meseca realizovane su radionice o pravilnoj ishrani za učenike od 5. do 8. razreda.

Radionice su vodile nastavnice biologije Tamara Kovač, Sanja Samardžija i nastavnica likovne kulture Valentina Tomić.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 26.10.2020.
"MESEC KNJIGE"

Mesec oktobar je poznat kao "Mesec knjige". Učenici naše škole su bili vredni i kreativni. Njihovi radovi krase atrijum.

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 20.10.2020.
URUČENE NAGRADE POVODOM "DEČIJE NEDELJE"

Oko osamdeset učenika naše škole nagrađeno je lepim nagradama i diplomama za najlepše likovne i literarne radove povodom Dečije nedelje.

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 20.10.2020.
Humanost na delu - ČEPOM DO OSMEHA

U toku Dečije nedelje naši učenici su prikupili čepove za humanitarnu akciju "Čepom do osmeha". Akciju nastavljamo! Potrebno je prikupiti čvrste plastične čepove, npr. od mleka, jogurta, majoneza, kečapa, flomastera, lekova koji imaju plastični čep, sokova, vode, piva, sredstava za kućnu i ličnu higijenu (deterdženti, paste za zube, šamponi, dezodoransi, kreme za ruke, omekšivači, balzami, tečnosti za sudove...).

Prikupljene čepove ubacujete u kutije za to predviđene (u atrijumu i učionicama) Sakupljene količine plastičnih čepova se odvoze u reciklažni centar, a prikupljena sredstva se koriste u humanitarne svrhe.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 15.10.2020.
SUNČANA JESEN ŽIVOTA U NAŠOJ ŠKOLI

Povodom "Sunčane jeseni života" zajedničkom saradnjom naše školske bibliotekarke Vesne Kolar Perić i učiteljica Snežane Terzić i Tatjane Pribićević organizovane su radionice sa bakama i dekama. Poštujući epidemiološke mere radionice su bile on-line. Divna emocija i energija osećala se na svakom radu,svakoj slici.... Zainteresovane i vešte bake i deke radile su zajedno sa unucima jesenje radove.
Bilo je lepo videti povezanost kakvu samo imaju ove dve generacije!
Izložba nastalih radova nalazi se u atrijumu naše škole.

Vest napisao-la - Vesna K.Perić - 10.10.2020.
ZAŠTITA ŽIVOTNE SREDINE

Dana 7.oktobra 2020.godine u okviru Dečije nedelje, učenici Đačkog parlamenta Tehničke škole "Ivan Sarić” zasadili su zajedno sa učenicima Đačkog parlamenta naše škole sadnice lipe i javora u dvorištu škole.

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 08.10.2020.
 ZAŠTITA ŠIVOTNE SREDINE

U sklopu Dečje nedelje u OŠ "Jovan Mikić" predstavnici Đackog parlamenta su zajedno sa parlamentarcima Tehničke srednje škole "Ivan Saric" organizovali malu radnu akciju.
Naime, deca su pripremila teren za sadnju, a potom su zasadili stabla lipe.

Vest napisao-la - Vladimir Milodanović - 08.10.2020.

me adarayai - sinhala teledrama