OBELEŽAVANJE MILANSKOG EDIKTA

Učenici OŠ „Jovan Mikić“ u Subotici obeležili su 1700 godina od Milanskog edikta – prvog zakona o toleranciji. Ovim zakonom su izjednačena prava svih ljudi u rimskom carstvu i ujedno su prestali progoni hrišćana. Mnogi zakoni u istoriji kasnije su pravljeni po ugledu na ovaj. Rimski car Konstantin veliki rodom je iz Niša i utoliko ovaj zakon za nas ima veliko značenje.

VERSKA NASTAVA

Predmet Verska nastava- Pravoslavni katihizis ima veoma veliki obrazovni značaj, ali što je možda mnogo važnije, veronauka ima važnu ulogu u vaspitavanju, budući da je cilj veronauke da se u decu usadi ljubav i briga prema bližnjima, prema tvorevini Božijoj, ali i ljubav prema samom Bogu.

PROMENA SMENE

Dragi učenici i roditelji,

2. aprila (utorak) je promena smene i početak IV kvartala.

Učenici od I - IV idu pre podne, prvi čas počinje u 7.45h
Učenici od V - VIII idu popodne,prvi čas počinje u 13.15h

6.aprila je nastavna subota po rasporedu časova za petak.

DOBRODOŠLICA BUDUĆIM PRVACIMA

Dana 26. i 27. marta 2013. godine bila su otvorena vrata naše škole budućim đacima prvacima...

PROLEĆNI VAŠAR- Id i IVd

Učenici Id (učiteljica Vesna G. ) i IV d (učiteljica Marina M.) su vredno radili i pripremali se za PROLEĆNI VAŠAR koji je bio u prostorijama naše škole u sredu, 27. marta.

OTVORENA VRATA ZA BUDUĆE PRVAKE

Otvorena vrata u našoj školi za buduće prvake biće održana 26. i 27. marta 2013. godine u trajanju od 16.30 do 18.30.

Отворена врата у нашој школи за будуће прваке ће бити 26. и 27. 03. 2013. године у трајању од 16.30 до 18.30.

Nyílt napokat tartunk iskolánkban 2013. március 26-án és 27-én 16, 30 – tól 18, 30 óráig.

PROLEĆNI VAŠAR

U sredu, 27. marta od 17h počinje PROLEĆNI VAŠAR. Pozivamo sve zainteresovane da dođu i vide šta su učenici I d i IV d sa svojim učiteljicama pripremili.

"ŠTA ZNAŠ O ZDRAVLJU,ŠTA O CRVENOM KRSTU?"

Učenici naše škole, Ana Radić, Aleksa Slović i Milan Ivanišević učestvovali su u kvizu "Šta znaš o zdravlju,šta znaš o Crvenom krstu?". Kviz je bio održan 22.marta 2013. godine. Crveni krst Subotice uručio je našim učenicima zahvalnicu za učešće u kvizu.

DEČIJE POZORIŠTE

U četvrtak, 21. marta, učenici naše škole od I do III razreda (Ia, Ib, Id, IIa, IIb, IId, IIIa, IIIb i IIId) u pratnji odeljenskih starešina bili su u Dečijem pozorištu. Imali su priliku da uživaju u lutkarskom prikazu predstave "Crvenkapica i vuk",

AKCIJA ČIŠĆENJA I UREĐENJA ŠKOLSKOG DVORIŠTA

Povodom prvog dana proleća biće organizovana akcija čišćenja i uređenja našeg školskog dvorišta.
Akcija počinje u 10.00 časova.