ŠKOLSKI PSIHOLOG U NAŠOJ ŠKOLI

Od meseca januara 2013.godine OŠ "Jovan Mikić" postala je bogatija za dva stručna saradnika - ŠKOLSKA PSIHOLOGA .

DODELA NAGRADA NAJBOLJIM MATEMATIČARIMA

U Velikoj većnici Gradske kuće učenicima naše škole dodeljene su diplome i pohvale za izuzetne rezultate postignute na OKRUŽNOM TAKMIČENJU IZ MATEMATIKE.

PREZENTACIJA MUZIČKE ŠKOLE

12. 4. 2013. godine učenici i njihove odeljenske starešine su imali priliku da pogledaju prezentaciju Muzičke škole i koncert.

OKRUŽNO TAKMIČENJE IZ STRANIH JEZIKA - ENGLESKI JEZIK

Dana 07.aprila 2013. u OŠ "Jovan Mikić" bilo je održano OKRUŽNO TAKMIČENJE IZ STRANIH JEZIKA . Naša škola je bila, kao i prethodnih godina domaćin ovog takmičenja. Predsednik komisije je bila Magdika Dora, a članovi Vojnić Purčar Marta i Gere Žužana.

OKRUŽNO TAKMIČENJE IZ STRANIH JEZIKA  - NEMAČKI JEZIK
OKRUŽNO TAKMIČENJE IZ STRANIH JEZIKA - NEMAČKI JEZIK

Pored takmičenja iz Engleskog jezika bilo je održano i takmičenje iz Nemačkog jezika. Predsednik komisije je bilaTomić Vesna, a članovi Erdelji Andrea, Hadži Ester i Kovač Terez.

A KÖLTÉSZET NAPJÁT ÜNNEPELTÜK  2013.04.11.
A KÖLTÉSZET NAPJÁT ÜNNEPELTÜK 2013.04.11.

Az alsós tanulók verskórussal emlékeztek meg erről a jeles dátumról. József Attila költeményeitől zengtek iskolánk falai. A kisdiákok és tanítóikélvezettel szavalták közösen a szebbnél szebb verssorokat.

REZULTATI OKRUŽNOG TAKMIČENJA IZ MATEMATIKE

Učenici naše škole učestvovali su na Okružnom takmičenju iz matematike koje je održano 6.aprila 2013.godine u OŠ "Kizur Ištvan". Učenici su ostvarili odlične rezultate i brojna zavidna mesta!

NAGRAĐENI UČENICI KVIZA "ČITAM I SKITAM"

2. aprila na Međunarodni dan dečje knjige u Gradskoj biblioteci održana je završna priredba i izvlačenje nagrada u okviru kviza za podsticanje čitanja "Čitam i skitam". Nagrađeni učenici naše škole su Sloboda Sonja 3 c i Stoparić Katarina 4 b.

OBELEŽAVANJE MILANSKOG EDIKTA

Učenici OŠ „Jovan Mikić“ u Subotici obeležili su 1700 godina od Milanskog edikta – prvog zakona o toleranciji. Ovim zakonom su izjednačena prava svih ljudi u rimskom carstvu i ujedno su prestali progoni hrišćana. Mnogi zakoni u istoriji kasnije su pravljeni po ugledu na ovaj. Rimski car Konstantin veliki rodom je iz Niša i utoliko ovaj zakon za nas ima veliko značenje.

VERSKA NASTAVA

Predmet Verska nastava- Pravoslavni katihizis ima veoma veliki obrazovni značaj, ali što je možda mnogo važnije, veronauka ima važnu ulogu u vaspitavanju, budući da je cilj veronauke da se u decu usadi ljubav i briga prema bližnjima, prema tvorevini Božijoj, ali i ljubav prema samom Bogu.