Zbor roditelja učenika VIII razreda

U ponedeljak, 9.februara u 17 časova, održan je Zbor roditelja učenika VIII razreda, sva odeljenja VIIIa, VIIIb, VIIIc, VIIId, u saradnji sa odeljenjskim starešinama, direktorom škole i stručnom službom.
Direktorica škole, Marija Milodanović, otvorila je Zbor i informisala roditelje o predviđenim aktivnostima i mogućnostima realizacije planiranih sadržaja u narednom periodu.
Roditeljima su prezentovane predstojeće aktivnosti i značajni aspekti pripreme učenika za polaganje završnog ispita i upisa u srednje škole (pedagog, Ljiljana Mokan Bogdanović).
Roditelji su takođe informisani o realizaciji radionica iz oblasti profesionalne orijentacije i ispitivanju profesionalnih interesovanja učenika završnog razreda koje će se sprovesti u školi (psiholog, Neda Lukić).
Sve dalje konkretne informacije koje dobijemo prosledićemo blagovremeno svim učenicima i roditeljima.

Koordinator tima za PO
Ljiljana Mokan Bogdanović, pedagog

Gostovanje glumice Višnje Petrović

Dana 20.02.2015. (petak) u našoj školi gostovaće glumica Višnja Petrović sa novom komičnom predstavom za niža odeljenja na srpskom jeziku (I-IV). Naziv predstave je „Glupko i trapavko“. Cena ulaznice je 100 dinara.

Raspored predstava je sledeći:
1.čas – prvi razredi
2.čas – drugi razredi
3. čas – treći razredi
4.čas – četvrti razredi.

Glumica će isti dan u 11:30 izvesti i komičnu predstavu „Matorci“ za više razrede na srpkom jeziku (V-VIII) ,po ceni od 100 dinara.

Predstava „Matorci“ je jedina komedija u Srbiji za tinejdžerski uzrast. Prvonagrađena je na brojnim profesionalnim festivalima.

ÉLŐ TÖRTÉNELEMÓRA  -  AKTIVNI ČAS ISTORIJE
ÉLŐ TÖRTÉNELEMÓRA - AKTIVNI ČAS ISTORIJE

Lovagkor - a Szent Longinus Hagyományőrző Egyesület bemutatója
Doba ritera - gostovanje Udruženja za negovanje tradicije "St. Longinus"

Vest napisao-la - hrv - 10.02.2015.
HÁZI OLVASMÁNY MINDENKINEK

Februárban kezdődik a házi olvasmányok gyűjtése a könyvtárunk számára

Vest napisao-la - hrv - 10.02.2015.
SZAVALÓVERSENY

Iskolai szavalóversenyt tartunk 2015. 02. 19-én, csütörtökön 17.00 órai kezdettel.
Minden tagozatból két tanuló vehet részt rajta.
A zsűri tagjai: Ljiljana Marčetić, Snežana Čutura és Horváth Rice Valéria.
Az alsósok közül és a felsősök közül is egy-egy szerb és egy-egy magyar tannyelvű diák jut tovább a községi szavalóversenyre, melyet február 27-én tartanak a Városi Könyvtárban.

KÖZSÉGI  FIZIKAVERSENY
KÖZSÉGI FIZIKAVERSENY

Tóth Noémi hatodikos tanulónk lett a legjobb

ISKOLAI MATEMATIKAVERSENY

Tanulóink is részt vesznek majd a községi versenyen

FARSANGI RÍMFARAGÓ

A Jó Pajtás pályázatára faragott rímeket Pálinkás Dominika

KVIZ GRADSKE BIBLIOTEKE

Gradska biblioteka organizuje kviz za podsticanje čitanja pod nazivom "Čitam i skitam". Kviz se organizuje uz podršku naše školske biblioteke. Zajedničkim radom želimo vratiti knjigu mladim čitaocima.

NAJBOLJI RECITATORI ŠKOLE

Takmičenje u recitovanju u našoj školi održaće se 19.02.2015. u 17 časova. Svako odeljenje može imati po dva predstavnika. Žiri će sačinjavati Ljiljana Marčetić, Snežana Čutura i Horvat Rice Valerija. Žiri će izabrati po jednog učenika od I do IV razreda (posebno na srpskom i posebno na mađarskom jeziku) i jednog od V do VIII (posebno na srpskom i posebno na mađarskom jeziku). Opštinska smotra recitatora biće održana 27.02.2015. godine u 9 časova u Gradskoj biblioteci.

Srećno recitatori!