U ČUDESNOM SVETU NETAKNUTE PRIRODE I PROŠLOSTI AZ ÉRINTETLEN TERMÉSZET ÉS A MÚLT VARÁZSLATOS VILÁGÁBAN

Trodevna ekskursija osmih razreda: 16. – 18. OKTOBRA 2012.
Brankovina - kompleks posvećen Desanki Maksimović, Valjevo - Muselimov konak, Narodni muzej, Bajina Bašta, Nacionalni park "Tara", Mećavnik - Drvengrad Emira Kusturice, Šarganska osmica - vožnja vozom od Mokre gore, Sirogojno - muzej pod otvorenom nebom, Stopića pećina, Zlatibor.

"DEČJE IGRE BEZ GRANICA" NA BAZENU

Ekipa učenika nižih razreda naše škole učestvovala je 20.10.2012. godine na takmičenju "Dečje igre bez granica" na bazenu SRC "Prozivka". U takmičenju su još učestvovale ekipe osnovne škole iz Hajdukova i OŠ "Miroslav Antić".

"RECIKLENKO" U NAŠOJ ŠKOLI

Selektivni centar pri JKP "Čistoća i zelenilo" započeo je realizaciju projekta “Reciklenko”, namenjenog podučavanju najmlađih Subotičana o potrebi i značaju recikliranja otpadnog materijala. Prva u nizu radionica održana je u subotu, 6.10. u OŠ "Jovan Mikić".

DEČIJA NEDELJA

U nedelji pred nama od 1.-7. oktobra u Srbiji će se obeležiti Dečija nedelja. Svi se slažu da je usvajanje Povelje o pravima deteta prava stvar, i svi je se obično sete početkom oktobra, što je za svaku pohvalu,ali briga o deci i njihovim potrebama i pravima, postoji tokom čitave godine.

IZLOŽBA SITNIH ŽIVOTINJA

Povodom proslave Dana Mesne zajednice Kertvaroš u Osnovnoj školi "Jovan Mikić" održana je izložba sitnih životinja, koju je organizovalo Udruženje uzgajivača sitnih životinja Subotica.

USPEH NAŠIH UČENIKA NA "DEČIJOJ OLIMPIJADI"

Učesnici ovog finalnog turnira koji se održao 7.9.2012. u Beogradu, su pobednici po sportovima u svom gradu koji obuhvata 20 gradova Srbije. Takmičari naše škole su učestvovali u muškom rukometu i skoku u dalj iz mesta.

PRVACI SELI U ŠKOLSKE KLUPE

Danas su đaci - prvaci po prvi put seli u školske klupe i upoznali se sa drugarima iz odeljenja kao i svojim učiteljicama. Ove školske godine "Mikić" je upisao četiri odeljenja prvih razreda - tri na srpskom i jedan na mađarskom nastavnom jeziku.

FACEBOOK IGRICA "SUPER SKOK"

Dragi učenici, posetite sajt www.mlekara.rs/igrica i uživajte u avanturi i takmičenju sa likovima Sančo Vanile i Hose Čokita!