OKRUŽNO TAKMIČENJE IZ STRANIH JEZIKA  - NEMAČKI JEZIK
OKRUŽNO TAKMIČENJE IZ STRANIH JEZIKA - NEMAČKI JEZIK

Dana 07.aprila 2013. u OŠ "Jovan Mikić" bilo je održano OKRUŽNO TAKMIČENJE IZ STRANIH JEZIKA . Naša škola je bila, kao i prethodnih godina domaćin ovog takmičenja.
Pored takmičenja iz Engleskog jezika bilo je održano i takmičenje iz Nemačkog jezika. Predsednik komisije je bilaTomić Vesna, a članovi Erdelji Andrea, Hadži Ester i Kovač Terez.

A KÖLTÉSZET NAPJÁT ÜNNEPELTÜK  2013.04.11.
A KÖLTÉSZET NAPJÁT ÜNNEPELTÜK 2013.04.11.

Az alsós tanulók verskórussal emlékeztek meg erről a jeles dátumról. József Attila költeményeitől zengtek iskolánk falai. A kisdiákok és tanítóikélvezettel szavalták közösen a szebbnél szebb verssorokat.

REZULTATI OKRUŽNOG TAKMIČENJA IZ MATEMATIKE

Učenici naše škole učestvovali su na Okružnom takmičenju iz matematike koje je održano 6.aprila 2013.godine u OŠ "Kizur Ištvan". Učenici su ostvarili odlične rezultate i brojna zavidna mesta!

NAGRAĐENI UČENICI KVIZA "ČITAM I SKITAM"

2. aprila na Međunarodni dan dečje knjige u Gradskoj biblioteci održana je završna priredba i izvlačenje nagrada u okviru kviza za podsticanje čitanja "Čitam i skitam". Nagrađeni učenici naše škole su Sloboda Sonja 3 c i Stoparić Katarina 4 b.

OBELEŽAVANJE MILANSKOG EDIKTA

Učenici OŠ „Jovan Mikić“ u Subotici obeležili su 1700 godina od Milanskog edikta – prvog zakona o toleranciji. Ovim zakonom su izjednačena prava svih ljudi u rimskom carstvu i ujedno su prestali progoni hrišćana. Mnogi zakoni u istoriji kasnije su pravljeni po ugledu na ovaj. Rimski car Konstantin veliki rodom je iz Niša i utoliko ovaj zakon za nas ima veliko značenje.

VERSKA NASTAVA

Predmet Verska nastava- Pravoslavni katihizis ima veoma veliki obrazovni značaj, ali što je možda mnogo važnije, veronauka ima važnu ulogu u vaspitavanju, budući da je cilj veronauke da se u decu usadi ljubav i briga prema bližnjima, prema tvorevini Božijoj, ali i ljubav prema samom Bogu.

PROMENA SMENE

Dragi učenici i roditelji,

2. aprila (utorak) je promena smene i početak IV kvartala.

Učenici od I - IV idu pre podne, prvi čas počinje u 7.45h
Učenici od V - VIII idu popodne,prvi čas počinje u 13.15h

6.aprila je nastavna subota po rasporedu časova za petak.

DOBRODOŠLICA BUDUĆIM PRVACIMA

Dana 26. i 27. marta 2013. godine bila su otvorena vrata naše škole budućim đacima prvacima...

PROLEĆNI VAŠAR- Id i IVd

Učenici Id (učiteljica Vesna G. ) i IV d (učiteljica Marina M.) su vredno radili i pripremali se za PROLEĆNI VAŠAR koji je bio u prostorijama naše škole u sredu, 27. marta.

OTVORENA VRATA ZA BUDUĆE PRVAKE

Otvorena vrata u našoj školi za buduće prvake biće održana 26. i 27. marta 2013. godine u trajanju od 16.30 do 18.30.

Отворена врата у нашој школи за будуће прваке ће бити 26. и 27. 03. 2013. године у трајању од 16.30 до 18.30.

Nyílt napokat tartunk iskolánkban 2013. március 26-án és 27-én 16, 30 – tól 18, 30 óráig.