A KÖRZET LEGJOBBJA

Iskolánk tanulója nyerte meg a szerb környezetnyelvi versenyt

MOJ OMILJENI LIK IZ KNJIGE

Školski bibliotekar Vesna Kolar Perić organizuje u toku meseca februara TAKMIČENJE likovnih radova na temu "MOJ OMILJENI LIK IZ KNJIGE".
Tehnika i format papira je proizvoljan. Pored likovnih radova,u toku ovog meseca trajaće i takmičenje za najbolji SASTAV na pomenutu temu.
Svi prikupljeni radovi biće izloženi na školskoj izložbi. Na kraju meseca biće izabran najbolji sastav i najbolji crtež,najbolji će biti nagrađeni prigodnim nagradama.
Svi zainteresovani učenici detaljnije informacije mogu dobiti od školskog bibliotekara. Nacrtane radove i sastave donosite u školsku biblioteku i predajte ih bibliotekaru.

NAĐA LUKIĆ (6.b) OSVOJILA PRVO MESTO NA TAKMIČENJU IZ FIZIKE

Na opštinskom takmičenju iz fizike koje je održano u nedelju 10. februara 2013. godine, naši učenici zabeležili su zavidne rezultate.

IZLOŽBA RADOVA U BIBLIOTECI

U našoj biblioteci su postavljeni radovi II b, II d, IV b i IV d koji su nastali uspešnom saradnjom bibliotekara škole Vesne Kolar Perić i učiteljica Sanje Vučković (II b) , Milene Ivković (II d) , Lidije Pap (IV b) i Marije Milodanović (IV d).
Izložbeni radovi su rezultat obrađenog teksta Stefanovo drvo i usmene vežbe – Moja omiljena knjiga.

Pozivamo Vas da je pogledate!

PREDSTAVA ZA NIŽE RAZREDE

U organizaciji školskog bibliotekara Vesne Kolar Perić OŠ „Jovan Mikić“ ugostila je Višnju Petrović, koja je izvela fantastične predstave za niža odeljenja.
Višnja Petrović je glumica Kruševačkog pozorišta,koja je sa samo 8 godina postala profesionalac. Proglašena je za princezu našeg glumišta. U našoj školi je održala predstave pod nazivom „Ta luckasta stvorenja“ (za III i IV razrede – koju je do sada gledalo više od 200 000 dece) i „Šest i po čuda“ ( za I i II razrede koja je prvoplasirana na festivalima u Kotoru, Vrnjačkoj Banji i Novom Sadu). U pitanju su komične,istinite priče satkane u predstavu koje nisu ostavile nikoga ravnodušnim. Deca su bila zadovoljna kao i njihove učiteljice.

ŠKOLSKA SLAVA - SVETI SAVA

25. 1. u našoj školi tradicionalno je obeležena ŠKOLSKA SLAVA. Učenici i njihovi nastavnici su prikladnom priredbom obogatili program u kom su uživali učenici, svi zaposleni kao i počasni gosti.

Szent Száva - 2013.01.25.

Szent Száva ünnepén Strudl Virág és Cinkler Leon első ,,c'' osztályos tanulók, idősebb iskolatársaikkal, közösen mondták el a Miatyánkot.

IZVIĐAČI
RAZLIKE NAS SPAJAJU - Sokszínűségben a gazdagságunk

U subotu smo obeležili Dan tolerncije, koji je inače 16. novembra. Đački parlament je organizovao aktivnosti u duhu parole „Razlike nas spajaju“.
U Igrama bez granice su učestvovali učenici sedmih i osmih razreda. Takmičili su se u spretnosti, brzini, snalažljivosti i pokazali su da razlike između nas nisu prepreke.

NOVOGODIŠNJE RADIONICE U ŠKOLSKOJ BIBLIOTECI

U znaku praznične atmosfere u školskoj biblioteci su održane radionice koje je organizovao školski bibliotekar Vesna Kolar Perić.
U radionici su učestvovali I а, II d, III b, III d i IV d. Učenici su sa svojim vrednim rukicama,osmehom na licu i uz pomoć svojih učiteljica Natalije Tucakov I a, Milene Ivković II d, Tatjane Đurić Đember III b ,Vladanke Kljajić III d i Marije Milodanović IV d napravili divne radove,ukrase,čestitke...

Radovima i ukrasima su ukrasili biblioteku ili svoje učionice.