HUMANITARNA AKCIJA - Našem učeniku Danielu  transplantacija srca i pluća jedina nada
HUMANITARNA AKCIJA - Našem učeniku Danielu transplantacija srca i pluća jedina nada

Daniel Budai je učenik sedmog razreda naše škole, ali nastavu već tri godine pohađa od kuće. Daniel već tri godine ne pohađa nastavu u školi, već mu nastavnici dolaze kod kuće, pa se njegov život od tada odvija u četiri zida, a tek ponekad izađe do apoteke ili prodavnice.

Pre sedam godina Danielu je otkrivena ozbiljna bolest srca, vremenom je bolest napredovala i zahvatila pluća, a njegovoj majci prošle godine saopšteno je da je transplantacija oba organa neminovna. Transplantaciju je moguće uraditi jedino u inostranstvu za šta nedostaju finansijska sredstva.
Neophodna je transplantacija srca i pluća kako bi nastavio sa normalnim detinjstvom i što pre se vratio u školsku klupu među vršnjake. Pored toga što je teško bolestan Daniel sa majkom Monikom živi u izuzetno teškim materijalnim uslovima.

Iako Daniel pohađa nastavu kod kuće i ima sve ocene njegova želja i želja njegovih nastavnika, drugara i majke je da se što pre vrati u školsku klupu među vršnjake. Sa tim ciljem i škola je organizovala akcije prikupljanja pomoći za ovog dečaka, ali to nažalost nije dovoljno, a grupa roditelja odlučila je da akciju proširi na ceo grad.

Ovom dečaku i njegovoj majci neophodna je pomoć u vidu finansijskih sredstava, ali i hrane, garderobe, kućnih aparata,ogreva, odeće i obuće.
Ovom prilikom apelujemo na sve privredne subjekte, kompanije, ali i sve građane da, ukoliko su u mogućnosti, na bilo koji pomognu ovoj porodici. Svi oni koji su zainteresovani da pomognu mogu da se obrate Udruženju građana roditelji Subotice putem mail adrese roditelji.subotice@gmail.com ili majci Moniki na broj telefona 064/322-69-75. Uskoro će u gradu biti postavljene i kutije za pomoć Danielu.

Vest napisao-la - osjovan admin - 30.04.2018.
ОБАВЕШТЕЊЕ o закљученом уговору о јавној набавци  1 2018
ОБАВЕШТЕЊЕ o закљученом уговору о јавној набавци 1 2018

ОБАВЕШТЕЊЕ - o закљученом уговору о јавној набавци

ОДЛУКА о додели уговора

Vest napisao-la - osjovan admin - 28.04.2018.
АТЛЕТИКА И МИНИ АТЛЕТИКА

На градском стадиону, 26.04.2018. одрѕано је окружно такмичење из атлеетике и мини атлетике.

За нашу школу су наступали следећи ученици:

Лиана орват Катаи 5ц разред, скок у вис 1. Место и пласман на међуокружно такмичење и школску олимпијаду,
Петраш Богларка 5ц разред, бацање кугле,
Јелача Саша 6б, скок у вис, 3.место,
Јурић Душан 6б, 300м трчање, 3 место,
Барбара Берчек 7ц, 600м трчање, 1. Место, пласман на међуокружно такмичење и школску олимпијаду,
Шегец Андреа 7ц, бацање кугле, 2.место.
Стајић Анђела 7б, скок удаљ,
Врга Бојана 7б, трчање 300м.
Томић Матија 7б, трчање 800м,
Вајда Дарио 7б,  трчање 800м,
Грујић Филип , трчање 300м.

Екипу припремали и водили наставници физичког васпитања Дијана Пеић и Саша Терзија.

Честитамо!

Vest napisao-la - osjovan admin - 26.04.2018.
POKRAJINSKA SMOTRA RECITATORA

20.aprila održana je Pokrajinska smotra recitatora u Sečnju. Učenica Jana Vasić 2 a uspela je da dobije pohvalu od 49 recitatora mlađeg uzrasta.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 23.04.2018.
Volonterska akcija  učenika 7. razreda
Volonterska akcija učenika 7. razreda

Danas su učenici sedmog razreda uz podršku i pomoć svojih odeljenskih starešina odradili volontersku akciju „farbanje školske ograde“

Bila je to prilika da ulepšamo školu za njen dan, kao i da obojimo što lepše ove poslednje dane u školi našim malim maturantima.

Vest napisao-la - osjovan admin - 23.04.2018.
Konkurs Photo – reflexion

U subotu, 21.4.2018. su učenice sedmog razreda učesvovale na konkursu Photo – reflexion gde smo imali priliku da među prvima vidimo našu obnovljenu sinagogu

Učestvovale su: Bianka Molnar 7d, Ana Marija Budimlić 7a, Mia Heger 7a, Ana Pribojan 7a, Biljana Stojković 7b, Tamara Laković 7b

Rezultati konkursa biće poznati nakon 1.maja

Vest napisao-la - osjovan admin - 21.04.2018.
Opštinsko takmičenje iz Prve pomoći

U subotu 21.4.2018. održano je opštinsko takmičenje iz Prve pomoći. Predstavnik naše škole je bila ekipa učenica iz sedmog razreda koja je proistekla iz saradnje i radionica Prve pomoći koju održavaju učenici Medicinske škole. Osvojeno je sjajno drugo mesto, imajući u vidu da im je ovo prvo učestvovanje. Ekipa je imala simpatičan naziv – „PILIĆI“

Vest napisao-la - osjovan admin - 21.04.2018.
ФУДБАЛ ДЕВОЈЧИЦЕ  МЕЂУОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ
ФУДБАЛ ДЕВОЈЧИЦЕ МЕЂУОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ

У средњој техничкој школи „Иван Сарић“ 20.4.2018., одржано је међуокружно такмичење у фудбалу.

Наша школска екипа је играла прву утакмицу против вршњакиња из Новог Сада и изгубиле су нажалост са резултатомо 5:1. Гол за нашу школску екипу је постигла капитен екипе Андреа Шегец.

На тај начин наша школска екипа је завршила даље такмичење и заузела 3.место на међуокружном такмичењу у фудбалу.

Честитамо девојчице!

Екипу припремао и водио наставник физичког васпитањаСаша Терзија.

Vest napisao-la - osjovan admin - 20.04.2018.
DAN PLANETE ZEMLJE U NAŠOJ ŠKOLI

Dan planete Zemlje (eng. Earth Day) obeležava se 22. aprila u više od 150 zemalja širom sveta. Namera je da ljude širom sveta podseti u kakvom je stanju priroda planete na kojoj žive, kao i da se stanovništvu ukaže na probleme ekosistema, na zagađenje naseljenih mesta i na to kako poboljšati kvalitet životne sredine.
I ove godine u našoj školi, kao i prethodnih godina obeležava se Dan planete Zemlje. Zajedničkim radom naših učenika, nastavnice engleskog jezika Sabine Nalić i bibliotekarke škole Vesne Kolar Perić nastali su divni radovi.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 19.04.2018.
REZULTATI SA MEĐUNARODNOG MATEMATIČKOG TAKMIČENJA  "KENGUR BEZ GRANICA 2018"
REZULTATI SA MEĐUNARODNOG MATEMATIČKOG TAKMIČENJA "KENGUR BEZ GRANICA 2018"

1. razred

8. razred:

Dorottya Apró

pohvala

Vest napisao-la - osjovan admin - 19.04.2018.