USPEŠNA PROMOCIJA KVIZA GRADSKE BIBLIOTEKE

Danas su bibliotekarke Gradske biblioteke, Marijana Tenodi i Omerović Heléna uspele da zainteresuju mnoge učenike za interesantan kviz "Čitam i skitam". Podelile su im materijale i objasnile kako da kviz uspešno urade. Učenici imaju mogućnost da sami urade on line kviz na sajtu subiblioteka.rs ili da ga urade sa našom bibliotekarkom zajedno u školskoj biblioteci. Učesnici kviza postaju mogući dobitnici jedne od 125 vrednih nagrada!
Podsetile su učenike da je u toku promocija za učlanjenje u Gradsku biblioteku po ceni od 300 dinara.

Општинско такмичење из хемије

Општинско такмичење из хемије одржано је 22. фебруара 2015. године у О.Ш. "Матко Вуковић". На такмичењу је учествовало шест ученика наше школе, троје из VII и троје из VIII разреда.
Ученик који се пласирао на окружно такмичење је:

Јован Димитровић, VIIIб - III место

21. марта очекује га окружно такмичење у Апатину на којем ће учествовати основне школе Севернобачког округа.
Срећно!

PROMOCIJA KVIZA GRADSKE BIBLIOTEKE

Promocija kviza "Čitam i skitam" održaće se 24.02.2015.godine u učionici za Muzičku kulturu. Ovim kvizom Gradska biblioteka u saradnji sa našom,školskom bibliotekom, želi vratiti knjigu mladim čitaocima,a čitaoce biblioteci.
Raspored održavanja kratkih promocija je sledeći:

10.35 - I i III razredi na srpskom jeziku
11.00 - II i IV razredi na srpskom jeziku
11.25 - I-IV razreda na mađarskom jeziku
12.20 - V i VII razredi na srpskom jeziku
12.45 - VI i VIII razredi na srpskom jeziku
13.15 - V-VIII razreda na mađarskom jeziku

MOJA MAMA,MOJA BAKA,MOJA TETKA...MOJE SVE

Moja mama,moja baka,moja tetka...moje sve je naziv za predstojeću izložbu povodom 8.marta, Dana žena. Izložba će biti postavljena u Atrijumu naše škole. Svi zainteresovani učenici mogu nacrtati svoju mamu,baku,tetku...voljenu žensku osobu na bilo kom formatu papira,bilo kojom tehnikom. Takođe, sem likovnih radova biće izloženi i sastavi na istu temu.
Gotove radove i sastave možete doneti u školsku biblioteku.
Pokažite mamama,bakama,tetkama...KOLIKO IH VOLITE!

Szavalóverseny

A megmérettetésen 25 tanuló vett részt, alsósok és felsősök egyaránt megmutatták, mit tudnak. Valamennyien nagyon ügyesek voltak, élvezet volt hallgatni a sok szép verset.
A zsűri dolga nagyon nehéz volt, és ez nem közhely, hiszen a sok kiváló előadó közül csak egyet-egyet juttathatott tovább az alósok és a felsősök közül is.
Iskolánkat a községi szavalóversenyen a következő kis művészek képviselik majd:
Srđan Vasić I. b, Szőnyi Blanka III. c és Szloboda Szonja V. c.
Valamennyiüknek sok sikert kívánunk.
A községi verseny 2015. február 27-én lesz, 9 órai kezdettel a Városi Könyvtárban.

POZORIŠTE U NAŠIM UČIONICAMA

Naša škola je 20.02.2015.godine ugostila posebnu gošću,gošću koja je dovela pozorište u naše učionice. Izvela je izuzetno smešne i zabavne predstave za niža i viša odeljenja. Sa našom gošćom ,glumicom Višnjom Petrović družimo se već par godina i mnogo toga znamo o njoj i njenom radu. Komičnu predstavu "Glupko i Trapavko" izvela je sa velikom lakoćom i ogromnom energijom koja se proširila i na sve njene gledaoce.
I ovaj put nam je veoma uspešno dočarala svet komedije,svet odraslih koji je u predstavi prilagođen dečijem shvatanju.

NAJBOLJI RECITATORI

Danas (19.02.2015.) je škola bila puna recitatora. Učiteljice,nastavnice,drugari došli su da bodre svoje favorite. Čvrsto smo im držali palčeve. Saslušali smo sve recitatore, a odluku o najboljim recitatorima prepustili smo žiriju. Žiri je izabrao, najbolji recitatori naše škole su:
Srđan Vasić I b, Szőnyi Blanka III c i Szloboda Szonja V c.
Svim učesnicima uručene su zahvalnice uz ogromne aplauze.
Najbolje recitatore očekuje Opštinska smotra koja će se održati 27.02.2015.godine u 9 časova u Gradskoj biblioteci.
Želimo im puno sreće u daljem takmičenju!

ŠKOLSKO TAKMIČENJE IZ BIOLOGIJE

U subotu 14.02.2015. u našoj školi održano školsko takmičenje iz BIOLOGIJE.

Evo i rezultata naših učenika, kojima ČESTITAMO na uspehu !

OBAVEŠTENJE 21.2.2015. - nastavna subota

Obaveštavamo učenike da je u subotu 21.20.2015. nastavni dan, po rasporedu za PONEDELJAK.
Za pre podnevnu smenu (I-IV) 1.čas počinje u 7:45.

1.čas 7:45-8:15
2.čas 8:20-8:50
3.čas 9:05-9:35
4.čas 9:40-10:10

Za popodnevnu smenu (V-VIII razred) 0. čas počinje u 10:30. održaće se nulti i 3 časa

0.čas 10:30-11:00
1.čas 11:05-11:35
2. čas 11:40-12:10
3. čas 12:25-12:55

UČENJE NEMAČKOG JEZIKA PREKO INTERNETA

Naša nastavnica nemačkog jezika, Vesna Tomić, pripremila je za zainteresovane učenika kao i njihove roditelje nekoliko internet stranica preko kojih možete da usavršite svoje znanje iz nemačkog jezika ili da krenete iz početka.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 17.02.2015.