OKRUŽNO TAKMIČENJE IZ STRANIH JEZIKA

U našoj školi se 29. marta održalo takmičenje iz stranih jezika na okružnom nivou.

ELSŐ ÁS MÁSODIK HELYEZÉS A NYELVTANVERSENYEN

A községi anyanyelvi versenyen két tanulónk is rangos helyezést ért el: Apró Dorottya (5.c) első lett, Szabó Réka Dorottya (6.c) pedig második.
Mindketten részt vesznek a körzeti versenyen.

OPŠTINSKO TAKMIČENJE IZ MAĐARSKOG JEZIKA

Prvo mesto osvojila Doroća Apro (5.c), drugo mesto Doroća R. Sabo (6.c).
Čestitamo im.

U PONEDELJAK 30.3.2015. MENJAMO SMENU

OBAVEŠTAVAMO učenike da od ponedejka 30.3.2015. godine menjamo smenu.

UČENICI OD I-IV DOLAZE NA NASTAVU U PREPODNEVNOJ SMENI

UČENICI OD V-VIII RAZREDA DOLAZE NA NASTAVU U POPODNEVNOJ SMENI

ОТВОРЕНА ВРАТА ЗА БУДУЋЕ ПРВАКЕ

Наша школа ће у петак, 27.3.2015. од 17 до 18 часова отворити своја врата будућим ђацима првацима.

Позивамо предшколце и њихове родитеље да нам се придруже и кроз игру упознају са животом и радом у нашој школи.

3a i 3b razred U ZOO-VRTU

3a i 3b razred je u zoo-vrtu imao radionicu kompostiranja.
Učenici su doneli ostatke voća, povrća, ljuske od jajeta... Uz baštovanku smo se upoznali sa starom prirodnom metodom kompostiranja kojom se ostaci voća, povrća, filter vrećica čaja, suvo lišće, trava, slama, kora drveća, borove iglice...mešaju i pretvaraju u plodnu zemlju. Nauičli smo i kako se na ekološkim farmama uzgaja organska hrana.
Pošto je igra najvazniji dečiji posao, iskoristili smo sunčano vreme i lepo se družili i zabavljali sa drugarima.

ČAS SEĆANJA NA HOLOKAUST

Nastavnik istorije Radomir Ninkov je organizovao čas sećanja na HOLOKAUST.
Čas je počeo posetom Sinagogi gde su učenici imali priliku da se upoznaju sa obeležjima religije Jevrejskog naroda. Središnji deo časa bila je poseta Gradskom muzeju gde je istoričar umetnosti dr. Olga Kovačev Ninkov pokazala izložbu koja je posvećena životu i radu prve Subotičke akademske grafičarke i primenjene umetnice Klare Gereb, koja je 1944. godine sa svojom decom odvedena u Subotički geto, a potom sa ostalim Subotičkim Jevrejima deportovana u Aušvic i pogubljena. Zbog toga je ova izložba posvećena i pomenu na nastradale u holokaustu.
Čas je završen kod spomenika koji je posvećen stradanju subotičkih Jevreja.

Cilj časa bio je upoznavanje učenika sa društvenim okolnostima u kojima se pojavio Holokaust, uzrocima, tokom, posledicama kako bi učenici bili u stanju da pravilno upotrebljavaju pojmove u svakodnevnom životu , da postanu svesni odgovornosti pojedinca, da neguju kulturu sećanja, upoznaju posledice stereotipa, predrasuda i rasizma u odnosu na Jevreje i druge narode i kulture, prepoznaju različite oblike diskriminacije i zločine protiv čovečnosti u društvu, da nauče da razviju odgovoran odnos prema žrtvama i spomenicima.

Dodeljene diplome najuspešnijim učenicima na takmičenju iz Srpskog jezika

"U svim ljudskim stvarima prvenstvo pripada znanju i mudrosti"

Čestitke Dunji Tomić, učenici 8b razreda, za osvojeno 1. msto na Opštinskom takmičenju iz srpskog jezika.

AZ ISKOLA CSUPA JÁTÉK  - ŠKOLA JE PRAVA ZABAVA
AZ ISKOLA CSUPA JÁTÉK - ŠKOLA JE PRAVA ZABAVA

Ovisok, negyedikesek és a felsősök játszottak együtt a magyar színjátszó szakkörön
Budući prvaci, budući petaci i viši razredi su se zajedno igrali na času dramske sekcije

MEGHÍVÓ OVISOKNAK

A színjátszó szakkör egy játékos délutánra várja a leendő elsősöket
HÉTFŐN 17.30 perckor március 15-ei műsorunkon meglepetés várja a kicsiket!