NEDELJA TOLERANCIJE u našoj školi

U svetu i Srbiji danas se obeležava Međunarodni dan tolerancije koji je ustanovljen radi isticanja potrebe za tolerancijom u društvu i ukazivanja na negativne efekte netolerancije.

Međunarodni Dan tolerancije u OŠ “ Jovan Mikić“ biće obeležen nizom aktivnosti u periodu od srede 12. do nedelje 16. novembra 2014.godine.
Centralna aktivnost biće realizovana u subotu 15.novembra u formi oglednog časa nastavnika. Tema oglednog časa: “ Upoznavanje učenika sa različitim kulturama i narodima”
Nastavnici će u skladu sa domenom izučavanja svog predmeta zajedno sa učenicima predstaviti folklorne, kulturne, istorijske i gastronomske karakteristike Srpskog, Mađarskog, Hrvatskog i Bunjevačkog naroda koji žive u AP Vojvodini, kao i Nemačkog i Engleskog naroda čiju kulturu učenici naše škole upoznaju učenjem stranih jezika.
Osnovni cilj je jačanje međunacionalnog poverenja i tolerancije kod učenika viših razreda osnovne škole kroz predstavljanje jedne nacionalne zajednice drugoj.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 11.11.2014.
Dan primirja u Prvom svetskom ratu

Srbija će u utorak 11. novembra proslaviti Dan primirja u Prvom svetskom ratu.
Praznik je u Srbiji prvi put zvanično obeležen 2012. godine, na osnovu izmena Zakona o državnim i drugim praznicima koje je Skupština Srbije usvojila krajem 2011. godine.

11. novembar neradan dan.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 10.11.2014.
A MÚZEUM SZUPER JÓ HELY!   / M/UZEJ JE SUPER MESTO
A MÚZEUM SZUPER JÓ HELY! / M/UZEJ JE SUPER MESTO

Iskolánk diákjai az ókori egyiptomi kultúrával ismerkedtek a szegedi Móra Ferenc Múzeumban / Poseta u segedinski muzej "Mora Ferenc" - tema izložbe: Kultura drevnog Egipta

Vest napisao-la - Horváth Rice Valéria - 09.11.2014.
Opštinsko takmičenje u košarci za učenice

Naša škola je danas, 6.11.2014., bila domaćin Opštinskog takmičenja u košarci za učenice

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 06.11.2014.
VERSMONDÓK

Részt vettünk a Smile Szabadkai Nagycsaládos Egyesület és a Kolibri Nagycsaládosok Egyesülete versmondó versenyén

Vest napisao-la - Horváth Rice Valéria - 05.11.2014.
PROMENA SMENE

Obaveštavamo učenike da od 3.11.2014. menjamo smenu.

Učenici nižih razreda na nastavu dolaze u prepodnevnoj smeni,
a učenici viših razreda u popodnevnu.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 02.11.2014.
IRODALOMÓRA ISKOLÁN KÍVÜL

A hetedikesek és a nyolcadikosok színházi előadáson voltak

Vest napisao-la - Horváth Rice Valéria - 02.11.2014.
Školsko takmičenje u malom fudbalu

U okviru školskog takmičenja na nivou grada Subotice, odigrano je više utakmica na nekoliko lokacija u gradu.

PRIPREMAMO SE ZA NOĆ VEŠTICA

Učiteljica Torma Rva sa svojim učenicima je pripremila izložbu. Roditelji učenika su obezbedili bundeve koje su potom učenci ukrasili. Tako je nastala mala izložba, koja je ujedno i ukrasila školski atrijum

Okružno takmičenje u Stonom tenisu

15.10.2014. u Bačkoj Topoli održano je Okružno takmičenje u Stonom tenisu