Ilustracija lektire "HAJDUCI"

Učenici 5.razreda su ilustrovali lektiru ,,Hajduci ,, Branislava Nušića

DAN NAŠE ŠKOLE

Osnovna škola „Jovan Mikić“ proslavila je svoj dan u fiskulturnoj sali punoj đaka,nastavnika, roditelja i prijatelja ove obrazovno - vaspitne ustanove.
Jovan Mikić Spartak, rođen je u Opovu u Banatu, a posle Prvog svetskog rata doselio se u Suboticu, gde je završio gimnaziju i pravo. Bavio se novinarstvom i atletikom. Zbog hrabrosti koju je pokazao u partizanima, saborci su mu dali nadimak Spartak. Bio je član atletskog tima ,,Beogradske Jugoslavije,, , učesnik na mnogim prestižnim atletskim takmičenjima u Zagrebu i Ljubljani, učesnik Olimpijskih igara u Berlinu, Balkanskim igrama u Atini i Bukureštu. U svojoj atletskoj karijeri osvojio je jednu zlatnu, 3 srebrne i 3 bronzane medalje.

Ponosni smo što naša škola nosi ime ovog uspešnog čoveka i trudimo se da koračamo njegovim stopama.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 14.05.2018.
NAGRADNI IZLET SEKCIJE "MLADI BIBLIOTEKARI"

Bibliotekarska sekcija "Mladi bibliotekari" i bibliotekarka škole Vesna Kolar Perić zajedno su sa dobitnicima kviza "Čitam i skitam" posetili Novi Sad.
Tokom ovog predivnog izleta,koji je bio veoma poučan i zanimljiv ,posetili smo Gradsku biblioteku grada Novog Sada, družili smo se sa Branimirom Rosićem, videli smo postavku Prirodnjačkog muzeja, odmarali se i družili u Dunaskom parku i na kraju smo se šetali i opuštali na Petrovaradinskoj tvrđavi.
Divan dan,divan izlet i nezaboravno druženje!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 14.05.2018.
Sikerek az ÁMV-n

Arany, ezüst, bronz a kis írótehetségeinknek, második helyezés énekesünknek.

Iskolanapi irodalmi és rajzpályázat

Az Iskolánk névadójáról készült kiállítás megnyitóján hirdettük ki az iskolanapi pályázat nyerteseit.

Rts kros

Danas je u našoj školi u sklopu proslave dana škole održan Rts kros na kom je učestvovalo oko 350 đaka.Vreme nas je poslužilo,odziv djaka je bio odličan a nije nam manjkalo ni dobrog raspoloženja.Najbolje ostvareni rezultati su javno pohvaljeni i nagradjeni diplomom i aplauzom od strane đaka i dežurnih nastavnika.Sportsku manifestaciju su organizovali i predvodili nastavnici fizičkog vaspitanja: Saša Terzija i Dijana Peić

Vest napisao-la - osjovan - 11.05.2018.
Obeležen MEĐUNARODNI DAN FIZIČKE AKTIVNOSTI

Vest napisao-la - osjovan - 10.05.2018.
Otvorena izložba učeničkih radova povodom Dana škole

Povodom Dana škole organizovan je literarni i likovni konkurs.
Učenici su imali mogućnost da crtaju bilo kojom tehnikom,na bilo kom formatu papira.
Ovogodišnja tema konkursa je "Škola u mom srcu".
Stručni žiri je imao težak zadatak i evo rezultata

LITERARNI KONKURS
KATEGORIJA NIŽI RAZREDI
1.mesto Milica Lukić,2.a i Maša Petković,4.b
2. mesto Anja Kljajić,3.a i Ognjen Kuzmanović,3.b
3. mesto Uroš Konatar.3.b, i Jana Vasić,2.a

KATEGORIJA VIŠI RAZREDI
1.mesto Vedran Bošnjak,6.a,
2. mesto Anja Đaković.7.d
3.mesto Jovan Popov,8.b

KATEGORIJA jezik društvene sredine:
1. mesto Andrea Šegec,7.c,
2.mesto Kristijan Šebek 7.c,
3.mesto Oliver Herbatin

Vest napisao-la - osjovan - 09.05.2018.
Male olimpijske igre

Dobar dan svima,
danas su održane male olimpijske igre u O.Š."Ivan Milutinovic". Naša škola i školica sporta je učestvovala i zauzeli smo 1.mesto u konkurenciji 5 osnovnih škola iz Subotice.
Deca su se sjajno borila, bodrila međusobno, družila i ostvarili smo lep rezultat i plasirali smo se na školsku olimpijadu Vojvodine.

MALI ŠAMPIONI

Ekipu su predvodili nastavnici fizičkog vaspitanja Dijana Peić i Saša Terzija

Vest napisao-la - osjovan - 08.05.2018.
U poseti tehničkoj školi

U okviru profesionalne orijentacije učenici osmih razreda posetili Tehničku školu. Na licu mesta su imali priliku da se upoznaju sa područjima rada koje nudi ova škola, da pogledaju kabinete i pitaju šta ih interesuje u vezi upisa. Takođe su imali priliku da vide i učeničke radove u okviru Projektne nedelje.
Hvala osoblju škole koje ima je pružilo priliku da dobiju potrebne informacije.

Vest napisao-la - osjovan admin - 08.05.2018.