Népi hagyományaink ápolása - NEGOVANJE NARODNE TRADICIJE

A 2. és a 3.c osztály tanulói Torma Éva és Agárdi Hajnalka tanítónők vezetésével résztvettek a 45. MIRK kiállításon.
Itt képzőművészeti alkotásaikat állították ki a Kisradonováci- helyi közösség kézimunka szakcsoportjával
egyetemben.
A munkáikért elismerő oklevélben részesültek a diákok és az iskola is.

Na 45.Međunarodnoj izložbi ručnih radova i kolekcija učestvovali su sa svojim likovnim radovima učenici 2 c i 3 c sa njihovim učiteljicama Torma Evom i Agardi Hajnalkom. Tradicija sa neguje u saradnji sa Mesnom zajednicom Mali Radanovac. Naša škola i svi učesnici su pohvaljeni i dodeljene su im diplome.

Međuokružno prvenstvo u malom fudbalu za osnovne škole

U sportskoj sali Tehničke škole “Ivan Sarić”, u petak 17. aprila 2015. od 09.30 časova odigraće se polufinalna takmičenja - Međuokružno prvenstvo u malom fudbalu za osnovne škole.

Severnobački okrug u konkurenciji učenika predstavlja OŠ "Jovan Mikić".
pokroviteljstvom Ministarstva omladine i sporta.

Podržimo naše učenike u borbi za sledeći nivo takmičenja - SREĆNO!!!!

Svetski dan knjiga za decu

U odeljenju IIIa obeležen je dan knjiga za decu.

Svi su predstavili svoju omiljenu knjigu. Nakon zanimljivih priča usledila je razmena knjiga među drugarima, koje će se čitati za vreme raspusta.
Sa radošću smo poklonili kjnige našoj školskoj biblioteci.

Bravo za odeljenje IIIa!

NAGRAĐENI UČESNICI KVIZA GRADSKE BIBLIOTEKE

2.april je dan kada se obeležava Međunarodni dan knjige.
Tačno u 12 časova počelo je izvlačenje nagrada za učesnike koji su učestvovali u kvizu "Čitam i skitam".
Kviz je organizovala Gradska biblioteka.

Nagrađeni učenici naše škole su:
Natalija Mališić, Nemanja Meješ, Albert Ország, Anastasija Benčić, Mihajlo Pejnović, Luka Milosavljević, Dominik Kőszegi, Jovana Spasenić, Mia Heger, Aleksije Pelagić i Áron Kovács.

Veliko bravo za sve učesnike ovoga kviza, a srećnim dobitnicima nagrada čestitamo!

VREDNI MATEMATIČARI

Učenici četvrtog razreda naše škole ostvarili su vredne rezultate na Okružnom takmičenju iz matematike, održanom 28.03.2015. u OŠ "Kizur Ištvan".
Iva Vojinović, IV b - III mesto
Dario Štromajer, IV d - III mesto
Dario Vajda IV b- pohvala,
Anja Brkić IV b - pohvala

"IZBIRAČICA" Koste Trifkovića u izvedbi 6b

Potrudili su se Lea, Mira, Jelea, Tamara, Mila, Teodora i Filip

Znanje nagrađeno putovanjem u Beč

Dunja Tomić, učenica 8b razreda, posetila je u subotu, 28.3.2015., u pratnji nastavnice Snežane Čuture grad u kome je potpisan Bečki književni dogovor i u kome je Vuk Karadžić proveo deo svog života boreći se za priznanje narodnog jezika.

OKRUŽNO TAKMIČENJE IZ STRANIH JEZIKA

U našoj školi se 29. marta održalo takmičenje iz stranih jezika na okružnom nivou.

ELSŐ ÁS MÁSODIK HELYEZÉS A NYELVTANVERSENYEN

A községi anyanyelvi versenyen két tanulónk is rangos helyezést ért el: Apró Dorottya (5.c) első lett, Szabó Réka Dorottya (6.c) pedig második.
Mindketten részt vesznek a körzeti versenyen.

OPŠTINSKO TAKMIČENJE IZ MAĐARSKOG JEZIKA

Prvo mesto osvojila Doroća Apro (5.c), drugo mesto Doroća R. Sabo (6.c).
Čestitamo im.