POSETA NOVOM SADU

Likovna sekcija škole i „Mladi planinari“ organizuju jednodnevni edukativni izlet u Novi Sad. Cilj posete je upoznavanje prirodnih, istorijskih i kulturnih vrednosti našeg okruženja.

Program izleta:
1. Spomen-zbirka Pavla Beljanskog
Poseta izložbe i likovna radionica
2. Adrenalin park „Zemlja čuda“
Dva sata zabave u prvom adrenalin-parku u Vojvodini
3. Šetnja kroz centar grada i igra orijentacije
Datum: 19.09.2015.
Detaljne informacije možete dobiti od nastavnice Andree Štraka

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 15.09.2015.
LÁTOGATÁS ÚJVIDÉKRE

Az iskola hegymászó csoportja és a képzőművészeti szakkör egynapos tanulmánykirándulást szervez Újvidékre. A látogatás célja a környezetünk természeti értékeinek, történelmi és kultúrális hagyatékának feltárása, megismerése. A program a következőket foglalja magába:
1. Látogatás az újvidéki Pavle Beljanski múzeumba, ahol a tanulók megtekinthetik a múzeum állandó tárlatát és egy képzőművészeti műhelymunkában is részt vehetnek az érdeklődők.
2. Látogatás az első vajdasági kalandparkba
2 óra kalandozás a Zemlja čuda nevű kalandparkban
3. Séta és tájékozódás-játék a város központjában
Dátum: 2015.szeptember 19. (szombat)
Érdeklődni: Straka Andrea tanárnőnél

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 15.09.2015.
Osmaci na Aerodromu Bikovo-Subotica

Iskoristili smo lepo vreme i radnu subotu proveli na aerodromu.

Učenici su se upoznali sa radom aero kluba, aerodroma, naučili osnovne stvari o letenju, avionima, jedrilicama, padobranstvu, zmajarstvu...
Mogli su da se slikaju i razgledaju letački park aero-kluba a zainteresovani su mogli i da sednu za komande već pomenutih letelica.
Pored učenja imali su priliku i da se druže i ukrste snage u minu odbojkaškom turniru.
Hvala na gostoprimstvu Aerodromu i našem domaćinu Vuković Goranu. Nadamo se skorom, ponovnom druženu ali u malo drugačijem obliku.

Ovako izgleda ,,Izlet na aerodrom Subotica-Bikovo'' koje organizuje aeroklub ,,Ivan Sarić'' za svoje članove.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 14.09.2015.
Bukovački planinarski maraton

Učesnici planinarske akcije „Bukovac 2015“ uspešno su savladili osnovnu stazu maratona dužine 16 km.
Učenici su stekli nova znanja o nacionalnom parku „Fruška gora“. Pratili smo edukativne table pomoću kojih smo učili o prirodnim vrednostima parka. Trasa maratona je vodila pored kulturno-istorijskih spomenika Fruške gore.
U akciji su učestvovali učenici iz više subotičkih škola i sklapana su nova prijateljstva.
Akciju su vodile nastavnice Eleonora Arčon i Andrea Štraka

Iskolánk fiatal hegymászói részt vettek a 13. alkalommal szervezett Bukováci maratonon. Arcson Eleonóra és Straka Andrea tanárnők kíséretében sikeresen megtették a 16 km hosszú távot. A séta során új ismeretekkel gazdagodtak. Megismerkedtek A Fruska gora nemzeti park természeti-, kultúrális- és történelmi értékeivel. Barátkozva a résztvevőkkel friss barátságok is születtek.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 14.09.2015.
A középkorban jártunk

Szombaton, 2015. szeptember 12-én ellátogattunk Zentára, a középkori hagyományőrző egyesületek vitézi találkozójára, ahol izgalmas küzdelmeknek lehettünk a szemtanúi. Tekintsétek meg a képeket, amik minden szónál többet mondanak!

Vest napisao-la - Horváth Rice - 13.09.2015.
LÁTOGATÁS A MÚLTBA

A 7. c osztály egy része a középkorba "látogat el" szombaton

Vest napisao-la - H. Rice - 11.09.2015.
NYELVTÉRKÉP

Sikeres diákmunkák - A nyelv rendszerét, egységeit "térképeztük fel" az ötödikesekkel

Vest napisao-la - H. Rice - 11.09.2015.
Izlet na aerodrom Subotica za osmake

12. septembra osmaci će u okviru nastave tehničkog i informatičkog obrazovanja posetiti aerodrom "Ivan Sarić" na Bikovu. Učenici će imati priliku da se upoznaju sa oblašću koju ne mogu sresti svaki dan, sa letelicama koje poseduje aero klub.
Polazak ispred škiole je u 8:00 (organizovan prevoz)

FENIX Projekat je zamišljen u cilju popularizacije vazduhoplovstva i aerokluba Ivan Sarić u Subotici.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 10.09.2015.
 Raspored kontrolnih i pismenih zadataka

Na osnovu Pravilnika o ocenjivanju učenika u osnovnom obrazovanju i vaspitanju objavljenog u "Službenom glasniku RS", br 67/2013, od 31.7.2013. i koji je stupio na snagu 8.8.2013. a primenjuje se od 2013/2014. školske godine, i po članu 12. ovog pravilnika, direktor škole na predlog odeljenskog veća utvrđuje:

Raspored kontrolnih i pismenih zadataka dužih od 15 minuta u PRVOM polugodištu 2015/2016.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 10.09.2015.
CENTAR CREATIVE - ŠKOLA ZA TALENTE

Centar Creative -škola novinarstva,manekenstva i glume organizuje časove u našoj školi. Časovi će se održavati jednom nedeljno. Cena mesečne članarine iznosi 1 500 dinara i ne postoje dodatna plaćanja.
Razlozi zbog kojih bi trebalo da se prijavite i pohađate ovu ŠKOLU ZA TALENTE su sledeći:
-Centar Creative garantuje svim polaznicima nastup nakon završene škole.
-Svaki polaznik škole Škole za talente dobija edukaciju,projekte,ispit i diplomu.
-Centar Creative učestvuje u dečijim TV emisijama i školskim predstavama nakon uspešno položenog ispita...itd.
Sve dodatne informacije možete dobiti na sledeće brojeve telefona 021/545-808, 064/11-31-482.
e-mail: centarcreative@gmail.com
www.centarcreative.wix.com/centarcreative

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 09.09.2015.