Predavanje u Crvenom krstu za učenike petih razreda

U četvrtak, 5.3.2015., učenici V razreda škole prisustvovali su prvom u nizu predavanja Crvenog krsta, predavanju o prvoj pomoći i aktivno učestvovali.

USPEŠNI MATEMATIČARI 4b

Učenici IV b odeljenja, Anja Brkić, Iva Vojinović i Dario Vajda, postigli su zapažen uspeh na Opštinskom takmičenju iz matematike osvojivši dva druga i jedno treće mesto.
Želimo im uspeh u daljem takmičenju!

MEĐUOKRUŽNO PRVENSTVO U ODBOJCI ZA UČENICE

3.3.2015.OŠ"Miloš Crnjanski"
U konkurenciji učenica osnovnih škola učestvovale su OŠ "Žarko Zrenjanin" iz Apatina, OŠ "Petar Petrović Njegoš" iz Vrbasa, OŠ "Žarko Zrenjanin" iz Kikinde i OŠ "Jovan Mikić" iz Subotice.
U međusobnom odmeravanju snaga najbolje su bile Apatinke i plasirale se na završno tj Republičko prvenstvo.
Naša škola je ostvarila treće mesto.

SJAJNI RECITATORI

27.02.2015.godine u čitaonici Gradske biblioteke u Subotici održana je 27.Opštinska smotra recitatora „Pesniče naroga mog”.
Žiri u sastavu:
Srđan Sekulić, Csaba Rablovszki glumci Narodnog pozorišta u Subotici i profesorica Katarina Čeliković odlučili su ko će u mlađem uzrastu (učenici od 1. do 4. razreda osnovne škole) predstavljati naš Grad na Zonskoj smotri recitatora. Iz naše škole plasirali su se dalje: Srđan Vasić , Szőnyi Blanka i Sütő Teodóra. Od viših razreda plasirala se Szloboda Szonja.

ČESTITAMO!

OPŠTINSKO TAKMIČENJE IZ STRANIH JEZIKA

U našoj školi se 28. februara održalo takmičenje iz stranog jezika na opštinskom nivou.
Učenici su se takmičili u znanju iz engleskog, nemačkog, francuskog i italijanskog jezika.

GRADSKO TAKIMIČENJE IZ MATEMATIKE

U subotu, 28. februara, u školi "Miroslav Antić" na Paliću održano je gradsko takmičenje iz matematike na kojem je učestvovalo 370 učenika subotičkih osnovnih škola.

A LEGJOBB SZAVALÓK KÖZÖTT

Öt tanulónkból négy továbbjutott a körzeti szavalóversenyre. Név szerint: Szloboda Szonja, Srđan Vasić , Szőnyi Blanka és Sütő Teodóra

LEGJOBB NYELVTANOSAINK

Huszonöt tanuló mérte össze tudását az iskolai nyelvtanversenyen

OBAVEŠTENJE - OPŠTINSKO TAKMIČENJE IZ STRANIH JEZIKA

28.februara će se u našoj školi organizovati takmičenje iz stranih jezika na opštinskom nivou.

Za engleski jezik takmičenje počinje u 14 časova, a okupljanje učenika je u 13 časova.

Za nemački, francuski i italijanski jezik okupljanje učenika je u 11 časova, a takmičenje počinje u 12 časova.

Svim učenicima želimo puno uspeha.

Aktiv stranog jezika

NŐNAPRA, SZERETETTEL

„Az én anyukám, az én nagymamám, az én nagynénim.....az én mindenem” - rajz- és fogalmazáspályázat