MALA MATURA - test matematika

Dvočasovni test iz matematike, koji su budući srednjškolci rešavali u okviru obavezne male mature, završen je u podne.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 16.06.2015.
Objavljena rešenja testa iz srpskog / maternjeg jezika

Prvi od tri testa na maloj maturi za buduće srednjoškolce završen je tačno u podne.

Iz Ministarstva prosvete najavljuju da će rešenje i ključ današnjeg testa iz srpskog (maternjeg) jezika biti na sajtu tog ministarstva, u delu "završni ispit".

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 15.06.2015.
Završni ispit 2015.

Završni ispit u osnovnom obrazovanju i vaspitanju za školsku 2014/2015. godinu održaće se u ponedeljak, utorak i sredu 15, 16. i 17. juna. Učenici osmog razreda test iz maternjeg jezika polažu u ponedeljak, 15. juna, test iz matematike u utorak 16. juna, a kombinovani test u sredu 17. juna. Početak izrade testa je u 10:00 časova za sva tri dana polaganja završnog ispita i trajaće po 120 minuta, do 12:00 časova. Na završni ispit moraju da izađu svi učenici osmih razreda.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 13.06.2015.
Svetski dan secesije

Povodom obeležavanja Svetskog dana secesije na Dečjem odeljenju Gradske biblioteke održana je kreativna radionica. Kreativnu radionicu posetili su učenici naše škole III d i III c sa svojim učiteljicama Slađanom Margetić,Agardi Hajnikom i bibliotekarom škole Vesnom Kolar Perić. Uz pomoć bibliotekarki Gradske biblioteke deca su se upoznala sa osnovnim obeležjima secesije u Subotici, a nakon toga su izrađivali obeleživače za knjige. Nakon završene radionice učenici su se opuštali uz najnovije knjige. Ceo ovaj lep događaj propraćen je od strane medija.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 10.06.2015.
SAJAM PUN KNJIGA I DEČIJIH IDEJA

Školski sajam udžbenika bio je više od očekivanog. Učenici i njihovi roditelji pokazali su veliku zainteresovanost kako za kupovinu tako i za prodaju udžbenika i lektira. Svoju kreativnu stranu pokazali su učenici nudeći gratise u vidu olovaka,svesaka,ukrasnih kesica...uživeli su se skroz u svoju ulogu-ulogu prodavca.
Na veliko zadovoljstvo učenika i roditelja planiramo da ovakav sajam postane tradicionalan u našoj školi.
Akcija je organizovana od strane učiteljice Slađane Margetić,Đačkog parlamenta i njihove nastavnice Tatjane Tot Karakaš i školskog bibliotekara Vesne Kolar Perić.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 05.06.2015.
BOGATIJI BIBLIOTEČKI FOND

Učenica Német Petra svojevoljno je poklonila veliki broj knjiga školskoj biblioteci i time obogatila bibliotečki fond naše škole. Ovim gestom motivisala i ohrabrila druge roditelje da učine istu stvar!
Deca su veoma srećna zbog toga.
Zahvaljujemo se gospođi Német i Petri.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 05.06.2015.
Volonterska akcija VII a

Učenici koji pohađaju nastavu Građanskog vaspitanja izveli su volontersku akciju u vrtiću "Biser" 01.juna 2015. godine. Pored druženja i igre pomogli su u ostvarenju programskih zadataka predviđenih za taj dan. Naučili su novu igricu od naših malih drugara a naši đaci su njima pričali kako protiču lepi školski dani. Otišli su kući sa puno pozitivnih utisaka a njihovi osmesi su govorili da su bili više nego zadovoljni što smo se družili toga dana.

ŠKOLSKI SAJAM UDŽBENIKA -ISKOLAI TANKÖNYVVÁSÁR

KUPUJEM,PRODAJEM,MENJAM,POKLANJAM...UDŽBENIKE OD I DO VIII RAZREDA
- Sajam će se održati 04.06.2015.GODINE u 17 časova u atrijumu naše škole
- Cenu udžbenika određuje učenik u dogovoru sa roditeljima
- Učešće na sajmu treba prijaviti bibliotekarki naše škole
SVE UČESNIKE SAJMA SRDAČNO OČEKUJEMO!

TANKÖNYVEKET ADUNK, VESZÜNK, CSERÉLÜNK, AJÁNDÉKOZUNK ELSŐTŐL NYOLCADIK OSZTÁLYOSIG •
2015. június 4-én, 17 órakor az iskola átriumában

PRIPREMNA NASTAVA - 8b

OBAVEŠTENJE ZA UČENIKE 8b - RASPORED ODRŽAVANJA PRIPREMNE NASTAVE ZA POLAGANJE ZAVRŠNOG ISPITA

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 02.06.2015.
OBAVEŠTENJE O UPISU DECE U PRVI RAZRED za školsku 2015/2016. godinu

Upis budućih ĐAKA PRVAKA vrši se svakog radnog dana od 8-17h.

Očekujemo Vas!!!

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 01.06.2015.