У посети специјалној школи Жарко Зрењанин

18. 11.2015.год.
Представници ђачког парламента ОШ ‘’ Јован Микић’’са својим наставницима и директором школе посетили су вршњаке ОШ ''Жарко Зрењанин''.
Том приликом су их обрадовали пригодним поклонима.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 18.11.2015.
Opštinsko takmičenje - Odbojka-Dečaci

17.11.2015. 1 krug takmičenja

U okviru školskog takmičenja u odbojci za osnovne škole, naša muška školska ekipa igrala je u grupi sa O.Š.Miloš Crnjanski koja je inače i bila škola domaćin, O.Š.Hunjadi Janoš i O.Š. Jovan J.Zmaj.
Rezultati:
O.Š.M.Crnjaski-O.Š.Jovan J.Zmaj 0:2 (17:25,19:25),
O.Š.J.Mikić-O.Š. Jovan J. Zmaj 1:2 (24:26, 25:16,14:16),
O.Š. M.Crnjaski -O.Š. J.Mikić 1:2 (23:25,25:23,7:15),
Iz ove grupe dalje su prošli
1.Jovan J.Zmaj
2.Jovan Mikić.
Iz druge grupe prošle su ekipe O.Š.Matko Vuković i O.Š.Sonja Marinković.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 18.11.2015.
Kako je obeležen dan tolerancije u OŠ”Jovan Mikić”

Deklaracijom UN 1995.godine 16. novembar proglašen je međunarodnim Danom tolerancije. Učenici i nastavnici naše škole su i ove godine nizom manifestacija obeležili ovaj značajan datum. Cilj svih naših aktivnosti je najbolje opisan izrekom francuskog književnika Fransoa Voltaire “Poštovanjem i prihvatanjem drugih sve ono prekrasno u njima počinje biti i deo nas”.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 17.11.2015.
POSETA DRUGARIMA IZ "KOLEVKE"

Danas se obeležava Međunarodni dan tolerancije koji je ustanovljen radi isticanja potrebe za tolerancijom u društvu i ukazivanja na negativne efekte netolerancije. Učenici naše škole, II a i IV a, sa svojim učiteljicama, direktoricom škole i bibliotekarkom posetili su „Kolevku“ . Drugari iz „Kolevke“ pokazali su nam kako su dobri u plesu,pevanju i recitovanju.Podsetili smo se i naučili- da svako ima pravo na različitost!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 16.11.2015.
UGLEDNI ČAS UČITELJICE SLAĐANE MARGETIĆ

Učiteljica IV d Slađana Margetić održala je ugledni čas iz Prirode i društva. Tema časa je bila: Od čega zavisi veličina senke i kako visina vazdušnog stuba utiče na visinu zvuka. Času su prisustvovale učiteljice,psiholg škole i bibliotekarka.
Na času je bilo ogleda i šale. Svi učenici su uspešno usvojili nastavni sadžaj.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 12.11.2015.
OKRUŽNO TAKMIČENJE U PLIVANJU ZA UČENIKE OD 1.-8.RAZREDA

10.11.2015.
BAZEN"PROZIVKA"-SUBOTICA

TAKMIČARI:
1.Marijana Mesaroš 3.b-kraul
2.Danilo Starčević 4.d-kraul
3.Ognjen Šešlija 5.d-kraul
4.Milan Pavlović 5.d-prsno
5.Kristijan Šebek 5.c-prsno
6.David Steinfeld 6.d-delfin
7.Aleksa Konatar 6.d-kraul
8.Anita Radenović 6.e-kraul
9.Luka Rajčić 7.a-kraul
10.Martin Golušin 7.a-kraul
11.Sara Ljubović 8.b-kraul
12.Benjamin Hen 5.c-kraul
13.Marko Bulatović 8.b-leđno

Nastavnik:Dijana Peić

Na republičko takmičenje u plivanju plasirali su se sledeći učenici:
Radenović Anita 6e,
Rajčić Luka 7a i
Marko Bulatović 8b.

Takmičenje će se održati u Beogradu.
Čestitamo

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 10.11.2015.
SNUPI I ČARLI BRAUN

Prošlo je 35 godina od prvog pojavljivanja Snupija i Čarlija Brauna. Glavni junaci jednog od najpopularnijih stripova „Klinje” . Učenici nižih razreda odgledali su danas na velikom platnu u 3D projekciji crtać „Snupi i Čarli Braun”. Film je sinhronizovan na srpski jezik. Radnja filma vezana je za novu komšinicu Čarlija Brauna, malu crvenokosu devojčicu u koju se on zaljubljuje. Film je dirljiv,topao i nežan. Nosi poruku različitu od onih kakve uglavnom danas nude ostali filmovi.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 06.11.2015.
NUŠIĆEVA AUTOBIOGRAFIJA

Danas su učenici viših razreda imali čast da upoznaju Jelicu Sretenović. Veliku glumicu,poznatu po brojnim ulogama. Najpoznatije su joj uloge u TV seriji "Bolji život" i legendarnom filmu "Tesna koža". Jelica Sretenović gostovala je sa glumcima iz Beograda u predstavi "Autobiografija",Branislava Nušića.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 06.11.2015.
HUMANITARNA AKCIJA

Pozivaju se učenici naše škole da učestvuju u humanitarnoj akciji povodom Dana tolerancije. Našim drugarima iz specijalne škole "Žarko Zrenjanin" potrebna je obuća (šuše,papuče,patikice,zepice) kao i igračke (kocke,puzle,društvene igre...samo NE PLIŠANE igračke).
Akcija traje do 12.11.a mesto za odlaganje stvari je u školskoj biblioteci.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 04.11.2015.
PREDSTAVA "LOLA VIOLA I CILE MILE"

25.novembra biće održana prestava u našoj školi na srpskom jeziku za niže razrede. Predstava nosi naziv " LOLA VIOLA I CILE MILE". Sa zanimljivom temom ove predstave predstaviće nam se glumica Višnja Petrović. Svaka Višnjina predstava ima poruku koju vešto i na smešan način prenese deci.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 03.11.2015.