Élményóra

A budapesti Trainingspot Társulat a Kerekasztal Színházi Nevelési Központ tartott iskolánkban interaktív előadást. A Bábel-center tanoda című darab témája a másság elfogadása, a szeretet, türelem és empátia szerepe a nevelésben. A nyolcadikosok és hetedikesek óriási érdeklődéssel és nagy lelkesedéssel vettek részt a munkában: egy-egy jelenet továbbgondolásában, sőt eljátszásában. Köszönjük a társulatnak, hogy iskolánkat választották.

Vest napisao-la - hrv - 18.03.2017.
Március 15-én

Ötletvihar - mi jut eszedbe március 15-éről? Az ötödikeseknek a legnagyobb ünnepünkhöz kapcsolódó asszociációi megtöltötték a táblát. Komoly irodalmi és történelmi ismeretekről tettek tanúbizonyságot a gyerekek. Természetesen Petőfi neve fordult elő legtöbbször, és az óra folytatásában sokan tudtak Petőfi-verseket szavalni, de történelmi személyiségek és a szabadság - forradalom - harc, stb. kifejezések is a táblára kerültek. A rendhagyó magyarórával az 1848-as eseményekről emlékeztünk meg.

Vest napisao-la - HRV - 18.03.2017.

POŠTOVANI RODITELJI BUDUĆIH PRVAKA,

POZIVAMO VAS DA 17.03.2017.GODINE (PETAK) U 17h PRISUSTVUJETE PREZENTACIJI NAŠE ŠKOLE.
PREZENTACIJA ĆE BITI ODRŽANA U PROSTORIJAMA VRTIĆA "ŠUMICE". IMAĆETE PRILIKU DA SE, IZ PRVE RUKE ,UPOZNATE SA NAŠOM ŠKOLOM.

OČEKUJEMO VAS!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 16.03.2017.
Rezultati opštinskog takmičenja iz geografije

Takmičenje je održano 12.03.2017. Učenik naše škole Luka Čupić osvojio je prvo mesto, a učenica Mila Zakić treće .

Rezultati opštinskog takmičenja iz istorije

Učenik naše škole Luka Čupić osvojio je prvo mesto.

Čestitamo

TAKMIČENJE "KENGUR BEZ GRANICA"

U našoj školi je 16.marta održano međunarodno takmičenje "Kengur bez granica".
Na takmičenju je učestvovalo 102 učenika.
Rezultate takmičenja očekujemo sredinom aprila.

IZLOŽBA RADOVA NA TEMU "MOJA MAMA,MOJE SVE"

U školsku biblioteku pristiglo je oko 100 predivnih radova naših učenika na temu "MOJA MAMA,MOJE SVE" . Svi prikupljeni radovi izloženi su u atrijumu.
Jednostavno nije bilo moguće izabrati najlepši rad pa je nastavnica likovnog odabrala nekoliko najlepših. Svi učenicima uručena je diploma a učenicima koji su nacrtali najlepše radove uručena je i prigodna nagradica.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 15.03.2017.
Извештај са такмичења- ФУДБАЛ (Девојчице)

Градско првенство.
14.3.2017. 12:00. Терени у Дудовој шуми.

Наша школска екипа је учествовала на градском такмичењу из фудбала и у конкуренцији девојчица.

Нажалост након прве утакмице већ смо били елиминисани због пораза и система такмичења где је све зависило од прве утакмице. Школска екипа из фудбала девојчица је доста млада тако да очекујемо следећих година праве реултате и много више среће!

О.Ш.“Јован Микић“- О.Ш. „Ђуро Салај“...........................................0:3

Даље се пласирала екипа О.Ш. „ Јован Ј. Змај“ на међуокружно такмичење.

Vest napisao-la - admin osjovan - 15.03.2017.

POŠTOVANI RODITELJI BUDUĆIH PRVAKA,

POZIVAMO VAS DA 17.03.2017.GODINE (utotak) U 17h PRISUSTVUJETE PREZENTACIJI NAŠE ŠKOLE.
PREZENTACIJA ĆE BITI ODRŽANA U PROSTORIJAMA VRTIĆA "MARJAI MARIA".

IMAĆETE PRILIKU DA SE, IZ PRVE RUKE, UPOZNATE SA NAŠOM ŠKOLOM.

OČEKUJEMO VAS!

Vest napisao-la - admin osjovan - 14.03.2017.
Извештај са такмичења- ФУДБАЛ (ДЕЧАЦИ)

Градско првенство
10.3.2017. 11:00.

У оквиру групе Ц, наша школска екипа је играла за пласман у финале градског првенства. Нажалост са једном изгубљеном и једном побеђеном утакмицом наша школска екипа је завршила учешће већ у првој фази у групи. Школа домаћин била је О.Ш.“Мајшански пут“.

Резултати:
О.Ш.“ Јован Микић“-О.Ш.“Кизур Иштван“......................1:4,
О.Ш.“Јован Микић“-О.Ш.“ Мајшански пут“......................3:2,
О.Ш.“Хуњади Јанош“- О.Ш.“ Мајшански пут“......................4:0,
О.Ш.“Кизур Иштван“- .Ш.“Хуњади Јанош“...........................1:1 (пенали 1:3).

Даље се пласирала у финале екипа О.Ш. „Хуњади Јанош“.

Vest napisao-la - admin osjovan - 11.03.2017.