ŠIZ FRIZ

Креативна радионица

Здрава храна радионица

Школска библиотека

Литерарни и ликовни радови+изложба у атријуму

Vest napisao-la - admin osjovan - 01.10.2017.

ДЕЧИЈА НЕДЕЉА
2.10.2017.-6.10.2017.

У току трајања дечије недеље настава се одвија од 1 – 5. часа по распореду за октобар месец (часови скраћени на 30 мин)

Додатне активности се одвијају за време 6. и 7. часа уз присуство одељенских старешина и предметних наставника

ПОНЕДЕЉАК   2.10.2017.

6. и 7. час -  НАЈ ШМИНКА И НАЈ ФРИЗ (5. и 6. разред – оцењује се креативност)
6. и 7. час – ТУРНИР У ОДБОЈЦИ (7. и 8. разред)
8. час – СЛОБОДНА БАЦАЊА – ТРОЈКЕ (7. и 8. разред)

УТОРАК  3.10.2017.

5. час – „ИЗНЕНАЂЕЊЕ У УЧИОНИЦИ“
6.час – ТУРНИР У ШАХУ (5. – 8. разреда)
7. и 8. час – „ИЗЛОЖБА КУЋНИХ ЉУБИМАЦА“ (сви ученици школе, дружење са нашим млађим другарима)
АКЦИЈА САКУПЉАЊА ХРАНЕ ЗА КУЋНЕ ЉУБИМЦЕ (сви ученици школе)

СРЕДА  4.10.2017.

6. и 7. час – КРЕАТИВНИ ДАН – СЛИКАЊЕ, ЦРТАЊЕ, ВАЈАЊЕ, ПЕВАЊЕ, ПЛЕС... (5. – 8. разреда)
6. и 7. час – ОЧИГЛЕДНА НАСТАВА, ЧАСОВИ У ГРАДУ – ОДЕЉЕЊА НА МАЂАРСКОМ НАСТАВНОМ ЈЕЗИКУ

СВАКО ОДЕЉЕЊЕ У ДОГОВОРУ СА ОДЕЉЕНСКИМ СТАРЕШИНОМ ДОЛАЗИ У ШКОЛУ НЕОБАВЕЗНО ОБУЧЕНИ И ОБУВЕНИ... (тренерке, пиџаме, кућне папуче, наочаре, мајице исте боје...)

ЧЕТВРТАК  5.10.2017.

ДРУЖЕЊЕ НА ИЗЛЕТУ У БЕОГРАДУ
( планетаријум, црква ружица, и св.петка, калемегдан, храм светог саве, музеј афричке културе)

10. до 12. часова - САКУПЉАЊЕ СЕКУНДАРНИХ СИРОВИНА (ученици који нису на излету)
УРЕДИМО НАШЕ ДВОРИШТЕ

ПЕТАК  6.10.2017.

6. час – ПРОДАЈНА ИЗЛОЖБА КОЛАЧА

7. час – ОДБОЈКА (5. и 6. разред)
8. час – СЛОБОДНА БАЦАЊА – ТРОЈКЕ (5. и 6. разред)
7. и 8. час – ФАРБАЊЕ ШКОЛСКЕ ОГРАДЕ
ЂАЧКИ  ПАРЛАМЕНТ

Vest napisao-la - admin osjovan - 30.09.2017.
3D KNJIGE U GRADSKOJ BIBLIOTECI

Učenici 2 a i 2 b sa svojim učiteljicama i školskom bibliotekarkom prisustvovali su izuzetno zanimljivoj kreativnoj radionici. Naime,pravili su sami svoje 3 D knjige.Radionicu je vodio Jovan Caran glumac iz Zrenjanina. Glumac i lutkar dečijeg pozorišta izvodio je fenomenalnu dramatizaciju poznatih bajki uz pomoć naših učenika,mašte i njegovih fantastičnih 3D knjiga.
Bilo je nezaboravno!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 29.09.2017.
DAN MAĐARSKIH BAJKI

Povodom Dana mađarske bajke Gradska biblioteka već deset godina organizuje takmičenje učenika osnovnih škola. Našu školu predstavljale su učenice 4c - Merković Adrianna, Rácz Hanna,Eckermann Zoé i Kucsera Kinga. U konkurenciji od pet škola,naša škola osvojla je PRVO MESTO! Kao nagradu dobile su prelepe knjige i diplomu.

SVAKA ČAST!!!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 29.09.2017.
NOĆ ISTRAŽIVAČA

Dana 29. septembra 2017. održana je sedma po redu Noć istraživača u Atrijumu hotela „Galleria“. Na pomenutoj manifestaciji predstavilo se više od 130 istraživača kroz brojne oglede, a među školama su se našle „Kizur Ištvan“, „Matko Vuković“, „Ivan Goran Kovačić“…

Sa eksperimentima iz hemije predstavile su se učenice osmog razreda NAŠE SKOLE pod mentorstvom nastavnika Dijane Kocić i Daniela Barovića.  Među najinteresantnijim ogledima koje su izvele učenice su pravljenje lava lampe i hemijskog koktela.

Naša škola jedna je od mnogih koja je doprinela stvaranju pozitivne atmosfere na večeri promovisanja nauke, akciju je podržala i direktorica škole a najveći doprinos su imale učenice Mila Milankov, Anastasija Starčević, Selena Nemčev i Bianka Pećerić koje su svojim trudom i strpljenjem ostavile pozitivan utisak i predstavile školu na interesantan način.

Vest napisao-la - admin osjovan - 29.09.2017.
Karavan “Duh mladosti” u Tehničkoj školi

Posetili smo Karavan “Duh mladosti”, u petak, u Tehničkoj školi “Ivan Sarić”.
Učenici 7.i 8.razreda su prisustvovali otvaranju ove manifestacije i posetili štandove srednjih stručnih škola.U toku karavana održano je takmičenje u zgibovima, a u izvođenju istih je prednjačio Davor Štefanek koji je i bodrio ostale učesnike.
Obrazovanje i sport su okupili učenike pod istim krovom i sa zajedničkim ciljem da je budućnost u mladima i ostvarenju njihovih ambicija.

Vest napisao-la - admin osjovan - 24.09.2017.
2. АКЦИЈА ПЛАНИНАРСКЕ СЕКЦИЈЕ -  2. HEGYMÁSZÓ AKCIÓ
2. АКЦИЈА ПЛАНИНАРСКЕ СЕКЦИЈЕ - 2. HEGYMÁSZÓ AKCIÓ

43.ПАЛИЋКИ СУСРЕТ ПЛАНИНАРА

Планинарска секције школе и ове године учествује на традиционалном Палићком маратону у организацији ЖПК"Спартак" из Суботице. Сви заинтересовани ученици и родитељи могу да се обрате координаторима планинарске секције до среде 27.09.2017.

43. Palicsi találkozó

Iskolánk hegymászói részt vesznek a 43. alkalommal megrendezésre kerülő palicsi hegymászó találkozón, melyet a szabadkai Spartak hegymászó klub szervez. Az érdeklődő diákok és szülők a szakkör koordinátorainál jelentkezhetnek szerdáig, 2017.09.27-ig.

Vest napisao-la - admin osjovan - 23.09.2017.
Európai mobilitási hét

Európai mobilitási hét. Pásztor Teodor fődíjat,kerékpárt nyert rajzával. Budapesten. 2017.szept.21.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 22.09.2017.
Оni dolaze: Aleksandar Čokić, učenik OŠ "Jovan Mikić" i član Stonoteniskog kluba "Spartak"

U cilju promovisanja talentovanih i izrazito uspešnih učenika osnovnih i srednjih škola u Subotici, njihovih rezultata i postignuća tokom osnovnog i srednjeg obrazovanja nastavljamo serijal tekstova posvećenih ovim mladim ljudima koji su privukli pažnju i lep su primer društvu. Naredna priča je o Aleksandru Čokiću, učeniku OŠ "Jovan Mikić", stonoteniseru Spartaka i reprezentativcu Srbije.

Ostatak teksta pročitajte na www.subotica.com

Vest napisao-la - admin osjovan - 20.09.2017.