Opštinsko takmičenje iz ISTORIJE

Dana 8.3.2015.odrzano je Opštinsko takmičenje iz istorije u OŠ ,,Sonja Marinković".

Ucenik 6d, Luka Čupić osvojio je drugo mesto.
Čestitamo!!!!!

INGYEN TANKÖNYVEK

A jövő tanévben ingyen tankönyveket kaphatnak a rászorulók. Jelentkezni március 13-ig!

OKRUŽNO TAKMIČENJE IZ FIZIKE

U subotu 7.3.2015. godine у OŠ "Jovan Jovanović Zmaj" održano je je OKRUŽNO TAKMIČENJE IZ FIZIKE.

Našim učenicima čestitamo na postignutim rezultatima

VELIKI USPEH NAŠIH RECITATORA

Dana 07.03.2015.godine u Gradskoj biblioteci u organizaciji Gradske biblioteke Subotica i Zavoda za kulturu Vojvodine održano je Opštinsko takmičenje u recitovanju. Recitatore je pratio i ocenio žiri u sastavu:
predsednik žirija -Miodrag Petrović, glumac iz Novog Sada,Melinda Ladišić, pedagog iz Novog Sada i
Katarina Čeličković, profesorka iz Subotice.Na Zonskoj smotri recitatora nastupilo je 94 recitatora.
Veliki uspeh postigli su nasi recitatori i plasirali se dalje.
Najbolji recitatori nagrađeni su diplomom i ponovo će se takmičiti u recitovanju na Pokrajinskoj smotri u Sečnju od 24. do 26. aprila 2015. godine.
Sve čestitke Srđanu Vasiću , Sütő Teodóri i Szloboda Szonji !!!

Dodeljene diplome mladim matematičarima 3a

U velikoj većnici Gradske kuće najboljim matematičarima subotičkih osnovnih škola su svečano uručene diplome, nagrade i pohvale. Ponosni smo na našu Nađu i našeg Mitu. Za marljiv rad pored diplome, stigli su i slatkiši.

Predavanje u Crvenom krstu za učenike petih razreda

U četvrtak, 5.3.2015., učenici V razreda škole prisustvovali su prvom u nizu predavanja Crvenog krsta, predavanju o prvoj pomoći i aktivno učestvovali.

USPEŠNI MATEMATIČARI 4b

Učenici IV b odeljenja, Anja Brkić, Iva Vojinović i Dario Vajda, postigli su zapažen uspeh na Opštinskom takmičenju iz matematike osvojivši dva druga i jedno treće mesto.
Želimo im uspeh u daljem takmičenju!

MEĐUOKRUŽNO PRVENSTVO U ODBOJCI ZA UČENICE

3.3.2015.OŠ"Miloš Crnjanski"
U konkurenciji učenica osnovnih škola učestvovale su OŠ "Žarko Zrenjanin" iz Apatina, OŠ "Petar Petrović Njegoš" iz Vrbasa, OŠ "Žarko Zrenjanin" iz Kikinde i OŠ "Jovan Mikić" iz Subotice.
U međusobnom odmeravanju snaga najbolje su bile Apatinke i plasirale se na završno tj Republičko prvenstvo.
Naša škola je ostvarila treće mesto.

SJAJNI RECITATORI

27.02.2015.godine u čitaonici Gradske biblioteke u Subotici održana je 27.Opštinska smotra recitatora „Pesniče naroga mog”.
Žiri u sastavu:
Srđan Sekulić, Csaba Rablovszki glumci Narodnog pozorišta u Subotici i profesorica Katarina Čeliković odlučili su ko će u mlađem uzrastu (učenici od 1. do 4. razreda osnovne škole) predstavljati naš Grad na Zonskoj smotri recitatora. Iz naše škole plasirali su se dalje: Srđan Vasić , Szőnyi Blanka i Sütő Teodóra. Od viših razreda plasirala se Szloboda Szonja.

ČESTITAMO!

OPŠTINSKO TAKMIČENJE IZ STRANIH JEZIKA

U našoj školi se 28. februara održalo takmičenje iz stranog jezika na opštinskom nivou.
Učenici su se takmičili u znanju iz engleskog, nemačkog, francuskog i italijanskog jezika.