ОТВОРЕНА ВРАТА ЗА БУДУЋЕ ПРВАКЕ

Наша школа ће у петак, 27.3.2015. од 17 до 18 часова отворити своја врата будућим ђацима првацима.

Позивамо предшколце и њихове родитеље да нам се придруже и кроз игру упознају са животом и радом у нашој школи.

3a i 3b razred U ZOO-VRTU

3a i 3b razred je u zoo-vrtu imao radionicu kompostiranja.
Učenici su doneli ostatke voća, povrća, ljuske od jajeta... Uz baštovanku smo se upoznali sa starom prirodnom metodom kompostiranja kojom se ostaci voća, povrća, filter vrećica čaja, suvo lišće, trava, slama, kora drveća, borove iglice...mešaju i pretvaraju u plodnu zemlju. Nauičli smo i kako se na ekološkim farmama uzgaja organska hrana.
Pošto je igra najvazniji dečiji posao, iskoristili smo sunčano vreme i lepo se družili i zabavljali sa drugarima.

ČAS SEĆANJA NA HOLOKAUST

Nastavnik istorije Radomir Ninkov je organizovao čas sećanja na HOLOKAUST.
Čas je počeo posetom Sinagogi gde su učenici imali priliku da se upoznaju sa obeležjima religije Jevrejskog naroda. Središnji deo časa bila je poseta Gradskom muzeju gde je istoričar umetnosti dr. Olga Kovačev Ninkov pokazala izložbu koja je posvećena životu i radu prve Subotičke akademske grafičarke i primenjene umetnice Klare Gereb, koja je 1944. godine sa svojom decom odvedena u Subotički geto, a potom sa ostalim Subotičkim Jevrejima deportovana u Aušvic i pogubljena. Zbog toga je ova izložba posvećena i pomenu na nastradale u holokaustu.
Čas je završen kod spomenika koji je posvećen stradanju subotičkih Jevreja.

Cilj časa bio je upoznavanje učenika sa društvenim okolnostima u kojima se pojavio Holokaust, uzrocima, tokom, posledicama kako bi učenici bili u stanju da pravilno upotrebljavaju pojmove u svakodnevnom životu , da postanu svesni odgovornosti pojedinca, da neguju kulturu sećanja, upoznaju posledice stereotipa, predrasuda i rasizma u odnosu na Jevreje i druge narode i kulture, prepoznaju različite oblike diskriminacije i zločine protiv čovečnosti u društvu, da nauče da razviju odgovoran odnos prema žrtvama i spomenicima.

Dodeljene diplome najuspešnijim učenicima na takmičenju iz Srpskog jezika

"U svim ljudskim stvarima prvenstvo pripada znanju i mudrosti"

Čestitke Dunji Tomić, učenici 8b razreda, za osvojeno 1. msto na Opštinskom takmičenju iz srpskog jezika.

AZ ISKOLA CSUPA JÁTÉK  - ŠKOLA JE PRAVA ZABAVA
AZ ISKOLA CSUPA JÁTÉK - ŠKOLA JE PRAVA ZABAVA

Ovisok, negyedikesek és a felsősök játszottak együtt a magyar színjátszó szakkörön
Budući prvaci, budući petaci i viši razredi su se zajedno igrali na času dramske sekcije

MEGHÍVÓ OVISOKNAK

A színjátszó szakkör egy játékos délutánra várja a leendő elsősöket
HÉTFŐN 17.30 perckor március 15-ei műsorunkon meglepetés várja a kicsiket!

IZLOŽBA RADOVA NA TEMU "MOJA MAMA,MOJA BAKA,MOJA TETKA…MOJE SVE"

U školsku biblioteku pristiglo je oko 110 predivnih radova i sastava naših učenika na temu "MOJA MAMA,MOJA BAKA,MOJA TETKA…MOJE SVE" . Svi prikupljeni radovi izloženi su u atrijumu.
Jednostavno nije bilo moguće izabrati najlepši rad pa su svih učenici dobili prigodnu nagradicu putem tombole.

OBAVEŠTENJE ZA RODITELJE U VEZI BESPLATNIH UDŽBENIKA

Od naredne, 2015/2016., školske godine učenici osnovnih i srednjih škola dobijaće besplatne udžbenike po kriterijumima koje je utvrdilo Ministarstvo – deca samohranih roditelja, deca iz hraniteljskih porodica i domova za nezbrinutu decu, deca iz porodica u kojima su oba roditelja nezaposlena, kao i drugi učenici iz materijalno ugroženih porodica.

KIS SZAVALÓINK NAGY SIKERE

Három tanulónk is sikeresen vette a körzeti szavalóversenyt: Szloboda Szonja (5.c), Sütő Teodóra (4.c) és Srđan Vasić (1.a) Szécsányban képviseli majd iskolánkat.

Elsősegély-tanfolyamon

Az ötödik és a hatodik osztályosok a Vöröskeresztben jártak