ŠKOLSKO TAKMIČENJE iz ENGLESKOG JEZIKA

9.februara 2016. godine održano je školsko takmičenje iz engleskog jezika. Na takmičenju je učestvovalo ukupno jedanaest učenika iz 8a, 8b, 8c i 8d razreda.

Rang lista po bodovima je sledeća:

1.

9.

Ivan Neorčić   8.d

17 poena

Učenici koji su se plasirali na prva tri mesta, idu dalje na opštinsko takmičenje, koje će se održati u subotu, 20.februara 2016.
Čestitamo im!

Nastavnici engleskog jezika: Dijana Popović Gurinović i Dora Magdika

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 10.02.2016.
ŠKOLSKO TAKMIČENJE iz BIOLOGIJE

Na školskom takmičenju iz biologije koje se održalo 6.2.2016. naši mladi biolozi su postigli sledeće rezultate

5. RAZRED

5. Anja Delić 8b 71 bod
6. Sara Petrović 8d 71 bod
7. Milena Markov 8d 70 bodova

Svim učenicima koji su se plasirali na Opštinsko takmičenje (6.3.2016.) želimo puno uspeha!!!

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 06.02.2016.
PROMOCIJA veštačke stene

Učenici naše škole su imali priliku da se oprobaju u penjanju po veštačkoj steni. Osnove penjanja su savladali uz pomoć iskusnih planinara.

KVIZ GRADSKE BIBLIOTEKE

Kviz se sprovodi na srpskom, mađarskom i hrvatskom jeziku, u toku februara i marta.
U kvizu mogu učestvovati samo članovi Gradske biblioteke. Oni koji nisu njeni članovi, mogu to postati po promotivnoj ceni od 300 dinara ili obnoviti članstvo za navedeni iznos.
Kviz je posvećen delima Karla Kolodija, Johane Špiri, Radjarda Kiplinga i Uroša Petrovića i pitanja su ista za sve uzraste. Deca mogu popuniti on-lajn upitnik na sajtu subiblioteka.rs. (upitnik na sajtu Gradske biblioteke ) ili u školskoj biblioteci uz pomoć naše školske bibliotekarke. Upitnike treba ispuniti najkasnije do 31. 03.2016. Svaki učesnik kviza može osvojiti jednu od 120 VREDNIH nagrada.
Kviz pomaže deci da steknu čitalačke navike, razvija jezičku kulturu, podstiče im maštu, kreativnost i razvoj inteligencije uz savremeni pristup knjizi!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 01.02.2016.
ИЗМЕНЕ И ДОПУНЕ КОНКУРСНЕ ДОКУМЕНТАЦИЈЕ - ЈАВНА НАБАВКА МАЛЕ ВРЕДНОСТИ ЈН 1/2016

Радови на реконструкцији санитарног чвора  „ Б“
ЈАВНА НАБАВКА МАЛЕ ВРЕДНОСТИ
ЈН 1/2016

ИЗМЕНА И ДОПУНА КОНКУРСНЕ ДОКУМЕНТАЦИЈЕ БРОЈ 1

ТЕХНИЧКЕ КАРАКТЕРИСТИКЕ (СПЕЦИФИКАЦИЈА) РАДОВА И ОБРАЗАЦ СТРУКТУРЕ ПОНУЂЕНЕ ЦЕНЕ

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 01.02.2016.
KÖNYVTÁR-KVÍZ

Idén is nyerhetsz az olvasással

Vest napisao-la - HRV - 01.02.2016.
1. ДЕЧИЈИ СВЕТОСАВСКИ ДАНИ

Основна школа „Матко Вуковић“ је ове године, у сарадњи са вероучитељима, организовала манифестацију „Први дечији светосавски дани“. Циљ ове манифестације био је да се прослава Светог Саве подигне на градски ниво, те да све школе свом граду прикажу најупечатљивије тачке, које су припремали ђаци са својим наставницима. Наша школа представила се 29. јануара, у свечаној сали Српског културног центра „Свети Сава“ са чак три тачке. Ученици 4a разреда извели су позоришно- сценски игроказ „На кућном прагу“, које је припремала учитељица Наталија Туцаков и Весна Ивковић проф. православног Катихизиса, ученик 6b разреда, Јован Попов рецитовао је песму Десанке Максимовић „Грачанице“, а ученица 6а разреда, Ања Корда, извела је на флаути традиционалну песму „Засп'о Јанко“.

Манифестација је завршена у суботу 30. јануара, када су поједине тачке изведене у Геронтолошком центру и Дому за децу ометену у развоју „Колевка“ у Суботици. На овај начин прослава Светог Саве подигнута је на виши ниво и придодата јој је и социјална димензија.

Поносни смо на наше мале глумце, рецитаторе и музичаре!!!

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 31.01.2016.
Obaveštenje - PROMENA SMEME

OBAVEŠTAVAMO učenike da od ponedeljka 1.2.2016. godine menjamo smenu.

UČENICI OD I-IV DOLAZE NA NASTAVU U PREPODNEVNOJ SMENI.
UČENICI OD V-VIII RAZREDA DOLAZE NA NASTAVU U POPODNEVNOJ SMENI.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 29.01.2016.
Planinari u noćnoj šetnji

Članovi planinarske sekcije su učestvovali na tradicionalnoj noćnoj šetnji u organizaciji planinarskog kluba "Spartak".
Učesnici su savladali trasu od 25 km.
Trasa pešačenja: Klupske prostorije - peštanska pruga - Šištak (pauza 45 minuta uz logorsku vatru) - Makova sedmica - Radanovačka šuma - jezero Tresetište (pauza 30 minuta) - Palić (autobuska stanica u centru)

PROFESIONALNA ORIJENTACIJA

Danas, 28.01.2016, u okviru programa profesionalne orijentacije, našu školu posetili su učenici Hemijsko-tehnološke škole "Lazar Nešić", predstavljajući lepotu zanimanja koje nudi njihova škola, kao što je samostalno pravljenje peciva, šivenje haljina, pravljenje sapuna...
Naši osmaci pokazali su veliko interesovanje .

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 28.01.2016.