POSLEDNJI NASTAVNI DAN ZA OSMAKE  - A NYOLCADIKOSOK UTOLSÓ TANÍTÁSI NAPJA
POSLEDNJI NASTAVNI DAN ZA OSMAKE - A NYOLCADIKOSOK UTOLSÓ TANÍTÁSI NAPJA

"...Da ostanemo ovo što smo. Sutra. I uvek.
Deca. Ne veliki, ne odrasli.
Da se ne zavlačimo svako u svoju ljusku,
da jedno drugom ne dopustimo da budemo ono što nismo,
da se ne gledamo vučijim očima
i da se uvek prepoznamo kada se sretnemo..."

~ Meša Selimović

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 29.05.2015.
KITŰNŐRE VIZSGÁZOTT A TÜSKEVÁR HŐSE

Rendhagyó módon dolgoztuk fel a hetedikesekkel a házi olvasmányt - a gyerekek bizonyítványt állítottak ki Matula bácsi nevében

Književni susret sa pesnikinjom Monikom Čik

26.maja u našoj školi održan je književni susret sa pesnikinjom i književnicom iz Subotice Monikom Čik (Csík Mónika). Monika Čik je dobitnik ovogodišnje književne nagrade „Janoš Herceg” .
Učenicima je predstavila svoju knjigu Pópopó és Totyka. Knjiga se sastoji od dvanaest bajki koje govore o svakodnevnom životu i dešavanjima koji su prepleteni dečijom maštom i fantazijom.
Deca su uživala u bajkama i igrama koje im je pesnikinja pripremila.
.

Važan gost na sastanku Đačkog parlamenta

12.maja u prostorijama OŠ "Jovan Mikić" održan je sastanak Đačkog parlamenta OŠ "Jovan Mikić" i OŠ "Miloš Crnjanski". Važan gost sastanka je bila Ljiljana Vuković Simić koja obavlja funkciju zamenika zaštitnika građana grada Subotice.

Druženje sa piscem Urošem Petrovićem

Učenici naše škole imali su veliku čast da u Gradskoj biblioteci upoznaju poznatog i nagrađivanog pisca Uroša Petrovića. Oduševio nas je načinom na koji predstavlja svoje knjige.Vežbali smo logiku i razvijali ljubav prema zagonetkama i knjigama!

Radionica u Gradskoj biblioteci

U okviru predmeta Građansko vaspitanje i redovnih aktivnosti školskog bibliotekara, ucenici 6d posetili su Gradsku biblioteku. Učenici su učestvovali u interesantnoj kreativnoj radionici. Pomagali su deci koja su došla na radionicu pa su kasnije i sami napravili svoje zanimljive ružice.

KÖZTÁRSASÁGI ANYANYELVI VERSENYEN

Apró Dorottya, az 5.c osztály tanulója a legrangosabb versenyig küzdötte fel magát, eljutott a köztársasági anyanyelvi versenyre. Ezen a szinten is az élmezőnyben fejezett, a huszonöt résztvevő között ötödik lett.

VOLONTERSKA AKCIJA POVODOM NOĆI MUZEJA

U subotu, 16.05. učenici 7d zajedno sa nastavnicom Građanskog vaspitanja i školskim bibliotekarom posetili su Gradsku biblioteku. Tog dana organizovana je Noć muzeja u čitavom gradu pa tako i u biblioteci. Učenici su imali mogućnost da vide i dožive razne sadržaje. Bili su vredni i pomogli su u celokupnoj realizaciji.

Bilo je zanimljivo i puno bogatog sadržaja.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 16.05.2015.
IZLOŽBA UČENIČKIH RADOVA

U okviru obeležavanja i proslave Dana škole, upriličili smo izložbu radova nastalih na časovima biologije, likovne kulture, nemačkog jezika i tehničkog obrazovanja. Bilo je tu svega, šarenilo i raznolikost...
Učenici i gosti su užuivali i komentarisali... a autori radova su bili ponosni.

Ovo je početak , nadamo se da će sledeće godine biti još više radova.
Hvala što ste posetili našu izložbu, nastavnice Biljana (biologija), Vesna (nemački jezik), Valentina (likovno) i Olgica (tehničko)

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 15.05.2015.
ДАН ШКОЛЕ - ISKOLANAP

Уз музику, плес, лепе стихове и похвале за најуспешније ученике на такмичењима, прославили смо ДАН ШКОЛЕ.

Az iskolanap alkalmából az igazgatónő dicséretben részesített minden tanulót, akik valamilyen versenyen helyezést értek el