"BIO JEDNOM JEDAN LAF"

23.decembra u čitaonici Gradske biblioteke otvorena je izložba „Bio jednom jedan laf" nastala u povodom 30. godina od smrti našeg neprevaziđenog Duška Radovića. Zajedničkom saradnjom nastavnice srpskog jezika Snežane Čutura i bibliotekarke naše škole Vesna Kolar Perić ,otvoranju su prisustvovale učenice 7b.
Izložbu su otvorile i predstavile Olga K. Marjanović, Violeta Đorđević i Sara I. Marković iz Biblioteke grada Beograda.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 26.12.2015.
НОВОГОДИШЊА ПРЕДСТАВА У ВРТИЋУ "НАШ БИСЕР" МАЛИ РАДАНОВАЦ.

Посетили смо наше мале другаре. Моји ђаци - фантастични глумци, ученици 4.а разреда представили су новим другарима представу "Три јелке и Деда Мраз". Награђени смо осмесима и великим аплаузом, слаткишима и поклончићима. Малишани су се обрадовали нашем маштовитом поклону. Заједно смо се играли и уживали. Хвала васпитачици Ружици на дивној сарадњи.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 22.12.2015.
DRUGARI IZ GORNjEG TAVANKUTA

16.12. 2015. UČENICI III B SA SVOJOM UČITELJICOM TATJANOM PRIBIĆEVIĆ POSETILI SU DRUGARE U GORNJEM TAVANKUTU.
DRUGARI SU IH DOČEKALI SA OSMEHOM. UŽIVALI SU SVI U PREDSTAVI ,, SNEŽANA I 14 PATULjAKA" KAO I NOVOGODIŠNjEM VAŠARU. SVAKI SUSRET S NjIMA ZA NAS JE PRAVO ZADOVOLjSTVO.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 21.12.2015.
PREDSTAVLJANJE  SLIKOVNICE "MIŠA STRAŠNI ZMAJ "
PREDSTAVLJANJE SLIKOVNICE "MIŠA STRAŠNI ZMAJ "

Učenici I a sa svojom učiteljicom Tatjanom Đurić Đember i bibliotekarkom Vesnom Kolar Perić imali su čast da upoznaju Danijelu Sarić . Danijela je autorka slikovnice "Miša strašni zmaj". Lepo su nas ugostili u Gradskoj biblioteci gde smo pročitali ovu zanimljivu slikovnicu i od stomatologa Jelene naučili korisne savete o pranju zuba. Na kraju smo smo se zabavili ilustracijama iz ove slikovnice.

VELIKI OSMEH UZ JOŠ VEĆI APLAUZ

Članovi sekcije "Mladi bibliotekari" pozvani su od strane veoma ljubaznih vaspitačica da obraduju male drugare svojom predstavom. "Mladi bibliotekari" su bili oduševljeni ovom idejom jer će videti svoje vaspitačice i svoje mlađe setre,braću... Predstavu "SREĆNA NOVA GODINA" odglumili su bez greške,sa puno volje i truda. Drugari kao i vaspitačice su bili oduševljeni njihovom glumom .Na kraju smo im uručili slatkiše a oni su nama poklonili nama najdraže - OSMEH I APLAUZ.

УПОЗНАЈМО ЈЕДНИ ДРУГЕ

Дана 16. 12. 2016. године, ученици наше школе, који похађају часове
Православне и Католичке веронауке, са својим вероучитељима и наставницом
Маријом Ивић, посетили су Цркву Вазнесења Господњег, Фрањевачки
самостан и Јеврејску општину. На овај начин, ученици су се упознали са
богослужбеним простором у Католичкој и Православној Цркви, као и са
изгледом и значајем синагоге у јудаизму. Захваљујући предивним
свештеницима и рабину у синагоги, деца су могла да сазнају много тога о
историјату ових грађевина, о сличностима и разликама различитих конфесија,
те да постављају прегршт питања, која су се утолико више отварала, уколико
смо више знања усвајали током ових посета.
Овакве посете, за децу су од великог значаја, јер кроз њих деца одрастају,
сазревају, упознају друге конфесије, примају оно што је мало другачије од
онога на шта су навикли, радују се сличностима које нас уједињују, али
прихватају и разлике које нас обогаћују.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 20.12.2015.
EDUKATIVNA IZLOŽBA O ANI FRANK

Edukativnu izložbu pod nazivom „Čitamo i pišemo sa Anom Frank“ posetili su učenici naše škole. Izložba je izložena u Gradskoj biblioteci grada Subotice.Odnosno učenici 7 b sa svojom nastavnicom srpskog jezika Snežanom Čuturom, bibliotekarkom Vesnom Kolar Perić saznali su sve o životu Ane Frank kroz zanimljivo predavanje,kratak film i igricu.
„Čitamo i pišemo sa Anom Frank“ je deo projekta „Dani sećanja“ koju organizuje međunarodna mrežna organizacija Teraforming u saradnji sa Narodnom bibliotekom Srbije i Kućom Ane Frank iz Amsterdama.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 17.12.2015.
"MLADI BIBLIOTEKARI" KAO PRAVI GLUMCI

Danas su članovi sekcije "Mladi bibliotekari" dobili mogućnost da pokažu svoju predstavu koju su vredno spremali. Predstavu "SREĆNA NOVA GODINA" odglumili su drugarima u vrtiću. Drugari kao i vaspitačice su bili oduševljeni mladim glumcima. Na kraju smo im uručili slatkiše koje im je delio Deda Mraz a zauvrat smo dobili osmehe i veliki paketić čime je veliki trud učenika naše škole nagrađen.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 17.12.2015.
A RADONOVÁCI ÓVODÁBAN JÁRTUNK

A kis ovisoknak előadtuk a meglepetés mesejátékot. Nagyon jó hangulatban telt el
a találkozás. Üdítővel és édességgel köszönték meg a vendégjátékunkat.
Nagyon jó volt!A színészpalánták jól teljesítettek!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 15.12.2015.
A KERTVÁROSI HELYI KÖZÖSSÉGBE MEGÉRKEZETT A MIKULÁS

Az alsós kisdiákok szép csomagot kaptak a kedves Mikulástól. Mindenki
nagyon jókedvű és boldog volt. A diákok hálából énekeltek és szavaltak is.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 15.12.2015.