DEČIJA NEDELJA PUNA CRTEŽA

U toku Dečije nedelje u školsku biblioteku pristiglo je 100 crteža na temu "Deca su ukras sveta". Radovi su bili izloženi u atrijumu naše čkole. Od 100 radova izabrano je 10 najboljih. Svi učenici koji su učestvovali su nagrađeni poklončićem.
10 najboljih radova nacrtali su:
Elena Baić 4a
Szerencsés Fekete Mátyás 1c
Tóth Ramona 3c
Ana Bulović 3a
Maša Jovanpvić 2b
Nađa Urban 4a
Krisztian Sebők 5c
Konkoly Sok Henrik 6e
Csiszár Teodóra 6e

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 15.10.2015.
SUNČANA JESEN ŽIVOTA - MZ "MALI RADANOVAC"

Učenici 4.c, 4.d i 4.a razreda OŠ "Jovan Mikić" sa učiteljicama Agardi Hajnalkom, Margetić Slađanom i Tucakov Natalijom priredili su priredbu za bake i deke. Svi smo uživali u pesmi, šali, plesu i lepim stihovima. Domaćini su nas lepo dočekali i ugostili. Svi smo se osećali srećno i veselo.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 15.10.2015.
OPŠTINSKO TAKMIČENJE U STONOM TENISU

13.10.2015. SUBOTICA-Hala sportova

EKIPNO:
Muška ekipa OŠ „Jovan Mikić“ Subotica
1.Luka Andrašić 8a
2.Aleksandar Čokić 6d
Ove godine Muški Stoni tenis se igrao u oštroj konkurencuji kako ekipno tako i pojedinačno.To nije smetalo ekipi naše škole da kroz tri kruga takmičenja stane na najviše postolje.
Na tom putu prvo je pobeđena OŠ „Majšanski put“ sa 3:0, zatim se igralo sa
OŠ „Jovan J.Zmaj“ i oni su pobeđeni sa 3:1, U FINALU OŠ „Jovan Mikić“ se sastaje sa Odličnom OŠ „10.Oktobar“ i oni takođe gube sa 3:0, tako da zauzimamo PRVO MESTO i plasiramo se na Okružno takmičenje.

Ženska ekipa OŠ „Jovan Mikić“ Subotica
1.Sara Salonski 8b
2.Mia Pribojan 8b
Ništa manjeg kvaliteta nam nije bila ni Ekipa devojaka.Istina one su imale slabiju konkurenciju i lakši put do finala.U prvom kolu je pobeđena OŠ „Vladimir Nazor“ sa rezultatom 3:1, dok nas je u finalu više nego Odlična čekala ekipa OŠ „Kizur Ištvan.Na kraju tesan rezultat i meč pun neizvesnosti.Radovale su se naše devojke pri rezultatu 3:2 za OŠ „Jovan Mikić“

Osvojile su PRVO MESTO i plasirale se na Okružno takmičenje.

U POJEDINAČNOJ konkurenciji prva mesta takođe zauzimaju učenici naše škole 1.Aleksandar Čokić 6d i 2.Sara Salonski 8b

Ekipe vodio: prof.Zdravko Cetić

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 14.10.2015.
DOMINO SPEKTAKL-KNJIGOTRES

Danas su učenici naše škole,II a sa svojom učiteljicom Draganom Veljović i bibliotekarkom Vesnom K.Peric ,prisustvovali pravom spektaklu od knjiga. Domino efekat je organizovala Gradska biblioteka povodom njihovog 125.-tog rođendana. Ukazali su deci na značaj knjiga i priredili izuzetno zanimljiv knjigotres.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 13.10.2015.
PODRŠKA PORODICI – NAJBOLjA PODRŠKA DECI

Učenici 4.a razreda sa učiteljicom Natalijom Tucakov su učestvovali u mnogim zanimljivim i edukativnim
aktivnostima. Pogledali smo pozorišnu predstavu „Matilda“, crtali likovne radove na temu „DECA SU UKRAS
SVETA“, zabavljali se u igri „POKAŽI ŠTA ZNAŠ“, učestvovali i mnogo naučili u likovnoj radionici u
MODERNOJ GALERIJI – LIKOVNI SUSRET na temu: „Vanzemaljska moda i prevozna sredstva“, družili se sa
roditeljima praveći figure od šišarki, kestenja, lišća, plastelina... i na kraju se družili sa kućnim ljubimcima.
Svi smo uživali u druženju i zabavi.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 12.10.2015.
"SLATKI DAN"

Povodom dečje nedelje organizovali smo takmičenje malih poslastičara

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 12.10.2015.
Izložba kućnih ljubimaca

U okviru Dečje nedelje učenici naše škole priredili su izložbu svojih kućnih ljubimaca u petak,9.10. u dvorištu škole. Bilo je pasa, mačaka, zečevaa, hrčka, činčile, morska praseta, veverica, kornjača, papagaja, golubova....

Vlasnici su se trudili da u najlepšem svetlu prikažu svoje ljubimce, a njihovu radoznali drugari su razgledali i zagledali, zapitkivali sve što ih je interesovalo. Dvorište je bilo prepuno bučnih učenika, nastavnika, roditelja, baka i deka.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 12.10.2015.
RAJZKIÁLLÍTÁS

A gyermekhét alkalmából rajzkiállítás nyílt tanulóink munkáiból

Vest napisao-la - Horváth Rice - 11.10.2015.
"SLATKI DAN"   -  ÉDES NAP
"SLATKI DAN" - ÉDES NAP

Povodom dečje nedelje organizovali smo takmičenje malih poslastičara
A gyermekhét egyik nagy eseménye volt a süteményverseny

Vest napisao-la - Horváth Rice - 11.10.2015.
KEDVENCEINK

Immár hagyománnyá vált, hogy a gyermekhéten nem csak a gyerekek, hanem házi kedvenceik is iskolába járnak. A pénteki kiállításon sokféle állatot mutattak be a kutyáktól a madarakig.

Vest napisao-la - horváth rice - 11.10.2015.