KÖZTÁRSASÁGI ANYANYELVI VERSENYEN

Apró Dorottya, az 5.c osztály tanulója a legrangosabb versenyig küzdötte fel magát, eljutott a köztársasági anyanyelvi versenyre. Ezen a szinten is az élmezőnyben fejezett, a huszonöt résztvevő között ötödik lett.

VOLONTERSKA AKCIJA POVODOM NOĆI MUZEJA

U subotu, 16.05. učenici 7d zajedno sa nastavnicom Građanskog vaspitanja i školskim bibliotekarom posetili su Gradsku biblioteku. Tog dana organizovana je Noć muzeja u čitavom gradu pa tako i u biblioteci. Učenici su imali mogućnost da vide i dožive razne sadržaje. Bili su vredni i pomogli su u celokupnoj realizaciji.

Bilo je zanimljivo i puno bogatog sadržaja.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 16.05.2015.
IZLOŽBA UČENIČKIH RADOVA

U okviru obeležavanja i proslave Dana škole, upriličili smo izložbu radova nastalih na časovima biologije, likovne kulture, nemačkog jezika i tehničkog obrazovanja. Bilo je tu svega, šarenilo i raznolikost...
Učenici i gosti su užuivali i komentarisali... a autori radova su bili ponosni.

Ovo je početak , nadamo se da će sledeće godine biti još više radova.
Hvala što ste posetili našu izložbu, nastavnice Biljana (biologija), Vesna (nemački jezik), Valentina (likovno) i Olgica (tehničko)

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 15.05.2015.
ДАН ШКОЛЕ - ISKOLANAP

Уз музику, плес, лепе стихове и похвале за најуспешније ученике на такмичењима, прославили смо ДАН ШКОЛЕ.

Az iskolanap alkalmából az igazgatónő dicséretben részesített minden tanulót, akik valamilyen versenyen helyezést értek el

Međuokružno takmičenje u atletici

Novi Sad, 14.05.2015.

Pejak Strahinja 8d Skok u vis- 3. mesto

ČESTITAMO

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 14.05.2015.
OSMACI U POSETI TEHNIČKOJ ŠKOLI

U okviru profesionalne orijentacije, učenici osmih razreda u pratnji nastavnika tehničkog i informatičkog obrazovanja posetili su Tehničku školu "Ivan Sarić" i upoznali se sa zanimanjima koja se izučavaju u toj školi.
Obišli su kabinete i radionice u kojima se izvodi praksa. Takođe su imali priliku i da pogledaju radove - projekte, koje su učenici radili u okviru PROJEKTNR NEDELJE. Kroz razgovor sa profesorima i učenicima dobili su mnoštvo korisnih informacija za predstojeći upis.

Zainteresovani učenici detaljnije informacije u vezi upisa u Tehničku školu mogu dobiti na web adresi škole http://www.tehnickaskolasubotica.edu.rs.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 06.05.2015.
Okružno takmičenje u atletici

Dana 5.5.2015. na gradskom stadionu održano je okružno prvenstvo u atletici za ucenike 7.i 8.razreda osnovnih škola.

Od značajnijih rezultata ističemo sledeće ucčenike:
Pejak Strahinja 1.mesto u skoku u vis (plasirao se dalje na međuokružno takmičenje),
Đorđe Petrović 3.mesto u bacanju kugle.

Čestitamo

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 05.05.2015.
OAVEŠTENJE - PROMENA SMENE

OBAVEŠTAVAMO učenike da od ponedejka 4.5.2015. godine menjamo smenu.

UČENICI OD V-VIII RAZREDA DOLAZE NA NASTAVU U PREPODNEVNOJ SMENI.

UČENICI OD I-IV DOLAZE NA NASTAVU U POPODNEVNOJ SMENI.

Naša recitatorka na pokrajinskoj smotri

Sečanj, 25. 4. 2015. - Sonja Sloboda, učenica Valerije Horvat Rice

TARTOMÁNYI SZAVALÓVERESENYEN