Školsko takmičenje iz engleskog jezika

Dana 22. februara 2018. godine održano je školsko takmičenje iz engleskog jezika. Došlo je ukupno deset učenika iz 8.a, 8.b, 8.c i 8.e razreda. Sve je proteklo u najboljem redu.

Rang lista po bodovima je sledeća:

1.      place: Milankov Mila    8.b                (42 bodova)
                   Šijački Aleksandar  8.a           (42 bodova)

2.      place:  Bicskei Bata Zoltán 8.e          (39 bodova)
3.      place:  Nađa Šulović  8.a                   (48 bodova)
__________________________________________________

4.      place: Ver Milica      8.b                    (34 bodova)
                   Bencsik Lea   8.c                    (34 bodova)
5.      place: Szőnyi Márton  8.e                 (30 bodova)
6.      place: Apró Dorottya   8.c                (29 bodova)
7.      place: Uglik Aurora     8.c                 (28 bodova)
8.      place:  Kis Enikő         8.c                  (26 bodova)

Učenici koji su se plasirali na prva tri mesta, idu dalje na opštinsko takmičenje, koje će se održati u subotu, 3.marta 2018. u OŠ “Sveti Sava“. Čestitamo im!

Nastavnici engleskog jezika: Dijana Popović Gurinović i Dora Magdika

Vest napisao-la - osjovan admin - 24.02.2018.
"Anyád nyelvét bízták rád a századok"

Magyarórán minden osztály megemlékezett az anyanyelv nemzetközi napjáról. A prezentációban szó volt arról, hogy miért pont február 21-én ünnepeljük ezt a napot, továbbá a magyar nyelvről tudhattak meg sok érdekes adatot, majd költőink anyanyelvről írt gondolataival ismerkedhettek meg a tanulók.
A prezentációt magyartanárjuk, Horváth Rice Valéria készítette.

Међународни дан матерњег језика

Поводом 21.фебруара Међународног дана матерњег језика , ученици наше школе уз помоћ својих учитељица, наставница,психолога и библиотекара, припремили су пригодан програм уз многобројне активности како би другима показали лепоту свог матерњег језика- мађарског, српског, буњевачког, хрватског и немачког. Матерњи језик је прво што деца науче у својој породици, то је језик наших мисли и емоција
Језик – није само средство комуникације, већ и националне и културне идентификације људи. Посебно важно је да се младим нараштајима пробуди свест и одговорност о очувању свог матерњег језика, да неговање културе и традиције матерњег језика добије нашу подршку.
Фотографије најлепше показују да су наши ученици разумели значај неговања културе матерњег језика.

POKLON REGIONALNE PRIVREDNE KOMORE

Regionalna privredna komora severno bačkog upravnog okruga odabrala je našu školu na osnovu postignutog uspeha i poklonila joj 25 novih knjiga. Knjige su divne,tvrdog poveza i aktuelnih naslova. Ovim gestom obogatili su fond školske biblioteke i obradovali naše učenike.

KNJIŽEVNI SUSRET SA PESNIKINJOM MIRJANOM PETROV

Pesnikinja Mirjana Petrov iz Novog Sada posetila je našu školu. Učenicima je predstavila svoje dve nove knjige - "Moja mila mama" i "Moj mili tata". Mirjana piše o porodičnoj ljubavi,nežnosti i porodici kao svetinji. Svesrdno je odgovarala na sva dečja pitanja.
Dobila je veliki aplauz od naših đaka! Bili su oduševljeni ovim književnim susretom.

KVIZ GRADSKE BIBLIOTEKE

Kviz Gradske biblioteke sprovodi se na srpskom, mađarskom i hrvatskom jeziku, u toku februara i marta.
U kvizu mogu učestvovati samo članovi Gradske biblioteke. Oni koji nisu njeni članovi, mogu to postati po promotivnoj ceni od 300 dinara ili obnoviti članstvo za navedeni iznos.
Pitanja u kvizu su ista za sve uzraste. Deca mogu popuniti on-lajn upitnik na sajtu subiblioteka.rs (upitnik na sajtu Gradske biblioteke ) ili u školskoj biblioteci uz pomoć naše školske bibliotekarke. Upitnike treba ispuniti najkasnije do 31. 03.2018. Svaki učesnik kviza može osvojiti jednu od 120 VREDNIH nagrada.
Kviz pomaže deci da steknu čitalačke navike, razvija jezičku kulturu, podstiče im maštu, kreativnost i razvoj inteligencije uz savremeni pristup knjizi!

RENDHAGYÓ MAGYARÓRA

Az anyanyelv világnapján rendhagyó magyaróra volt a hetedik osztályban. Költőink sorait röptettük papírrepülőn. Aki elfogott egy idézetet és sikerült neki beazonosítania, új idézetet küldhetett útjára. A felismert verssorok jó pontokat hoztak a "pilótáknak". A játék ötletgazdája iskolánk magyartanárja, Horváth Rice Valéria.

Rezultati gradskog takmičenja iz fizike

KONAČNI REZULTATI TAKMIČENJA - 6. razred
KONAČNI REZULTATI TAKMIČENJA - 7. razred
KONAČNI REZULTATI TAKMIČENJA - 8. razred

Vest napisao-la - osjovan admin - 18.02.2018.
NAJBOLJI RECITATORI NAŠE ŠKOLE

Dan ljubavi u našoj školi bio je protkan divnim stihovima. Škola je bila puna sjajnih recitatora. Čvrsto smo im držali palčeve. Saslušali smo sve talentovane recitatore, a odluku o najboljim recitatorima prepustili smo žiriju. Članovi žirija su bili Snežana Čutura,Dušica Kosović ,Sandra Mešter,Slavica Rujević, Erika Gubena, Valerija Horvat Rice i Vesna Kolar Perić. Imali su zaista težak zadatak-izabrati najbolje.
Najbolji ovogodišnji recitatori su Jana Vasić 2 a i Sebők Cs. Szintia 3 c, Jelena Damjanović 5 a i Szőnyi Blanka 6 c. Svi učesnici zaslužili su velike,ogromne aplauze,zaista su bili sjajni!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 15.02.2018.
"Rastkovo iskušenje" film učenika 7b

Učenici 7b su snimili film "Rastkovo iskušenje". Scenario napisao i režirao nastavnik istorije Radomir Ninkov.

Film možete pogledati na linku

Vest napisao-la - osjovan admin - 15.02.2018.