VAŠAR U NAŠOJ ŠKOLI

Svi su sa velikim nestrpljenjem čekali početak vašara. Deca su zračila srećom i ogromnom voljom da preporuče i prodaju svoje rukotvorine. Celoj manifestaciji prethodio je višenedeljni rad učenika,učitelja,nastavnika i roditelja. Trud se definitivno isplatio!
Zajednički su pokazali da svi imaju u sebi preduzetnički duh i veliku kreativnost.

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 26.12.2019.
BOŽIĆNI VAŠAR

Božićni vašar u našoj školi će se održati 20.12.2019. sa početkom u 17 časova. Vašar će biti u fiskulturnoj sali naše škole.

Radujemo se i očekujemo vas!

Vest napisao-la - adminolgica - 20.12.2019.

A PannonTV ,rajzpàlyàzatàn: Kolozsi Anna negyedik c osztàlyos tanulò 3. dìjat nyert.1345 diàk közül.
Ajàndèkutalvàny ès egy èves szìnhàzi belèpő a jutalma ès a Kalàka koncerten valò rèszvètel volt.
A 4.c osztàly többi tanulòja ajàndèkcsomagban rèszesült.

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 19.12.2019.

Hajdùjàràsi Ròzsa Sàndor civil szervezet ,karàcsonyi rajzpàlyàzatàn Gàbor Gàbor 2. helyezèst èrt el,Galambos Lea különdìjat kapott.2019.12.15.

NOVOGODIŠNJI KONCERT U MIKIĆU

U susret novogodišnjim i božićnim praznicima učenici naše škole priredili su NOVOGODIŠNJI KONCERT. Učiteljice i nastavnice muzičke kulture osmislile su bogat program ,prepun divnih pesama.
Publika je provela lepe,emotivne trenutke na našem koncertu i verujemo da će takve utiske poneti sa sobom u novu godinu.

BOŽIĆNI KONCERT

Božićni koncert u našoj školi će se održati 18.12.2019. sa početkom u 17 časova. Koncert će biti odžan u fiskulturnoj sali naše škole.

Dođite da pevamo i radujemo se zajedno!

Vest napisao-la - adminolgica - 18.12.2019.
U potrazi za Deda Mrazom sa drugarima iz Naše radosti

18.12.2019. Naša Radost
U potragu za Deda Mrazom poveli smo naše mlađe drugare iz objekta Marjai Maria. Bilo je to čarobno putovanje.

IZVEŠTAJ SA GRADSKOG TAKMIČENJA IZ MATEMATIKE ŠK. 2019/2020.

U subotu, 7.decembra 2019. u OŠ „Miroslav Antić“ na Paliću održano je Gradsko takmičenje iz matematike.

Rezultati učenika naše skole:

4. razred: Meteo Vajda- 2. mesto

Hen Bertold- 2. mesto

Kosta Baćović- prolaz

5. razred: Ognjen Kuzmanović- 2. mesto

Žarko Čubrilo- prolaz

Andrej Janjić- prolaz

6. razred: Nađa Vlačić- pohvala

Matea Ifković- prolaz

Ilija Brajić- prolaz

Srđan Vasić- prolaz

Marija Dragičević- prolaz

7.razred: Jovana Medić- 1. mesto

Dobo Armin- 1. mesto

Ana Bulović- 3.mesto

Petras Boglarka- 3. mesto

8. razred: Danilo Starčević- pohvala

*Čestitke učenicima :-)

Vest napisao-la - adminolgica - 13.12.2019.
 Istorijska tribina: Istorija Srbije u srednjem veku

U petak, 6. decembra 2019. godine, u Osnovnoj školi "Jovan Mikić", sa početkom u 18 časova, održano je predavanje na temu "Istorija Srbije u srednjem veku" . Predavanje je održao docent dr Boris Stojkovski, istoričar i univerzitetski profesor na Odseku za istoriju Filozofskog fakulteta u Novom Sadu.
Predavanje je održano sa ciljem približavanja istorijskog gradiva učenicima osnovne škole, koje obuhvata istoriju Srbije u srednjem veku, sa posebnim osvrtom na 800 godina autokefalnosti Srpske pravoslavne crkve, čiji jubilej se ove godine obeležava.
Istorijsku tribinu je organizovala Fondacija "Danilo Kiš" u saradnji sa OŠ "Jovan Mikić", iz Subotice.

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 13.12.2019.
SPAVANJE U ŠKOLSKOJ BIBLIOTECI

Školska bibliotekarka je u saradnji sa pomoćnikom direktora organizovala "SPAVANJE U ŠKOLSKOJ BIBLIOTECI". Velika podrška,ushićenje i sreća usledila je od članova bibliotekarske sekcije "Mladi bibliotekari" (viši razredi).

Tokom noćenja smo analizirali knjige, održali pričaonicu "Čitalačkog maratona", izradili kreativne plakate, igrali poučne društvene igre, boravili u zbornici,slušali muziku i uz sve ovo smo se lepo družili i proveli. Gosti našeg druženja su bile direktorica i sekretarica naše škole.

Članovi sekcije već smišljaju kada ćemo se opet sastati i ponovo prespavati. Predlažu da što pre ponovimo ovakav događaj jer im vreme prebrzo prošlo i ovakvo iskustvo će zauvek pamtiti.

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 13.12.2019.