ХУМАНОСТ НА ДЕЛУ - A JÓTÉKONYSÁG ISKOLÁJA

ХУМАНОСТ НА ДЕЛУ
Ученици ОШ „Јован Микић“ су уз помоћ родитеља, учитеља и наставника осмислили и направили различите новогодишње украсе које су по симболичним ценама продавали у центру града на Винтерфесту. Сав прикупљени новац биће додељен социјално угроженим ученицима.
На овај начин су деца, уз подршку одраслих, на хајлепши начин пренела снажну поруку хуманости.

A JÓTÉKONYSÁG ISKOLÁJA
A Jovan Mikić Á. I. tanulói - szüleik, tanítónőik és tanáraik segítségével - különböző karácsonyi ajándéktárgyakat terveztek és készítettek, melyeket a belvárosban, a Winterfesten értékesítettek szimbolikus áron.
A bevételt szociálisan rászoruló diáktársaiknak ajánlják fel.
Ezzel a szép gesztussal mutatták meg a gyerekek, hogy önzetlenül segíteni másokon milyen jó dolog.
Köszönjük nekik és szüleiknek az együttműködést.

Окружно школско првенствo у Пливању

На недавно одржаном Окружном тамичењу у пливању ученици наше школе су постигли веома запажене резултате. Поред бројних клубских такмичења посебан адреналин даје школско такмичење, јер се данима препричава колико су се показали и какав изазов је био постављен испред њих. Такође је веома важно да се све већи број деце бави овим дивним спортом а жеља за њим никада не престаје.
Првопласирани по дисциплинама су стекли право учешћа на Републичком такмичењу.
Наравно БРАВО за све, они су понос ОШ „Јован Микић“.
Суботица, 29.11.2021.
Базен на Прозивци

NOVOGODIŠNJI SAJAM KNJIGA U NAŠOJ ŠKOLSKOJ BIBLIOTECI

Dragi učenici, poštovani roditelji,
od ponedeljka 29.11. do 10.12.2021. imaćete mogućnost kupovine “Laguninih” knjiga u našoj školskoj biblioteci.
Izdavačka kuća „LAGUNA“ obezbedila je specijalan popust.

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 29.11.2021.
CVRČAK I MRAV

Učenici nižih razreda pogledali su opersku predstavu "Cvrčak i mrav" . Predstava je bila veoma interesantna i poučna. Uživala su sva deca kao i učiteljice naše škole.

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 23.11.2021.
SUNČANA JESEN ŽIVOTA U NAŠOJ ŠKOLI

Povodom "Sunčane jeseni života" zajedničkom saradnjom školske bibliotekarke Vesne Kolar Perić i učiteljica Slađane Margetić, Jasne Radonić, Ljubice Dafčik ,Biljane Vračarić organizovane su radionice sa bakama i dekama. Poštujući epidemiološke mere radionice su bile on-line. Divna emocija i energija osećala se na svakom radu,svakoj slici.... Zainteresovane i vešte bake i deke radile su zajedno sa unucima jesenje radove.
Bilo je lepo videti povezanost kakvu samo imaju ove dve generacije!
Izložba nastalih radova nalazi se u atrijumu naše škole.

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 23.11.2021.
16. novembar MEĐUNARODNI DAN TOLERANCIJE U NAŠOJ ŠKOLI

Naša škola je i ove godine obeležila 16.novembar Međunarodni Dan tolerancije. Vođeni načelima Deklaracije UN-a da je tolerancija prihvatanje činjenice da ljudska bića prirodno različita po izgledu, govoru, ponašanju i vrednostima imaju pravo da žive i budu to što jesu, svake godine zajedno razvijamo toleranciju prema različitostima. Ove godine cilj nam je bio razvijanje međureligijske tolerancije, a tema obeležavanja ovog značajnog dana „Božanstveno razlićiti, a u ljubavi isti“.

Дигитална екпедиција – Безбедност на интернету

У суботу 23. октобра 2021. године, ученици виших и нижих разреда наше школе посетили су предавање о безбедности на интернету. Предавање је организовано у оквиру каравана под називом „Дигитална експедиција“. Циљ предавања био је информисати децу и родитеље како да на паметан начин користе интернет и друштвене мреже, да воде рачуна о безбедности током употребе интернета и препознају дигитално насиље. Ради утврђивања стеченог знања, након предавања организован је квиз на коме су ученици наше школе освојили друго и треће место.

„Образовни круг – Сусретања“ - „Találkozások  –  Oktatási kör“
„Образовни круг – Сусретања“ - „Találkozások – Oktatási kör“

У среду 13. октобра 2021. године одржан је онлајн јавни час у оквиру пројекта „Образовни круг – Сусретања“ који подржава Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, Управа за сарадњу с дијаспором и Србима у региону Владе Републике Србије, Француски институт у Београду и Математички институт САНУ, а на иницијативу Кроса РТС и Савеза атлетичких талената Србије.

Nyilvános online-órán vettünk részt 2021. október 13-án a Találkozások – Oktatási kör elnevezésű projektum keretében, melyet a Szerb Köztársaság Oktatásügyi, Tudományos és Technológiai Fejlesztésügyi Minisztériuma, a Szerb Diaszpórával és a Régió-beli Szerbekkel Együttműködő Igazgatóság, a belgrádi Francia Intézet és a Szerb Tudományos és Művészeti Akadémia Matematikai Intézete szervezett, az RTS Kros és a Szerbiai Atlétikai Tehetségek Szövetségének kezdeményezésére.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊE У СТОНОМ ТЕНИСУ

Место: Суботица-Хала спортова
Датум: 13.10.2021.
Време: 8:00-11:00

Екипе:

1. ОШ „Јован Микић“
2. ОШ „ Ђуро Салај“ 1
3.ОШ „ Ђуро Салај“ 2
4.ШЦ „Доситеј Обрадовић“

Екипа ОШ „Јован Микић“:

1.Немања Марковић 7д
2.Милош Матковић 8д

"MENE NAJVIŠE VOLI I RAZUME..."

U toku Dečje nedelje u školsku biblioteku pristiglo je mnogo divnih literarnih radova i mnoštvo šarenih likovnih radova na temu "Mene najviše voli i razume...". Na konkursu su učestvovala i dečica iz PU"Dambo".
Radovi su izloženi u atrijumu naše škole. Izabraćemo najbolje, a učenike nagraditi slatkom nagradom.

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 14.10.2021.

me adarayai - sinhala teledrama

duvar kağıdı