Uspeh naše učenice na foto konkursu

Na foto konkursu "Sreća je oko nas" u organizaciji OŠ "Ivan Goran Kovačić" povodom Međunarodnog dana tolerancije učenica 8b Bianka Pećerić osvojila II nagradu. Još dve naše učenice, Nataša Cvetkovski i Milica Bošnjak su svoje fotogragfije predstavile široj javnosti.
Čestitamo!!!

Vest napisao-la - osjovan admin - 16.11.2017.
Обележавања прославе ослобођења Суботице у 1. светском рату

Ученици ОШ "Јован Микић" били су учесници обележавања прославе ослобођења Суботице у 1. светском рату. Ученици 8а посетили су суботичку железничку станицу а наставник историје том приликом одржао је час и подсетио на овај историјски догађај. Суботица је била ослобођена 13.11.1918 од стране Аустро-Уграске власти. Наши ученици виче година уназад на овај дан посећују железничку станицу, где је ушла наша војска и ослободила Суботицу.

Vest napisao-la - osjovan admin - 15.11.2017.
Oпштинско првенствo у рукомету за дечаке и девојчице

Дана 09.11.2017. одиграле су се утакмице општинског првенства у рукомету за дечаке и девојчице. Наша школска екипа-дечаци одиграли су 1 утакмицу и нажалост испали из даљег такмичења.

О.Ш.“ Јован Микић“ -О.Ш.“10. Октобар“......6:11,

Истог дана такође играле су и девојчице.

Наша школска екипа је заузела 2. место! Честитамо!

О.Ш. „Јован Микић“-О.Ш.“Кизур Иштван“...........6:1,

О.Ш. „Јован Микић-О.Ш. „Вук Караџић“ (Бајмок)...8:14,

Екипе припремао и  водио наставник  Саша Терзија.

Vest napisao-la - osjovan admin - 13.11.2017.
Slatki čas gramatike u 5. razredu

Ovako se lakše nauči deoni genitiv

Vest napisao-la - osjovan admin - 13.11.2017.
A legjobbak között.

Emlékérmékkel tüntették ki a tavalyi évfolyamelsőket. Az észak-bácskai körzet legjobbjai között iskolánk két tanulója is ott volt: Tóth Noémi Luka Čupić . Az elismeréseket a diákok városunk polgármesterétől vehették át a városháza dísztermében.

Kreativni čas srpskog jezika u 1b

Kroz kreativan rad, učenici 1b razreda uživali su u razmeni iskustava na času srpskog jezika. Spojili smo lepo i korisno, kroz zabavu i druženje proširili naše znanje na temu Jesen.

Vest napisao-la - osjovan admin - 10.11.2017.
Tom Sojer na kreativni način

Učenici petog razreda su kreativno uradili lektiru Tom Sojer.

Vest napisao-la - osjovan admin - 09.11.2017.
UGLEDNI ČAS NA TEMU: "PRAVA DETETA"

Povodom predstojećeg Dana Dečjih prava- Međunarodnog dana deteta koji se slavi 20. novembra, direktorica škole Marija Milodanović, psiholog Neda Lukić i nastavnica Građanskog vaspitanja Tatjana Tot Karakaš, održale su Ugledni čas na temu: “ Prava deteta”. Učesnici na uglednom času , bili su učenici Đačkog parlamenta naše škole. Osnovni cilj održanog časa je sticanje znanja o Dečjim pravima u širem smislu.
Učeći decu o pravima koja im pripadaju i zalažući se za ostvarivanje sopstvenih prava, deca razvijaju osećaj odgovornosti i poštovanja prava drugih, uče da ta ista prava pripadaju i drugima . Poštovati prava deteta znači obezbediti podsticajno, bezbedno i zdravo okruženje koje podstiče ostvarivanje detetovih potencijala kako bi ono dalo doprinos društvu i dok je dete i kada odraste.
Dečja prava su utvrđena Kovnencijom o pravima deteta, usvojenom od strane Generalne skupštine Ujedinjenih nacija 1989. godine, a koju su ratifikovale 193 zemlje.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 08.11.2017.
Nagrađeni učenici generacije 206/17

Dana 7.11.2017.godine u velikoj sali Gradske kuće održana je prigodna svečanost na kojoj su pohvaljeni i nagrađeni svi Đaci generacija severnobačkog okruga. Đaci generacije naše škole u 2016/2017oj godini su bili Noemi Tot i Luka Čupić.

Vest napisao-la - osjovan admin - 08.11.2017.
Seminar za nastavnike

U okviru programa stalnog stručnog usavršavanja naši se nastavnici konstantno edukuju.

Vest napisao-la - osjovan admin - 06.11.2017.