Osnovna škola "Jovan Mikić" Subotica

POKRAJINSKA SMOTRA RECITATORA

20.aprila održana je Pokrajinska smotra recitatora u Sečnju. Učenica Jana Vasić 2 a uspela je da dobije pohvalu od 49 recitatora mlađeg uzrasta.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 23.04.2018.
Volonterska akcija  učenika 7. razreda
Volonterska akcija učenika 7. razreda

Danas su učenici sedmog razreda uz podršku i pomoć svojih odeljenskih starešina odradili volontersku akciju „farbanje školske ograde“

Bila je to prilika da ulepšamo školu za njen dan, kao i da obojimo što lepše ove poslednje dane u školi našim malim maturantima.

Vest napisao-la - osjovan admin - 23.04.2018.
Konkurs Photo – reflexion

U subotu, 21.4.2018. su učenice sedmog razreda učesvovale na konkursu Photo – reflexion gde smo imali priliku da među prvima vidimo našu obnovljenu sinagogu

Učestvovale su: Bianka Molnar 7d, Ana Marija Budimlić 7a, Mia Heger 7a, Ana Pribojan 7a, Biljana Stojković 7b, Tamara Laković 7b

Rezultati konkursa biće poznati nakon 1.maja

Vest napisao-la - osjovan admin - 21.04.2018.
Opštinsko takmičenje iz Prve pomoći

U subotu 21.4.2018. održano je opštinsko takmičenje iz Prve pomoći. Predstavnik naše škole je bila ekipa učenica iz sedmog razreda koja je proistekla iz saradnje i radionica Prve pomoći koju održavaju učenici Medicinske škole. Osvojeno je sjajno drugo mesto, imajući u vidu da im je ovo prvo učestvovanje. Ekipa je imala simpatičan naziv – „PILIĆI“

Vest napisao-la - osjovan admin - 21.04.2018.
ФУДБАЛ ДЕВОЈЧИЦЕ  МЕЂУОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ
ФУДБАЛ ДЕВОЈЧИЦЕ МЕЂУОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ

У средњој техничкој школи „Иван Сарић“ 20.4.2018., одржано је међуокружно такмичење у фудбалу.

Наша школска екипа је играла прву утакмицу против вршњакиња из Новог Сада и изгубиле су нажалост са резултатомо 5:1. Гол за нашу школску екипу је постигла капитен екипе Андреа Шегец.

На тај начин наша школска екипа је завршила даље такмичење и заузела 3.место на међуокружном такмичењу у фудбалу.

Честитамо девојчице!

Екипу припремао и водио наставник физичког васпитањаСаша Терзија.

Vest napisao-la - osjovan admin - 20.04.2018.
DAN PLANETE ZEMLJE U NAŠOJ ŠKOLI

Dan planete Zemlje (eng. Earth Day) obeležava se 22. aprila u više od 150 zemalja širom sveta. Namera je da ljude širom sveta podseti u kakvom je stanju priroda planete na kojoj žive, kao i da se stanovništvu ukaže na probleme ekosistema, na zagađenje naseljenih mesta i na to kako poboljšati kvalitet životne sredine.
I ove godine u našoj školi, kao i prethodnih godina obeležava se Dan planete Zemlje. Zajedničkim radom naših učenika, nastavnice engleskog jezika Sabine Nalić i bibliotekarke škole Vesne Kolar Perić nastali su divni radovi.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 19.04.2018.
REZULTATI SA MEĐUNARODNOG MATEMATIČKOG TAKMIČENJA  "KENGUR BEZ GRANICA 2018"
REZULTATI SA MEĐUNARODNOG MATEMATIČKOG TAKMIČENJA "KENGUR BEZ GRANICA 2018"

1. razred

8. razred:

Dorottya Apró

pohvala

Vest napisao-la - osjovan admin - 19.04.2018.
POSETA DRUGARA IZ VRTIĆA "DAMBO"

11.aprila našu školu posetili predškolci iz vrtića "Dambo". Pokazali smo im našu školu,imali su čas fizičkog vaspitanja,u učionici su pravili kreativne rakete a nakon rada su se zabavljali i častili.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 17.04.2018.
NAGRAĐENI UČESNICI KVIZA “ČITAM I SKITAM”

11.aprila u Gradskoj biblioteci našeg grada tačno u 12 časova počelo je izvlačenje nagrada za učesnike koji su učestvovali u kvizu "Čitam i skitam". Ove godine 800 učenika je tačno uradilo kviz. Gradska biblioteka pripremila je veliki broj nagrada,čak 250. Nagrađeni su i učenici naše škole. Dobili su veoma vredne nagrade!
Članovi bibliotekarske sekcije "Mladi bibliotekari" prisustvovali su programu i učestvovali u izvlačenju nagrada.

Veliko bravo za sve učesnike ovoga kviza,a srećnim dobitnicima nagrade čestitamo!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 14.04.2018.
URUČENE NAGRADE KVIZA "ČITAM I SKITAM"

Danas je bibliotekarka škole Vesna Kolar Perić uručila nagrade učenicima koji su osvojili nagrade u kvizu Gradske biblioteke "Čitam i skitam" . Učenici su bili presrećni što su svojim trudom,znanjem i srećom uspeli da osvoje vredne nagrade.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 14.04.2018.