Promocija Vazduhoplovne akademije za učenike osmih razreda

Kao i prethodnih godina, Vazduhoplovna akademija nas je posetila i predstavila se našim učenicima. Učenici su iz prve ruke, od pilota i profesora ove škole dobili potrebne informacije o načinu upisa, smerovima, bodovima i poslom koji ih očekuje po završetku ove škole.
Takođe su pozvali zainteresovane učenike da sa svojim roditeljima posete “Dan otvorenih vrata”, kada će svi učenici, zainteresovaniza upis u Vazduhoplovnu akademiju, moći i lično se informišu o radu škole. U subotu 14.05.2016. godine, u periodu 10-18č, svi zainteresovani učenici i roditelji imaće priliku da obiđu prostorije škole,informišu se o uslovima za upis, načinu rada, smerovima i svemu što ih zanima.
Sve detalje oko upisa možete pogledati na sajtu škole.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 13.04.2016.
Rendhagyó magyaróra

A magyar költészet napján különleges magyarórákat tartottunk

Vest napisao-la - Horváth - 11.04.2016.
PROBNI ZAVRŠNI ISPIT ZA UČENIKE OSMOG RAZREDA JE 15. I 16. APRILA

Probni završni ispit za učenike osmog razreda  u svim osnovnim školama na teritoriji Republike Srbije realizovaće se  15.  i 16. aprila 2016. godine.

Učenici će u dva dana raditi tri testa:
15. aprila 2016. godine u 12:00 časova ‒ test iz matematike i tog dana anonimno popunjavaju upitnik,
16. aprila 2016. godine u 9:00 časova – test iz srpskog, odnosno maternjeg jezika i kombinovani test u 11:30, sa pauzom od pola sata između dva dvosatna termina.

Na probi male mature osmaci će imati priliku da vide kako će izledati zvanično polaganje, kao i da utvrde koliko su znanja stekli do sada– jer će testovi koje polažu na probi biti koncipirani isto kao i na polaganju na kraju školske godine.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 10.04.2016.
OKRUŽNO TAKMIČENJE IZ BIOLOGIJE

Na osnovu odluke Srpskog biološkog društva svi učesnici opštinskog takmičenja imaju pravo učešća na okružnom takmičenju.
Okružno takmičenje je održano 9. 4. 2016. u OŠ ” Đuro Salaj” u Subotici sa početkom u 11 časova.

Naši učenici su postigli zavidne rezultate.

5. RAZRED
STOJKOVIĆ BILjANA II mesto

6. RAZRED
CVETKOVSKI  NATAŠA  II mesto
BOŠNjAK MILICA  III mesto

7. RAZRED
ČUPIĆ LUKA  I mesto (plasman na republičko takmičenje)

8. RAZRED
SALONSKI SARA  III mesto
NAĐ  TEODOR III mesto
JUKIĆ  LEA  III mesto
LjUBOVIĆ SARA   III mesto

Nastavnik-mentor: Biljana Pavlović
Svim našim učenicima čestitamo!!!

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 09.04.2016.
KIVÁLÓ SZAVALÓNK

Sütő Teodóra (5.c) második helyezett lett a Nagy László vers- és prózamondó találkozón.

Vest napisao-la - HRV - 09.04.2016.
DÍJÖZÖN

Szabó Réka Dorottya (7.c) első helyezést ért el a községi magyar nyelvi versenyen. Emellett harmadik helyezett lett a kémiaversenyen.

Vest napisao-la - hrv - 09.04.2016.
... da zavirimo na čas TEHNIČKOG

Našoj mašti nema kraja. Došlo je proleće, pa su nam se rodile nove ideje. Radimo, radimo, radimo... na jednom času tehničkog smo učili da šijemo.....

OLIMPIJSKI PLAMEN U SUBOTICI

U petak 8.4.2016. Olimpijska baklja sa plamenom je stigla i u Suboticu. Svake četvrte godine se organizuje školska olimpijada a ovog puta u maju se ide u Vranje.
U sklopu priprema za ono što učenike očekuje u maju kroz Srbiju putuje Olimpijski plamen, a čast da simbol večne vatre pronese kroz svoj grad imao je najbolji sportista Subotice, član kluba dizača tegova ,,Spartak’’, Tamaš Kajdoči.

Naša škola šalje pet takmičara na ovo prestižno takmičenje i to:
u plivanju- Anita Radenović, Luka Rajčić i Marko Bulatović
u stonom tenisu ekipno Aleksandar Čokić i Luka Andrašić i pojedinačno Aleksandar Čokić.

Srećno

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 08.04.2016.
Dan otvorenih vrata u Tehničkoj školi "Ivan Sarić"

U okviru profesionalne orijentacijei priprema za upis osmaka u srednje škole posetilismo tehničku školu "Ivan Sarić" iz Subotice (8. april) u okviru Dana otvorenih vrata
Učenici su mogli malo pobliže da se upoznaju sa obrazovnim programom, profilima, kao i uslovima pohađanja nastave.

Za dve sedmice (20. i 21. april) u ovoj školi će se održati i Sajam obrazovanja u okviru kojeg će se prezentovati sve srednje škole, fakulteti i visoke škole sa teritorije grada

Kapetan Džon Piplfoks u izvođenju 5b

Kapetan Džon Piplfoks, Duška Radovića na času srpskog u 5b

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 04.04.2016.