OPŠTINSKA SMOTRA RECITATORA

Danas je u gradskoj biblioteci održana opštinska smotra recitatora Grada Subotice. NAŠOJ UČENICI Sebők Cs. Szintiji učenici 1 c - pripala je čast da predstavlja svoj grad na Zonskoj smotri recitatora.

Sve čestitke pobednici kao svim našim recitatorima! Sintiji želimo puno uspeha u daljem plasiranju!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 26.02.2016.
ОБАВЕШТЕЊЕ o закљученом уговору о јавној набавци

ОБАВЕШТЕЊЕ

o закљученом уговору о јавној набавци

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 26.02.2016.
Školsko takmičenje u rukometu za devojčice

U okviru školskog takmičenja u rukometu za devojčice, koje se odigralo 26.02.2016. u O.Š. Majšanski put, učestvovale su ekipe sledećih osnovnih škola: Jovan Mikić, 10. Oktobar, Vuk Karadzić (Bajmok) i Ivan Milutinović.

Utakmice u kojima je igrala naša rukometna ekipa igrane su sledećim redosledom i ostvareni su sledeći rezultati:
1. Jovan Mikić- Ivan Milutinović 11:0,
2. Jovan Mikić-Vuk Karadzić 1:16,
I u direktnom okrsaju za 2. Mesto i prolaz dalje nasa skola je izgubila od ekipe 10. Oktobar,
3. Jovan Mikić- 10. Oktobar. 4:9,
Na taj način naša školska ekipa je zauzela 3. Mesto na Gradskom prvenstvu za osnovne škole!

Školsko takmičenje iz hemije

Školsko takmičenje iz hemije održalo se 26.2.2016. i na Okružno su prošli
Sanja Radić 7a
Anja Slović 7b
Szabo Reka Dorottya 7c
Karmela Vukov 7d

Dunja Liliom 8a
Sara Ljubović 8b
Levai Boglarka 8c
Andrej Anišić 8d

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 26.02.2016.
FOTO-KONKURS „PLAVI ČUPERAK DETINjIM OČIMA“

Naše tri učenice Milica Bošnjak 6a [foto1] [foto2] [foto3], Nataša Cvetkovski 6a [foto1] [foto2] [foto3] i Ines Hadžibegović 7a [foto] učestvuju na nagradnom foto konkursu sa svojim fotografijama.

Na konkurs je pristiglo je mnogo radova, te je stručni žiri odabrao one koje smatra najoriginalnijim i prezentovao na svojoj FB stranici.  Stručni žiri će izdvojiti dve nagrađene fotografije, a treća fotografija biće izabrana od strane publike. DRAGA PUBLIKO, lajkujte i delite fotografiju koja vam se najviše dopala i usrećite jednog od autora!

Autor fotografije sa najviše lajkova dobija nagradu publike.
Sretno !

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 25.02.2016.
KAKO DO VREDNIH NAGRADA GRADSKE BIBLIOTEKE?

Bibliotekarke Gradske biblioteke, Marijana Tenodi i Omerović Heléna podsetile su učenike naše škole na već dobro poznat kviz "Čitam i skitam". Kratkom promocijom uputile su učenike na pitanja i odgovore. Otkrile su im koje vredne nagrade ih očekuju ako urade kviz. Učesnici kviza postaju mogući dobitnici jedne od 100 vrednih nagrada! Podsetile su učenike da je u toku promocija za učlanjenje u Gradsku biblioteku po ceni od 300 dinara.
KAKO DO VREDNIH NAGRADA GRADSKE BIBLIOTEKE? Jednostavno- Učenici imaju mogućnost da sami urade on line kviz na sajtu subiblioteka.rs ili da ga urade sa našom bibliotekarkom zajedno u školskoj biblioteci.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 23.02.2016.
NAJBOLJI RECITATORI NAŠE ŠKOLE

Danas je škola bila puna sjajnih recitatora. Čvrsto smo im držali palčeve. Saslušali smo svih 28 talentovanih recitatora, a odluku o najboljim recitatorima prepustili smo žiriju. Članovi žirija su bili Neda Lukić,Snežana Čutura,Sandra Mešter,Slavica Rujević, Kučera Suzana, Horvat Rice Valerija i Vesna Kolar Perić. Imali su zaista težak zadatak-izabrati najbolje.
Najbolji ovogodišnji recitatori su Dunja Rokvić II b, Andrej Kovačević VI b, Sebők Cs. Szintia 1 c i Sütő Teodóra 5 c. Svim učesnicima uručene su diplome i zahvalnice uz ogromne, zaslužne, aplauze.
Najbolje recitatore očekuje Opštinska smotra koja će se održati 26.02.2016.godine u Gradskoj biblioteci.
Želimo im puno sreće u daljem takmičenju!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 23.02.2016.
ŠKOLSKO TAKMIČENJE iz TEHNIČKOG I INFORMATIČKOG OBRAZOVANJA

Naši mladi tehničari pokazali su izuzetno znanje iz teorije i prakse.
Na opštinsko takmičenje su se plasirali:

Teodora Ćulibrk 5a

Mia Mandić 6d

Luka Čupić 7d

Marin Šarčević 5a

Dunja Jurić 6d

Biljana Stojković 5b

Vanja Nimčević 6d

ČESTITAMO i želimo im uspeh na Opštinskom takmičenju

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 23.02.2016.
Школско првенство у рукомету за основне школе (дечаци)

Дана 23.02.2016. одржано је школско првенство у рукомету за основне школе (дечаци).
Школа домаћин била је О.Ш.“Мајшански пут“, услови за игру су били одлични.
Играо се куп систем, наша школа О.Ш.“Јован Микић“ је играла са О.Ш.“Ђуро Салај“ и изгубила прву утакмицу, и на тај начин је била елиминисана из даљег такмичења.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 23.02.2016.
REZULTATI OPŠTINSKOG TAKMIČENJA IZ STRANIH JEZIKA

U našoj školi se 20. februara održalo takmičenje iz stranog jezika na opštinskom nivou.
Učenici su se takmičili u znanju iz engleskog, nemačkog, italijanskog i francuskog jezika.

ENGLESKI JEZIK - lista sa rezultatima

NEMAČKI JEZIK - lista sa rezultatima

FRANCUSKI JEZIK- lista sa rezultatima

ITALIJANSKI JEZIK- lista sa rezultatima

Čestitamo svim učenicima koji su bili na takmičenju!

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 22.02.2016.