Uručenja diploma i pohvalnica za mlade matematičare u 2017. godini

U Velikoj većnici Gradske kuće uručene su nagrade najboljim mladim matematičarima  u školskoj 2016/17. godini.

Diplome i priznanja mladim matematičarima uručili su Jasmina Stevanović, sekretar Sekretarijata za društvene delatnosti grada Subotice, Magda Fehervari, zamenik sekretara Sekretarijata za društvene delatnosti, Nataša Aleksić, član Gradskog veća zadužen za oblast obrazovanja, dr Nebojša Gvozdenović, predsednik Društva matematičara Subotice i Ljubica Kiselički, predsednik Takmičarske komisije za mlade matematičare.

Vest napisao-la - admin osjovan - 03.03.2017.
"MLADI BIBLIOTEKARI" U VRTIĆU "ŠUMICE"

Članovi sekcije "Mladi bibliotekari" vredno su spremali predstavu „Moderna Pepeljuga“ . Svoj trud i talenat pokazali su drugarima iz “Šumica”. Uspeli smo da im ulepšamo kišni dan i izmamimo veliki osmeh. "Mladi bibliotekari" su bili presrećni jer su videti svoje vaspitačice,svoje mlađe sestre,braću...Drugari kao i vaspitačice su bili oduševljeni njihovom glumom .Na samom kraju dobili smo najlepši poklon– OGROMAN APLAUZ.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 02.03.2017.
PREDSTAVA “MLADIH BIBLIOTEKARA”

Članovi sekcije "Mladi bibliotekari" sa velikom voljom i trudom spremali su predstavu „Moderna Pepeljuga“ . Svoj trud i talenat pokazali su drugarima,ovoga puta, iz vrtića “Neven”. Uspeli smo da im izmamimo veliki osmeh i aplauz. Svojom glumom oduševili su drugare i vaspitačice.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 02.03.2017.
OPŠTINSKO TAKMIČENJE IZ HEMIJE

Na opštinskom takmičenju iz hemije, u dalji krug su se plasirali:

Luka Čupić 8d - 2.mesto

Milica Bošnjak 7a  - 3.mesto

Mentor: Dijana Kocić.

Vest napisao-la - admin osjovan - 28.02.2017.
OPŠTINSKO TAKMIČENJE IZ MATEMATIKE

Opštinsko takmičenje iz matematike održano je 25. februara u OŠ "Miroslav Antić".

Srđan Vasić (III razred) - I mesto
Marija Dragičević (III razred) - II mesto
Vass Dávid (III razred) - Pohvala
Ana Bulović (IV razred) - I mesto
Dobó Ármin (IV razred) - III mesto
Filip Jukić (IV razred) - Pohvala
Petrás Boglárka (IV razred) - Pohvala
Grigorije Čpajak (V razred) - Pohvala
Dario Vajda (VI razred) - Pohvala
Apró Dorottya (VII razred) - II mesto
Tóth Noémi (VIII razred) - III mesto
Fehér Konrád (VIII razred) - III mesto

Čestitamo našim učenicima koji su se plasirali na okružno takmičenje.

Vest napisao-la - admin osjovan - 27.02.2017.
OPŠTINSKO TAKMIČENJE IZ STRANIH JEZIKA
U subotu 25.februara je u našoj školi održano takmičenje iz stranih jezika.

Iz engleskog i francuskog jezika nijedan učenik nije osvojio dovoljan broj poena za dalji plasman.

Na okružno takmičenje  iz nemačkog jezika su se plasirali Jaramazović Ema iz škole "Jovan Mikić" i Šrajag Angela iz škole "10 Oktobar" , koje su osvojile drugo mesto i Đerkeš Filip iz škole "Jovan Mikić", koji je osvojio treće mesto.

Čestitamo našim učenicima  Emi i Filipu, a ostalim takmičarima zahvaljujemo na učešću.

Lista konačnih rezultata - ovde preuzeti

Vest napisao-la - admin osjovan - 26.02.2017.
A VERSEK MESTERE

Sütő Teodóra lett iskolánk legjobb felsős szavalója magyar nyelven. A városi könyvtárban szervezett községi szavalóversenyen is szép eredményt ért el, bejutott a körzeti fordulóba.
Gratulálunk neki, büszkék vagyunk rá.

Vest napisao-la - hrv - 25.02.2017.
KAKO DO VREDNIH NAGRADA?

Bibliotekarke Gradske biblioteke, Marijana Tenodi i Omerović Helena podsetile su učenike naše škole na već dobro poznat kviz "Čitam i skitam". Sadržajnom promocijom uputile su učenike na pitanja i odgovore. Otkrile su im koje vredne nagrade ih očekuju ako urade kviz. Učesnici kviza postaju mogući dobitnici jedne od 120 vrednih nagrada! Podsetile su učenike da je u toku promocija za učlanjenje u Gradsku biblioteku po ceni od 300 dinara.
KAKO DO VREDNIH NAGRADA GRADSKE BIBLIOTEKE? Jednostavno- Učenici imaju mogućnost da sami urade on line kviz na sajtu subiblioteka.rs ili da ga urade sa našom bibliotekarkom zajedno u školskoj biblioteci.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 24.02.2017.
VELIKI JELENIN USPEH

22.februara u Gradskoj biblioteci održana je opštinska smotra recitatora. Jelena Damjanović,učenica 4 a će predstavljati našu školu,naš grad na zonskoj smotri recitatora koja će biti održana 4.marta.
Čestitamo Jeleni i njenoj učiteljici Lidiji Pap!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 23.02.2017.
PLANINARSKA AKCIJA

Četiri godišnja doba u Subotičkoj peščari:  Zima u peščari

datum: nedelja 26. februar 2017.

Obaveštenje za učenike koji su zainteresovani za akciju "Zima u peščari" !

Okupljamo se od 7:10 ispred OŠ "M.Crnjanski". Putovaćemo organizovanim prevozom. Autobus kreće u 7:30.
Na pešačenje se polazi sa Kelebije-državna granica a pešaćenje se završava za naše učenike nakon 14km na okretnici Makova sedmica. Povratak je istim autobusom kojim smo i došli. Poneti sendviče, bonžite, bocu čaja, vode. Podmetač za sedenje (u najlon kesi). Odeću i obuću prilagoditi zimskim vremenskim uslovima.

Akciju vodi Zoran Vukmanov.

Prijave kod koordinatora planinarske sekcije, nastavnice geografije