Neka čarolija Nove godine potraje dugo.
Našim đacima, roditeljima, zaposlenima i svima do kojih ova čestitka stigne mnogo zdravlja, ostvarenih želja i vedrih dana ispraćenih osmehom na usnama

Minden tanulónknak, szüleiknek és minden dolgozónknak nagyon boldog karácsonyt és sikeres új évet kívánunk.

B.Ú.É.K.!

Diákjainknak rengeteg ötöst és sok vidám, barátkozós iskolai napot kívánunk, a szülőknek örömet gyermekeikben, tanárainknak pedig sikereket a munkájukban!

Vest napisao-la - Horváth Rice - 30.12.2015.
Játékos magyaróra

A karácsony előtti magyaróra játékokkal telt a hatodik osztályban.

Vest napisao-la - Horváth Rice - 30.12.2015.
NOVOGODIŠNJA PREDSTAVA

Predpraznično raspoloženje u OŠ "Jovan Mikić" ulepšala nam je Novogodišnja predstava. Odlične glumice uvele su nas u novogodišnju magiju i poslednji dan ovog polugodišta učinile veselim.
DRAGIM ĐACIMA I RODITELJIMA ŽELIMO SREĆNE PREDSTOJEĆE PRAZNIKE!!!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 28.12.2015.
"BIO JEDNOM JEDAN LAF"

23.decembra u čitaonici Gradske biblioteke otvorena je izložba „Bio jednom jedan laf" nastala u povodom 30. godina od smrti našeg neprevaziđenog Duška Radovića. Zajedničkom saradnjom nastavnice srpskog jezika Snežane Čutura i bibliotekarke naše škole Vesna Kolar Perić ,otvoranju su prisustvovale učenice 7b.
Izložbu su otvorile i predstavile Olga K. Marjanović, Violeta Đorđević i Sara I. Marković iz Biblioteke grada Beograda.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 26.12.2015.
НОВОГОДИШЊА ПРЕДСТАВА У ВРТИЋУ "НАШ БИСЕР" МАЛИ РАДАНОВАЦ.

Посетили смо наше мале другаре. Моји ђаци - фантастични глумци, ученици 4.а разреда представили су новим другарима представу "Три јелке и Деда Мраз". Награђени смо осмесима и великим аплаузом, слаткишима и поклончићима. Малишани су се обрадовали нашем маштовитом поклону. Заједно смо се играли и уживали. Хвала васпитачици Ружици на дивној сарадњи.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 22.12.2015.
DRUGARI IZ GORNjEG TAVANKUTA

16.12. 2015. UČENICI III B SA SVOJOM UČITELJICOM TATJANOM PRIBIĆEVIĆ POSETILI SU DRUGARE U GORNJEM TAVANKUTU.
DRUGARI SU IH DOČEKALI SA OSMEHOM. UŽIVALI SU SVI U PREDSTAVI ,, SNEŽANA I 14 PATULjAKA" KAO I NOVOGODIŠNjEM VAŠARU. SVAKI SUSRET S NjIMA ZA NAS JE PRAVO ZADOVOLjSTVO.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 21.12.2015.
PREDSTAVLJANJE  SLIKOVNICE "MIŠA STRAŠNI ZMAJ "
PREDSTAVLJANJE SLIKOVNICE "MIŠA STRAŠNI ZMAJ "

Učenici I a sa svojom učiteljicom Tatjanom Đurić Đember i bibliotekarkom Vesnom Kolar Perić imali su čast da upoznaju Danijelu Sarić . Danijela je autorka slikovnice "Miša strašni zmaj". Lepo su nas ugostili u Gradskoj biblioteci gde smo pročitali ovu zanimljivu slikovnicu i od stomatologa Jelene naučili korisne savete o pranju zuba. Na kraju smo smo se zabavili ilustracijama iz ove slikovnice.

VELIKI OSMEH UZ JOŠ VEĆI APLAUZ

Članovi sekcije "Mladi bibliotekari" pozvani su od strane veoma ljubaznih vaspitačica da obraduju male drugare svojom predstavom. "Mladi bibliotekari" su bili oduševljeni ovom idejom jer će videti svoje vaspitačice i svoje mlađe setre,braću... Predstavu "SREĆNA NOVA GODINA" odglumili su bez greške,sa puno volje i truda. Drugari kao i vaspitačice su bili oduševljeni njihovom glumom .Na kraju smo im uručili slatkiše a oni su nama poklonili nama najdraže - OSMEH I APLAUZ.

УПОЗНАЈМО ЈЕДНИ ДРУГЕ

Дана 16. 12. 2016. године, ученици наше школе, који похађају часове
Православне и Католичке веронауке, са својим вероучитељима и наставницом
Маријом Ивић, посетили су Цркву Вазнесења Господњег, Фрањевачки
самостан и Јеврејску општину. На овај начин, ученици су се упознали са
богослужбеним простором у Католичкој и Православној Цркви, као и са
изгледом и значајем синагоге у јудаизму. Захваљујући предивним
свештеницима и рабину у синагоги, деца су могла да сазнају много тога о
историјату ових грађевина, о сличностима и разликама различитих конфесија,
те да постављају прегршт питања, која су се утолико више отварала, уколико
смо више знања усвајали током ових посета.
Овакве посете, за децу су од великог значаја, јер кроз њих деца одрастају,
сазревају, упознају друге конфесије, примају оно што је мало другачије од
онога на шта су навикли, радују се сличностима које нас уједињују, али
прихватају и разлике које нас обогаћују.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 20.12.2015.