JÁTSSZUK AZT, HOGY NEM JÁTSZUNK!

A legnagyobb élvezet a drámai szakkör. Amit ott tanulunk, semmi nem tűnik tanulásnak, mégis a leghatásosabb fejlesztőeszköz. Fejleszti a ritmusérzések, a koncentrációt, a türelmet, a figyelmet, a beszédet. Ezeken a gyakorlatokon megszabadulunk a lámpaláztól, megismerjük a másik osztályok tanulóit, és nem utolsó sorban jól szórakozunk. És ha elég ügyesek leszünk, a végére egy kész előadással lephetjük meg a közönséget.

Vest napisao-la - HRV - 11.03.2016.
UGLEDNI ČAS - dramatizacija u izvođenju 4a

Učiteljica Natalija Tucakov i njen 4a suodržali ogledni cas, a tema je bila dramatizacija bajke SEBIČNI DŽIN po stihovima učiteljice Lucije Tasić.
U gostima su nam bile učiteljice i đaci prvaci.
Svi učenici su bili veoma srećni i ponosni jer je njihovo glumačko umeće, veliki trud i rad nagrađen velikim aplauzom.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 09.03.2016.
ZBOR RODITELJA UČENIKA OSMIH RAZREDA U VEZI ZAVRŠNOG ISPITA

16.3.2016. (sreda) u 18h održaće se zajednički RODITELJSKI SASTANAK za roditelje osmaka

Tema: INFORMACIJE U VEZI ZAVRŠNOG ISPITA

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 09.03.2016.
ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У КОШАРЦИ-Дечаци

Извештај -1.коло
Датум:07.03..2016.
Часова: 13h, Домаћин: ОШ „ Соња Маринковић“
Група Ц: Пласман:
1.ОШ „ Соња Маринковић“ 3.место
2.ОШ „ Јован Микић“ 1.место
3. ОШ „Милош Црњански“ 2.место

Екипа ОШ „ Јован Микић“ заузела је прво место у групи.
Професор: Здравко Цетић

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 07.03.2016.
... na času nematernjeg jezika u nižim razredima

Učenici nižih razreda na času srpskog nematernje jezika, pokazali su svoju kreativnost. S velikom ljubavlju i trudom u susret Osmom matru, danu žena. Ovaj dan se slavi svake godine. Nastao je kao dan borbe za ekonomsku, političku i socijalnu ravnopravnost žena i muškaraca.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 06.03.2016.
GYÜMÖLCSÖS OSZTÁLYFŐNÖKI ÓRA   - U GLAVNOJ ULOZI NA ČOS-u: VOĆE
GYÜMÖLCSÖS OSZTÁLYFŐNÖKI ÓRA - U GLAVNOJ ULOZI NA ČOS-u: VOĆE

A 7.c finom osztályfőnöki órát tartott: bemutatták egymásnak, mennyire (és hogyan) szeretik a gyümölcsöt. Gyümölcsjoghurtok, gyümölcsnyársak, gyümölcssaláták és gyümölcslevek, koktélok készültek, amik mind el is fogytak csengetésig. A csoportok a végén pontozták egymás "produkcióját", így győztese is lett a "gyümölcs-show-nak", de tulajdonképpen mindenki nyertes volt, hisz jót ehetett és szórakozhatott az osztály minden tagja.
Az osztályfőnök: Horváth Rice Valéria.

Na inicijativu odeljenskog staršine Valerije Horvat Rice 7.c razred je održao čas "U glavnoj ulozi: voće". Napravili su razne voćne salate, voćni jogurt, sokove, itd. Na kraju časa glasali su za najboljeg recepta, ali svi su bili pobednici pošto su se odlično proveli i lepo se najeli voća.

Opštinsko takmičenje iz hemije

Opštinsko takmičenej iz hemije za učenike osnovnih škola održano je u subotu , 5.3.2016. godine u OŠ "Matko Vuković", a naši učenici su postigli zavidne rezultate
Anja Slović 7b 2 mesto
Sanja Radić 7a 3 mesto
Szabo Reka Dorotya 7c 3 mesto
Levai Boglarka 8c 3 mesto
Čestitamo!!!

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 05.03.2016.
Obaveštenje - PROMENA SMEME

OBAVEŠTAVAMO učenike da od ponedeljka 7.3.2016. godine menjamo smenu.

UČENICI OD V-VIII RAZREDA DOLAZE NA NASTAVU U PREPODNEVNOJ SMENI.
UČENICI OD I-IV DOLAZE NA NASTAVU U POPODNEVNOJ SMENI.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 04.03.2016.
Dodela diploma za najbolje matematičare

U organizaciji Društva matematičara, u Velikoj većnici Gradske kuće uručene su nagrade najboljim mladim matematičarima. Diplome i pohvalnice je za postignute rezultate na gradskom takmičenju primilo 156 učenika. Sa oko 400 takmičara, takmičenje iz matematike jedno je od najmasovnijih takmičenja u gradu.

Prema rečima predsednice Takmičarske komisije za mlade matematičare Društva matematičara Subotice, Ljubice Kiselički izuzetne rezultate na takmičenju su ove godine pokazali i osnovci i srednjoškolci. Ana Bulović i Filip Jukić učenici III a osvojili su drugo mesto, a Nina Kljajić je pohvaljena
Zadatke iz matematike na okružnom takmičenju učenici osnovnih škola će rešavati 19. marta.

Nekoliko slika sa dodele diploma za Gradsko takmicenje u matematici kod gradonacelnika.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 03.03.2016.
CENTAR CREATIVE - ŠKOLA ZA TALENTE IZ UGLA NAŠIH UČENIKA

Centar Creative -škola novinarstva,manekenstva i glume organizuje časove u našoj školi. Časovi se održavaju jednom nedeljno. Naši učenici izuzetno vole da pohađaju ove časove pa su kao pravi novinari napisali ovu vest!

“U školu za talente ide osam učenika iz naše škole. Atmosfera je super! Uvek se smejemo,šalimo ali uz to i vredno radimo. Radimo na osnovama glume,novinarstva i manekenstva. Dok smo radili glumu,naučili smo kako glumac treba da stoji na sceni,bitne stvari o rekvizitima…Kod novinarstva smo radili razne vežbe za govor kao npr.da opišemo jednu reč u 60 sekundi bez zastajkivanja. Na manekenstvu smo učuli razne elemente koji se rade na pisti. I još mnogo,mnogo toga!
Lepo nam je i uživamo učeći i sticajući nova znanja!” - Lea Đember 7b

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 02.03.2016.