Promocija POLITEHNIČKE škole

22.4. 2016. ugostili smo profesore politehničke škole. Učenici osmih razreda su imali priliku da se upoznaju sa planom upisa u 2016/2017.godinu.
Predočeni su im područja rada i obrazovni profili koji se izučavaju u ovoj školi.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 25.04.2016.
PRAKTICNI ČAS VERSKE NASTAVE

Učenici drugog razreda naše škole, koji pohađaju nastavu Pravoslavnog katihizisa, u četvrtak 21. aprila, posetili su Dečije odeljenje bolnice u Subotici, i tom odeljenju poklonili igračke, kako bi ulepšali boravak mališana u ovoj ustanovi. Svoju dobrodošlicu izrazilo nam je osoblje odeljenja, uz svesrdnu zahvalnost za ovaj humani gest. Ovakve posete su za decu od neprikosnovenog značaj, jer razvijaju saosećajnost za one koji su u bolećivom položaju, ali i podstiče ih da shvate da je zdravlje najveće bogatstvo, te da treba da budu blagodarni Bogu za sve što imaju.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 23.04.2016.
Dan planete Zemlje ili Dan Zemlje

Dan planete Zemlje ili Dan Zemlje (eng. Earth Day) obeležava se 22. aprila u više od 150 zemalja širom sveta. Namera je da ljude širom sveta podseti u kakvom je stanju priroda planete na kojoj žive, kao i da se stanovništvu ukaže na probleme ekosistema, na zagađenje naseljenih mesta i na to kako poboljšati kvalitet životne sredine.
I ove godine u našoj školi, kao i prethodnih godina obeležen je Dan planete Zemlje. Obeležen je edukovanjem učenika o postanku i značaju ovoga dana. Zajedničkim radom nastavnice engleskog jezika Sabne Nalić i bibliotekarke Vesna Kolar Perić nastali su divni radovi i sastavi koje su uspele realizovati uz nezaobilaznu pomoć i saradnju sa učiteljicama Natalijom Tucakov, Agardi Hajnalkom, Jasnom Radonić, Draganom Veljović i njihovih učenika.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 22.04.2016.
POSETA KUĆI ZDRAVLJA

U okviru profesionalne orijentacije, a povodom Dana devojčica, učenice osmog razreda naše škole i škole „Miroslav Antić“ posetile su Kuću zdravlja.
Doktorka Branka Ivošević, oftamolog i direktor u ovoj ustanovi tom prilikom im je predočila specifičnosti svog zanimanja. Takođe im je pričala o preduzetništvu. Nakon izlaganja, doktorka Ivošević ih je provela kroz specijalističke kabinete kako bi se na licu mesta upoznali sa mogućnostima zanimanja u medicini, odnosno oftamologiji i savremenom opremom.
Domaćini su nas lepo ugostili u prijatnoj atmosferi i zahvalni smo im za izdvojeno vreme, uložen trud i pažnju koju su nam posvetili.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 21.04.2016.
Okružno prvenstvo u atletici

Okružno prvenstvo u atletici je održano u četvrtak 21.04.2016.na Gradskomstadionu u Subotici.

Na međuokružno prvenstvo koje se održava u četvrtak, 05.05.2016.na stadionu "Karađorđe" u NovomSadu, u Mini ATLETICI plasirali su se đaci naše škole:
Vadoc Aron 1. mestu (skok u dalj),
Arnold Péter 1. mesto (60 m) i
Milena Mandić 1. mesto (bacanje kugle),
a od od 7 i 8. razreda dalje na međuokružno ide
Srđan Kopunović 1. mesto (skok u vis).

Izuzetne rezultate su napravili:
Lea Pećerić 2.mesto (skok u vis),
Uroš Đorđevic 3. mesto (bacanje kugle),
Pavle Zvekić 2. mesto (skok u vis),
Vasja Filipović 2. mesto (skok udalj)
i tako na pravi način predstavili našu školu!
Škola je ponosna na sve učenike, nadamo se u nastavku jos boljim sportskim rezultatima.

Ekipu vodili nastavnici fizičkog vaspitanja: Saša Terzija i Dijana Peić.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 21.04.2016.
SAJAM OBRAZOVANJA

U OKVIRU PROFESIONALNEORIJENTACIJE UČENICI OSMIH RAZREDA SA SVOJIM ODELJENSKIM STAREŠINAMA I PEDAGOGOM ŠKOLE POSETILI SU SAJAM OBRAZOVANJA-

Sajam obrazovanja je namenjen učenicima završnog razreda osnovne i srednje škole i pruža im mogućnost da se bolje upoznaju sa srednjoškolskim i fakultetskim ustanovama, kroz informativne štandove, druženje i komunikaciju sa vršnjacima i predstavnicima obrazovnih ustanova.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 20.04.2016.
8d  u poseti štampariji
8d u poseti štampariji

U okviru projekta profesionalneorijentacije učenici 8d sa svojim odeljenskim starešinom su posetilištampariju "Rotografika".
Na licu mesta imali su priliku da vide šta je sve to potrebno da bi jedna knjiga ili novine bili odštampani. Upoznali su se sa zanimanjima koji su zastupljeni u oblsti grafičarstva, materijalima i alatima koji se koriste u procesu štampanja kao i obrazovnim profilima kojetreba završiti kako bi se bavili pripremom za štampu, doradom grafičkih proizvoda i štampanjem.

Hvala osoblju štamparije koji su nas srdačno primili, pokazali procesei odgovorili na pitanja učenika.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 19.04.2016.
PROBA MALE MATURE

Danas su u našoj školi učenici osmog razreda polagali probni završni ispit iz matematike. Sutra ih očekuju test iz maternjeg jezika (u 9:00) i kombinovani (od 11:30).
Rezultati će biti objavljeni u toku sledeće radne nedelje.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 15.04.2016.
Druženje vršnjaka na času srpskog jezika

Zaista nam je bilo lepo družiti se i uživati u divnoj glumačkoj predstavi ,, Malčika "Koste Trifkovića", koju su izvodili učenici 6b u prisustvu učenika 6e (kojima je srpski jezik nematernji ).
Razmenjivali smo iskustva, prelepa saradnja izmedju učenika obasipala je aplauzom i osmehom kabinet srpskog jezika.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 14.04.2016.
Pozorišna predstava "Malčika" Koste Trifkovića u izvođenju 6b razreda

Dramatizacija na času srpskog jezika

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 14.04.2016.