"MLADI BIBLIOTEKARI" U VRTIĆU "ŠUMICE"

Članovi sekcije "Mladi bibliotekari" vredno su spremali predstavu „Moderna Pepeljuga“ . Svoj trud i talenat pokazali su drugarima iz “Šumica”. Uspeli smo da im ulepšamo kišni dan i izmamimo veliki osmeh. "Mladi bibliotekari" su bili presrećni jer su videti svoje vaspitačice,svoje mlađe sestre,braću...Drugari kao i vaspitačice su bili oduševljeni njihovom glumom .Na samom kraju dobili smo najlepši poklon– OGROMAN APLAUZ.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 02.03.2017.
PREDSTAVA “MLADIH BIBLIOTEKARA”

Članovi sekcije "Mladi bibliotekari" sa velikom voljom i trudom spremali su predstavu „Moderna Pepeljuga“ . Svoj trud i talenat pokazali su drugarima,ovoga puta, iz vrtića “Neven”. Uspeli smo da im izmamimo veliki osmeh i aplauz. Svojom glumom oduševili su drugare i vaspitačice.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 02.03.2017.
OPŠTINSKO TAKMIČENJE IZ HEMIJE

Na opštinskom takmičenju iz hemije, u dalji krug su se plasirali:

Luka Čupić 8d - 2.mesto

Milica Bošnjak 7a  - 3.mesto

Mentor: Dijana Kocić.

Vest napisao-la - admin osjovan - 28.02.2017.
OPŠTINSKO TAKMIČENJE IZ MATEMATIKE

Opštinsko takmičenje iz matematike održano je 25. februara u OŠ "Miroslav Antić".

Srđan Vasić (III razred) - I mesto
Marija Dragičević (III razred) - II mesto
Vass Dávid (III razred) - Pohvala
Ana Bulović (IV razred) - I mesto
Dobó Ármin (IV razred) - III mesto
Filip Jukić (IV razred) - Pohvala
Petrás Boglárka (IV razred) - Pohvala
Grigorije Čpajak (V razred) - Pohvala
Dario Vajda (VI razred) - Pohvala
Apró Dorottya (VII razred) - II mesto
Tóth Noémi (VIII razred) - III mesto
Fehér Konrád (VIII razred) - III mesto

Čestitamo našim učenicima koji su se plasirali na okružno takmičenje.

Vest napisao-la - admin osjovan - 27.02.2017.
OPŠTINSKO TAKMIČENJE IZ STRANIH JEZIKA
U subotu 25.februara je u našoj školi održano takmičenje iz stranih jezika.

Iz engleskog i francuskog jezika nijedan učenik nije osvojio dovoljan broj poena za dalji plasman.

Na okružno takmičenje  iz nemačkog jezika su se plasirali Jaramazović Ema iz škole "Jovan Mikić" i Šrajag Angela iz škole "10 Oktobar" , koje su osvojile drugo mesto i Đerkeš Filip iz škole "Jovan Mikić", koji je osvojio treće mesto.

Čestitamo našim učenicima  Emi i Filipu, a ostalim takmičarima zahvaljujemo na učešću.

Lista konačnih rezultata - ovde preuzeti

Vest napisao-la - admin osjovan - 26.02.2017.
A VERSEK MESTERE

Sütő Teodóra lett iskolánk legjobb felsős szavalója magyar nyelven. A városi könyvtárban szervezett községi szavalóversenyen is szép eredményt ért el, bejutott a körzeti fordulóba.
Gratulálunk neki, büszkék vagyunk rá.

Vest napisao-la - hrv - 25.02.2017.
KAKO DO VREDNIH NAGRADA?

Bibliotekarke Gradske biblioteke, Marijana Tenodi i Omerović Helena podsetile su učenike naše škole na već dobro poznat kviz "Čitam i skitam". Sadržajnom promocijom uputile su učenike na pitanja i odgovore. Otkrile su im koje vredne nagrade ih očekuju ako urade kviz. Učesnici kviza postaju mogući dobitnici jedne od 120 vrednih nagrada! Podsetile su učenike da je u toku promocija za učlanjenje u Gradsku biblioteku po ceni od 300 dinara.
KAKO DO VREDNIH NAGRADA GRADSKE BIBLIOTEKE? Jednostavno- Učenici imaju mogućnost da sami urade on line kviz na sajtu subiblioteka.rs ili da ga urade sa našom bibliotekarkom zajedno u školskoj biblioteci.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 24.02.2017.
VELIKI JELENIN USPEH

22.februara u Gradskoj biblioteci održana je opštinska smotra recitatora. Jelena Damjanović,učenica 4 a će predstavljati našu školu,naš grad na zonskoj smotri recitatora koja će biti održana 4.marta.
Čestitamo Jeleni i njenoj učiteljici Lidiji Pap!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 23.02.2017.
PLANINARSKA AKCIJA

Četiri godišnja doba u Subotičkoj peščari:  Zima u peščari

datum: nedelja 26. februar 2017.

Obaveštenje za učenike koji su zainteresovani za akciju "Zima u peščari" !

Okupljamo se od 7:10 ispred OŠ "M.Crnjanski". Putovaćemo organizovanim prevozom. Autobus kreće u 7:30.
Na pešačenje se polazi sa Kelebije-državna granica a pešaćenje se završava za naše učenike nakon 14km na okretnici Makova sedmica. Povratak je istim autobusom kojim smo i došli. Poneti sendviče, bonžite, bocu čaja, vode. Podmetač za sedenje (u najlon kesi). Odeću i obuću prilagoditi zimskim vremenskim uslovima.

Akciju vodi Zoran Vukmanov.

Prijave kod koordinatora planinarske sekcije, nastavnice geografije

MINDIG MÁS A HIBÁS

A kortárs erőszakról, a fiatalokat fenyegető veszélyekről, az agresszív viselkedés hátteréről láthattak előadást a hetedikesek és a nyolcadikosok a Tijana Jurić Alapítvány jóvoltából. A témáról osztályfőnöki és magyarórán beszélgetést szervezett a tanulókkal Horváth Rice Valéria tanárnő.
A kétszereplős darab szövegkönyvét B. Boros Rozália írta, rendező: Kálló Béla, előadja: Horváth Blanka és Rókus Zoltán.

Vest napisao-la - hrv - 15.02.2017.