FOTO-KONKURS „PLAVI ČUPERAK DETINjIM OČIMA“

Naše tri učenice Milica Bošnjak 6a [foto1] [foto2] [foto3], Nataša Cvetkovski 6a [foto1] [foto2] [foto3] i Ines Hadžibegović 7a [foto] učestvuju na nagradnom foto konkursu sa svojim fotografijama.

Na konkurs je pristiglo je mnogo radova, te je stručni žiri odabrao one koje smatra najoriginalnijim i prezentovao na svojoj FB stranici.  Stručni žiri će izdvojiti dve nagrađene fotografije, a treća fotografija biće izabrana od strane publike. DRAGA PUBLIKO, lajkujte i delite fotografiju koja vam se najviše dopala i usrećite jednog od autora!

Autor fotografije sa najviše lajkova dobija nagradu publike.
Sretno !

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 25.02.2016.
KAKO DO VREDNIH NAGRADA GRADSKE BIBLIOTEKE?

Bibliotekarke Gradske biblioteke, Marijana Tenodi i Omerović Heléna podsetile su učenike naše škole na već dobro poznat kviz "Čitam i skitam". Kratkom promocijom uputile su učenike na pitanja i odgovore. Otkrile su im koje vredne nagrade ih očekuju ako urade kviz. Učesnici kviza postaju mogući dobitnici jedne od 100 vrednih nagrada! Podsetile su učenike da je u toku promocija za učlanjenje u Gradsku biblioteku po ceni od 300 dinara.
KAKO DO VREDNIH NAGRADA GRADSKE BIBLIOTEKE? Jednostavno- Učenici imaju mogućnost da sami urade on line kviz na sajtu subiblioteka.rs ili da ga urade sa našom bibliotekarkom zajedno u školskoj biblioteci.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 23.02.2016.
NAJBOLJI RECITATORI NAŠE ŠKOLE

Danas je škola bila puna sjajnih recitatora. Čvrsto smo im držali palčeve. Saslušali smo svih 28 talentovanih recitatora, a odluku o najboljim recitatorima prepustili smo žiriju. Članovi žirija su bili Neda Lukić,Snežana Čutura,Sandra Mešter,Slavica Rujević, Kučera Suzana, Horvat Rice Valerija i Vesna Kolar Perić. Imali su zaista težak zadatak-izabrati najbolje.
Najbolji ovogodišnji recitatori su Dunja Rokvić II b, Andrej Kovačević VI b, Sebők Cs. Szintia 1 c i Sütő Teodóra 5 c. Svim učesnicima uručene su diplome i zahvalnice uz ogromne, zaslužne, aplauze.
Najbolje recitatore očekuje Opštinska smotra koja će se održati 26.02.2016.godine u Gradskoj biblioteci.
Želimo im puno sreće u daljem takmičenju!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 23.02.2016.
ŠKOLSKO TAKMIČENJE iz TEHNIČKOG I INFORMATIČKOG OBRAZOVANJA

Naši mladi tehničari pokazali su izuzetno znanje iz teorije i prakse.
Na opštinsko takmičenje su se plasirali:

Teodora Ćulibrk 5a

Mia Mandić 6d

Luka Čupić 7d

Marin Šarčević 5a

Dunja Jurić 6d

Biljana Stojković 5b

Vanja Nimčević 6d

ČESTITAMO i želimo im uspeh na Opštinskom takmičenju

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 23.02.2016.
Школско првенство у рукомету за основне школе (дечаци)

Дана 23.02.2016. одржано је школско првенство у рукомету за основне школе (дечаци).
Школа домаћин била је О.Ш.“Мајшански пут“, услови за игру су били одлични.
Играо се куп систем, наша школа О.Ш.“Јован Микић“ је играла са О.Ш.“Ђуро Салај“ и изгубила прву утакмицу, и на тај начин је била елиминисана из даљег такмичења.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 23.02.2016.
REZULTATI OPŠTINSKOG TAKMIČENJA IZ STRANIH JEZIKA

U našoj školi se 20. februara održalo takmičenje iz stranog jezika na opštinskom nivou.
Učenici su se takmičili u znanju iz engleskog, nemačkog, italijanskog i francuskog jezika.

ENGLESKI JEZIK - lista sa rezultatima

NEMAČKI JEZIK - lista sa rezultatima

FRANCUSKI JEZIK- lista sa rezultatima

ITALIJANSKI JEZIK- lista sa rezultatima

Čestitamo svim učenicima koji su bili na takmičenju!

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 22.02.2016.
У сусрет дану матерњег језика

Поводом 21.фебруара међународног дана матерњег језика , ученици наше школе уз помоћ својих учитељица, наставница и библиотекарке, припремили су приредбу -позоришне представе и рецитал како би другима показали лепоту свог матерњег језика- мађарског, српског, буњевачког, хрватског и немачког. Матерњи језик је прво што деца науче у својој породици, то је језик наших мисли и емоција
Језик – није само средство комуникације, већ и националне и културне идентификације људи. Посебно важно је да се младим нараштајима пробуди свест и одговорност о очувању свог матерњег језика, да неговање културе и традиције матерњег језика добије нашу подршку.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 19.02.2016.
MEDENI DORUČAK

Udruženje pčelara Subotice organizovalo je manifestaciju u našoj školi pod nazivom Medeni doručak. Tim povodom učenici naše škole priredili su prigodan program. Time smo izrazili dobrodošlicu našim gostima. Vredne ruke naših učenika izradile su bogat pano ukrašen likovnim i literarnim radovima.
Nakon uspešnog programa učenicima su se obratili pčelari da bi im pričom približili život pčela. Usledio je medeni doručak u kojem smo svi uživali.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 19.02.2016.
Slatki čas srpskog jezika

Dokaz da gramatika može da bude slatka, pokazali su učenici 5b razreda kada su učili deoni genitiv.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 19.02.2016.
Radovi učenika LIKOVNE SEKCIJE

Učenici koji čiji su radovi poslati na likovni konkurs

AERO KLUBA „ IVAN SARIĆ“

5A

5C

5D

Mia Heger

Szaulity Tamás

Bianka Molnar

Anja Pribojan

Sütő Teodóra

Anja Đaković

Natalija Mališić

Sebők Krisztián

Ana Malešević

Iva Vojinović

Iva Čajkaš

Strahinja Vrana

Učenici čiji su radovi poslati na međunarodni likovni konkurs u Makedoniju

5A

Sara Bartović

Szaulity Tamás

Nemanja Batkovski

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 18.02.2016.