PREDSTAVA "LOLA VIOLA I CILE MILE"

25.novembra održana je prestava u našoj školi na srpskom jeziku za niže razrede. Predstava nosi naziv " LOLA VIOLA I CILE MILE". Glumica Višnja Petrović predstavila nam se sa zanimljivom i komičnom predstavom koja je nasmejala sve učenike i njihove učiteljice. Svaka Višnjina predstava ima poruku koju vešto i na smešan način prenese deci.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 01.12.2015.
Finale opštinskog prvenstva u odbojci za dečake

Ekipe koje su prošle ranije su se sastale:
Matko Vuković-Jovan Mikić 2:0 (25:16, 25:15),
Sonja Marinković-Jovan.J.Zmaj 2:0 (25:5,25:22),

Za treće mesto
Jovan Mikić- Jovan J.Zmaj 2:0 (25:12,27:25),
naša školska ekipa je na taj način zauzela 3.mesto na opštinskom takmičenju iz odbojke!

Vođa školske ekipe, nastavnik fizičkog vaspitanja Saša Terzija.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 23.11.2015.
VERSFARAGÓ MŰHELY

A hatodik osztályokban versírási gyakorlatot tartottunk. Néhányat közzéteszünk a 6.e osztály jól sikerült munkáiból.

Vest napisao-la - H. R.V. - 20.11.2015.
Opštinsko takmičenje-Odbojka-devojke

Dana 18.11.2015. odigrano je opštinsko takmičenje u odbojci za učenice.Naša škola je kao domaćin ugostila dve ekipe iz OŠ "Miloš Crnjanski" i OŠ "Majšansku put".
Pobedom nad obe ekipe naša ekipa je ostvarila plasman među 4 najbolje ekipe u opštini i plasiranje u finale.

Finale je odigrano u OŠ "Ivan Milutinović" dana 23.11.2015.
Odigrali smo dve utakmice
OŠ "J.Mikić"-OŠ "S.Marinković" 0:2 (poraz)
OŠ "J.Mikić"-OŠ "M.Antić" 2:0(pobeda) .
Konačan plasman naše škole je 3.mesto u opštini,čestitamo .
Sastav ekipe: Dragana Fazekaš, Milica Vukelić, Jovana Lončar, Ivana Ilić, Anja Slović, Aleksija Šarčević, Vasja Filipović, Ana Šebek, Jovana Lakić, Dunja Jurić, Lejla Kujundžić, nastavnik Dijana Peić

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 19.11.2015.
UGLEDNI ČAS NASTAVNIKA ISTORIJE

Tema: “97 godina od oslobođenja grada Subotice”

Nastavnik istorije Radomir Ninkov je organizovao čas sećanja na oslobođenje grada Subotice 13.novembra 1918.godine. kada je srpska vojska oslobodila Suboticu i područije oko nje i to u završnim vojnim operacijama 1. Svetskog rata.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 19.11.2015.
У посети специјалној школи Жарко Зрењанин

18. 11.2015.год.
Представници ђачког парламента ОШ ‘’ Јован Микић’’са својим наставницима и директором школе посетили су вршњаке ОШ ''Жарко Зрењанин''.
Том приликом су их обрадовали пригодним поклонима.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 18.11.2015.
Opštinsko takmičenje - Odbojka-Dečaci

17.11.2015. 1 krug takmičenja

U okviru školskog takmičenja u odbojci za osnovne škole, naša muška školska ekipa igrala je u grupi sa O.Š.Miloš Crnjanski koja je inače i bila škola domaćin, O.Š.Hunjadi Janoš i O.Š. Jovan J.Zmaj.
Rezultati:
O.Š.M.Crnjaski-O.Š.Jovan J.Zmaj 0:2 (17:25,19:25),
O.Š.J.Mikić-O.Š. Jovan J. Zmaj 1:2 (24:26, 25:16,14:16),
O.Š. M.Crnjaski -O.Š. J.Mikić 1:2 (23:25,25:23,7:15),
Iz ove grupe dalje su prošli
1.Jovan J.Zmaj
2.Jovan Mikić.
Iz druge grupe prošle su ekipe O.Š.Matko Vuković i O.Š.Sonja Marinković.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 18.11.2015.
Kako je obeležen dan tolerancije u OŠ”Jovan Mikić”

Deklaracijom UN 1995.godine 16. novembar proglašen je međunarodnim Danom tolerancije. Učenici i nastavnici naše škole su i ove godine nizom manifestacija obeležili ovaj značajan datum. Cilj svih naših aktivnosti je najbolje opisan izrekom francuskog književnika Fransoa Voltaire “Poštovanjem i prihvatanjem drugih sve ono prekrasno u njima počinje biti i deo nas”.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 17.11.2015.
POSETA DRUGARIMA IZ "KOLEVKE"

Danas se obeležava Međunarodni dan tolerancije koji je ustanovljen radi isticanja potrebe za tolerancijom u društvu i ukazivanja na negativne efekte netolerancije. Učenici naše škole, II a i IV a, sa svojim učiteljicama, direktoricom škole i bibliotekarkom posetili su „Kolevku“ . Drugari iz „Kolevke“ pokazali su nam kako su dobri u plesu,pevanju i recitovanju.Podsetili smo se i naučili- da svako ima pravo na različitost!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 16.11.2015.
UGLEDNI ČAS UČITELJICE SLAĐANE MARGETIĆ

Učiteljica IV d Slađana Margetić održala je ugledni čas iz Prirode i društva. Tema časa je bila: Od čega zavisi veličina senke i kako visina vazdušnog stuba utiče na visinu zvuka. Času su prisustvovale učiteljice,psiholg škole i bibliotekarka.
Na času je bilo ogleda i šale. Svi učenici su uspešno usvojili nastavni sadžaj.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 12.11.2015.