REZULTATI OKUŽNOG TAKMIČENJA IZ STRANIH JEZIKA - KÖRZETI VERSENY IDEGEN NYELVEKBŐL

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - Prevod: Horváth Rice Valéria - 12.03.2016.
MINTAÓRA  -  UGLEDNI ČAS
MINTAÓRA - UGLEDNI ČAS

Az 5.c osztályban a Kis herceg házi olvasmányt dolgoztuk fel rendhagyó módon. A háromtagú csoportok feladata az volt, hogy múzeumi kiállítást rendezzenek a könyv alapján. A gyerekek nagyon ügyesek, ötletesek voltak.

Na času mađarskog jezika 5.c razred je dobio zadatak da napravi izložbu na temu Mali princ. Tročlane grupe su bile izuzetno maštovite.

Vest napisao-la - Horváth Rice Valéria - 11.03.2016.
AZ ÉLVEZHETŐ HÁZI OLVASMÁNY

A hatodik osztályban mindenki mást-mást olvasott házi olvasmányként. Órán tanulópárokban mondták el egymásnak saját olvasmányélményeiket, majd az egész osztály előtt tartanak beszámolót az olvasott könyvekről.

Vest napisao-la - hrv - 11.03.2016.
VERSILLUSZTRÁLÁS

Milyen eszközökkel érik el a költők, hogy a vers hangulata megragadja az olvasót? Lehet-e színes egy vers? Szavakkal vagy képekkel dolgozik-e a vers írója? A 6.e osztály megpróbálta képpé formálni József Attila és Kosztolányi egy-egy versét, hogy szemléltesse a szó és kép elválaszthatatlanságát.

Vest napisao-la - Horváth Rice - 11.03.2016.
JÁTSSZUK AZT, HOGY NEM JÁTSZUNK!

A legnagyobb élvezet a drámai szakkör. Amit ott tanulunk, semmi nem tűnik tanulásnak, mégis a leghatásosabb fejlesztőeszköz. Fejleszti a ritmusérzések, a koncentrációt, a türelmet, a figyelmet, a beszédet. Ezeken a gyakorlatokon megszabadulunk a lámpaláztól, megismerjük a másik osztályok tanulóit, és nem utolsó sorban jól szórakozunk. És ha elég ügyesek leszünk, a végére egy kész előadással lephetjük meg a közönséget.

Vest napisao-la - HRV - 11.03.2016.
UGLEDNI ČAS - dramatizacija u izvođenju 4a

Učiteljica Natalija Tucakov i njen 4a suodržali ogledni cas, a tema je bila dramatizacija bajke SEBIČNI DŽIN po stihovima učiteljice Lucije Tasić.
U gostima su nam bile učiteljice i đaci prvaci.
Svi učenici su bili veoma srećni i ponosni jer je njihovo glumačko umeće, veliki trud i rad nagrađen velikim aplauzom.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 09.03.2016.
ZBOR RODITELJA UČENIKA OSMIH RAZREDA U VEZI ZAVRŠNOG ISPITA

16.3.2016. (sreda) u 18h održaće se zajednički RODITELJSKI SASTANAK za roditelje osmaka

Tema: INFORMACIJE U VEZI ZAVRŠNOG ISPITA

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 09.03.2016.
ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У КОШАРЦИ-Дечаци

Извештај -1.коло
Датум:07.03..2016.
Часова: 13h, Домаћин: ОШ „ Соња Маринковић“
Група Ц: Пласман:
1.ОШ „ Соња Маринковић“ 3.место
2.ОШ „ Јован Микић“ 1.место
3. ОШ „Милош Црњански“ 2.место

Екипа ОШ „ Јован Микић“ заузела је прво место у групи.
Професор: Здравко Цетић

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 07.03.2016.
... na času nematernjeg jezika u nižim razredima

Učenici nižih razreda na času srpskog nematernje jezika, pokazali su svoju kreativnost. S velikom ljubavlju i trudom u susret Osmom matru, danu žena. Ovaj dan se slavi svake godine. Nastao je kao dan borbe za ekonomsku, političku i socijalnu ravnopravnost žena i muškaraca.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 06.03.2016.
GYÜMÖLCSÖS OSZTÁLYFŐNÖKI ÓRA   - U GLAVNOJ ULOZI NA ČOS-u: VOĆE
GYÜMÖLCSÖS OSZTÁLYFŐNÖKI ÓRA - U GLAVNOJ ULOZI NA ČOS-u: VOĆE

A 7.c finom osztályfőnöki órát tartott: bemutatták egymásnak, mennyire (és hogyan) szeretik a gyümölcsöt. Gyümölcsjoghurtok, gyümölcsnyársak, gyümölcssaláták és gyümölcslevek, koktélok készültek, amik mind el is fogytak csengetésig. A csoportok a végén pontozták egymás "produkcióját", így győztese is lett a "gyümölcs-show-nak", de tulajdonképpen mindenki nyertes volt, hisz jót ehetett és szórakozhatott az osztály minden tagja.
Az osztályfőnök: Horváth Rice Valéria.

Na inicijativu odeljenskog staršine Valerije Horvat Rice 7.c razred je održao čas "U glavnoj ulozi: voće". Napravili su razne voćne salate, voćni jogurt, sokove, itd. Na kraju časa glasali su za najboljeg recepta, ali svi su bili pobednici pošto su se odlično proveli i lepo se najeli voća.