POSETA KUĆI ZDRAVLJA

U okviru profesionalne orijentacije, a povodom Dana devojčica, učenice osmog razreda naše škole i škole „Miroslav Antić“ posetile su Kuću zdravlja.
Doktorka Branka Ivošević, oftamolog i direktor u ovoj ustanovi tom prilikom im je predočila specifičnosti svog zanimanja. Takođe im je pričala o preduzetništvu. Nakon izlaganja, doktorka Ivošević ih je provela kroz specijalističke kabinete kako bi se na licu mesta upoznali sa mogućnostima zanimanja u medicini, odnosno oftamologiji i savremenom opremom.
Domaćini su nas lepo ugostili u prijatnoj atmosferi i zahvalni smo im za izdvojeno vreme, uložen trud i pažnju koju su nam posvetili.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 21.04.2016.
Okružno prvenstvo u atletici

Okružno prvenstvo u atletici je održano u četvrtak 21.04.2016.na Gradskomstadionu u Subotici.

Na međuokružno prvenstvo koje se održava u četvrtak, 05.05.2016.na stadionu "Karađorđe" u NovomSadu, u Mini ATLETICI plasirali su se đaci naše škole:
Vadoc Aron 1. mestu (skok u dalj),
Arnold Péter 1. mesto (60 m) i
Milena Mandić 1. mesto (bacanje kugle),
a od od 7 i 8. razreda dalje na međuokružno ide
Srđan Kopunović 1. mesto (skok u vis).

Izuzetne rezultate su napravili:
Lea Pećerić 2.mesto (skok u vis),
Uroš Đorđevic 3. mesto (bacanje kugle),
Pavle Zvekić 2. mesto (skok u vis),
Vasja Filipović 2. mesto (skok udalj)
i tako na pravi način predstavili našu školu!
Škola je ponosna na sve učenike, nadamo se u nastavku jos boljim sportskim rezultatima.

Ekipu vodili nastavnici fizičkog vaspitanja: Saša Terzija i Dijana Peić.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 21.04.2016.
SAJAM OBRAZOVANJA

U OKVIRU PROFESIONALNEORIJENTACIJE UČENICI OSMIH RAZREDA SA SVOJIM ODELJENSKIM STAREŠINAMA I PEDAGOGOM ŠKOLE POSETILI SU SAJAM OBRAZOVANJA-

Sajam obrazovanja je namenjen učenicima završnog razreda osnovne i srednje škole i pruža im mogućnost da se bolje upoznaju sa srednjoškolskim i fakultetskim ustanovama, kroz informativne štandove, druženje i komunikaciju sa vršnjacima i predstavnicima obrazovnih ustanova.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 20.04.2016.
8d  u poseti štampariji
8d u poseti štampariji

U okviru projekta profesionalneorijentacije učenici 8d sa svojim odeljenskim starešinom su posetilištampariju "Rotografika".
Na licu mesta imali su priliku da vide šta je sve to potrebno da bi jedna knjiga ili novine bili odštampani. Upoznali su se sa zanimanjima koji su zastupljeni u oblsti grafičarstva, materijalima i alatima koji se koriste u procesu štampanja kao i obrazovnim profilima kojetreba završiti kako bi se bavili pripremom za štampu, doradom grafičkih proizvoda i štampanjem.

Hvala osoblju štamparije koji su nas srdačno primili, pokazali procesei odgovorili na pitanja učenika.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 19.04.2016.
PROBA MALE MATURE

Danas su u našoj školi učenici osmog razreda polagali probni završni ispit iz matematike. Sutra ih očekuju test iz maternjeg jezika (u 9:00) i kombinovani (od 11:30).
Rezultati će biti objavljeni u toku sledeće radne nedelje.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 15.04.2016.
Druženje vršnjaka na času srpskog jezika

Zaista nam je bilo lepo družiti se i uživati u divnoj glumačkoj predstavi ,, Malčika "Koste Trifkovića", koju su izvodili učenici 6b u prisustvu učenika 6e (kojima je srpski jezik nematernji ).
Razmenjivali smo iskustva, prelepa saradnja izmedju učenika obasipala je aplauzom i osmehom kabinet srpskog jezika.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 14.04.2016.
Pozorišna predstava "Malčika" Koste Trifkovića u izvođenju 6b razreda

Dramatizacija na času srpskog jezika

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 14.04.2016.
Promocija Vazduhoplovne akademije za učenike osmih razreda

Kao i prethodnih godina, Vazduhoplovna akademija nas je posetila i predstavila se našim učenicima. Učenici su iz prve ruke, od pilota i profesora ove škole dobili potrebne informacije o načinu upisa, smerovima, bodovima i poslom koji ih očekuje po završetku ove škole.
Takođe su pozvali zainteresovane učenike da sa svojim roditeljima posete “Dan otvorenih vrata”, kada će svi učenici, zainteresovaniza upis u Vazduhoplovnu akademiju, moći i lično se informišu o radu škole. U subotu 14.05.2016. godine, u periodu 10-18č, svi zainteresovani učenici i roditelji imaće priliku da obiđu prostorije škole,informišu se o uslovima za upis, načinu rada, smerovima i svemu što ih zanima.
Sve detalje oko upisa možete pogledati na sajtu škole.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 13.04.2016.
Rendhagyó magyaróra

A magyar költészet napján különleges magyarórákat tartottunk

Vest napisao-la - Horváth - 11.04.2016.
PROBNI ZAVRŠNI ISPIT ZA UČENIKE OSMOG RAZREDA JE 15. I 16. APRILA

Probni završni ispit za učenike osmog razreda  u svim osnovnim školama na teritoriji Republike Srbije realizovaće se  15.  i 16. aprila 2016. godine.

Učenici će u dva dana raditi tri testa:
15. aprila 2016. godine u 12:00 časova ‒ test iz matematike i tog dana anonimno popunjavaju upitnik,
16. aprila 2016. godine u 9:00 časova – test iz srpskog, odnosno maternjeg jezika i kombinovani test u 11:30, sa pauzom od pola sata između dva dvosatna termina.

Na probi male mature osmaci će imati priliku da vide kako će izledati zvanično polaganje, kao i da utvrde koliko su znanja stekli do sada– jer će testovi koje polažu na probi biti koncipirani isto kao i na polaganju na kraju školske godine.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 10.04.2016.