UŽIVAMO U BIOSKOPU

Naše učiteljice odlučile su da nagrade svoje učenike. Nagradile su ih odlaskom u bioskop gde su imali priliku da pogledaju crtani film Angry birds. Uživali su u ovom divnom crtanom koji je izazvao lavinu smeha kod dece a usput im preneo i važnu poruku.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 19.05.2016.
Književni susret  sa piscem Dragicom Minjević Medaković
Književni susret sa piscem Dragicom Minjević Medaković

19.maja u školskoj biblioteci održan je književni susret ,druženje sa književnicom iz Subotice Dragicom Minjević Medaković. Učenicima je predstavila svoje knjige. Svesrdno odgovarala na dečija novivnarska pitanja. Dragica piše se o svakodnevnom životu i dešavanjima koji su prepleteni dečijom maštom.
Zauzvrat smo joj pripremili kratak program, predstavivši naše talentovane đake- sekcije Mladi bibliotekari i đake II a.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 19.05.2016.
Dan otvorenih vrata u Politehničkoj školi

Politehnička škola, otvorila je danas svoja vrata za sve zainteresovane učenike osmog razreda, koji su se mogli informisati i bliže upoznati sa radom ove obrazovne ustanove.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 17.05.2016.
Ученици веронауке у посети фрушкогорским манастирима

У суботу 14. маја 2016. године, ученици основних школа „Свети Сава“, „Јован Микић“ и Мајшански пут,“ који похађају наставу Православног катихизиса, посетили су фрушкогорске манастире Раковац, Врдник, Јазак и Ново Хопово. Ово путовање је веома усрећило ученике, јер су из сваког манастира понели са собом неко посебно искуство, доживљај, сазнање...Манастир Раковац, са веома гостопримљивим и предусретљивим игуманом, одише страдањем кроз која је манастир пролазио током ратова, али исто тако, својим нескршивим зидинама, сведочи о својој истрајности и непобедивости. Манастир Јазак, са моштима Светог цара Уроша, подсећа на смутна и тешка времена наше историје, али и на васкрсење нових нада и поуздања у Бога. Посебно одушевљење ученици су исказали приликом посете велелепне грађевине манастира Ново Хопово и у сусрету са црквеним фрескама, које и неме говоре. Ипак, најтоплији утисак на ученике оставио је манастир Врдник (Мала Раваница). Широкогрудост монахиња овог манастира, Косовски завет који је уткан у овај манастир, делићем моштију Светог кнеза Лазара, свакако су допринели упечатљивом доживљају овог манастира. Посете светињама заиста обогаћују децу, јер јачају њихову веру, али и пружају им опипљиво и искуствено знање о историји једног народа.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 15.05.2016.
UČIMO O INSTRUMENTIMA

11. maja 2016. godine učenici nižih razreda i njihove učiteljice imali su priliku da pogledaju i uživaju u prezentaciji Muzičke škole kao i u njihovom kratkom koncertu.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 11.05.2016.
BAJKA MLADIH BIBLIOTEKARA

Učenici koji su članovi bibliotekarske sekcije “Mladi bibliotekari” imaju sve veću tendenciju da postanu pravi glumci! Veoma su zainteresovani i vredno rade,dolaze čak i kada su bolesni,ostaju duže u školi... Iako im sekcija oduzima njihovo slobodno vreme-uopšte se ne bune. Pauze provodimo uz knjigu, čitajući i družeći se. Na osnovu bajke našeg poznatog pisca, osmislili smo našu -,jedinstvenu bajku. Ona se koja sastoji iz 9 najpoznatijih bajki i naravno kraja u kome DOBRO UVEK POBEĐUJE! Svakodnevno su marljivo vežbali i uvežbavali,da bi predstavu doveli do savršenstva! Bravo Mladi bibliotekari!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 10.05.2016.
Obeležen Međunarodni dan fizičke aktivnosti

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 10.05.2016.
Učenici osmih razreda posetili Tehničku školu - Projektna nedelja

Osmaci u pratnji svojih nastavnica tehničkog i informatičkog obrazovanja, danas su posetili Tehničku školu i obišli tradicionalnu manifestaciju, koji se organizuje od 2007 godine pod nazivom Projektna nedelja

Na projektnoj nedelji učestvuju đaci svih godina i cilj je da pokažu svoje tehničko umeće.
Osnovni moto je Ideja, realizacija i prezentacija.

Ove školske godine naša škola je imala čast da se predstavi u okviru ove manifestacije. Radovi naših učenica, 8b razreda Sare Salonski i Anđelke Matković su izloženi javnosti i učestvuju u takmičarskom delu. Nadamo se uspehu i na ovom takmičenju.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 10.05.2016.
 DRŽAVNO TEKMIČENJE IZ FIZIKE  - ORSZÁGOS FIZIKAVERSENY
DRŽAVNO TEKMIČENJE IZ FIZIKE - ORSZÁGOS FIZIKAVERSENY

Naša učenica, Noemi Tot (7.c) je osvojila 3. mesto na državnom takmičenju iz fizike. Veoma smo ponosni na nju.
Tóth Noémi, a 7.c tanulója a rangos tanulmányi megmérettetésen a 3. helyen végzett. Nagyon büszkék vagyunk rá.

Vest napisao-la - HRV - 08.05.2016.
Dramska sekicja na mađarskom jeziku na smotri u Feketiću - Az iskola színjátszó szakköre a feketicsi szemlén

Az általános iskolások színjátszó szemléjén 30 csapat mutatkozott be Feketicsen szombaton, május 7-én, köztük a mi iskolánk szakköre is.

Vest napisao-la - hrv - 08.05.2016.