Dan otvorenih vrata u Politehničkoj školi

Politehnička škola, otvorila je danas svoja vrata za sve zainteresovane učenike osmog razreda, koji su se mogli informisati i bliže upoznati sa radom ove obrazovne ustanove.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 17.05.2016.
Ученици веронауке у посети фрушкогорским манастирима

У суботу 14. маја 2016. године, ученици основних школа „Свети Сава“, „Јован Микић“ и Мајшански пут,“ који похађају наставу Православног катихизиса, посетили су фрушкогорске манастире Раковац, Врдник, Јазак и Ново Хопово. Ово путовање је веома усрећило ученике, јер су из сваког манастира понели са собом неко посебно искуство, доживљај, сазнање...Манастир Раковац, са веома гостопримљивим и предусретљивим игуманом, одише страдањем кроз која је манастир пролазио током ратова, али исто тако, својим нескршивим зидинама, сведочи о својој истрајности и непобедивости. Манастир Јазак, са моштима Светог цара Уроша, подсећа на смутна и тешка времена наше историје, али и на васкрсење нових нада и поуздања у Бога. Посебно одушевљење ученици су исказали приликом посете велелепне грађевине манастира Ново Хопово и у сусрету са црквеним фрескама, које и неме говоре. Ипак, најтоплији утисак на ученике оставио је манастир Врдник (Мала Раваница). Широкогрудост монахиња овог манастира, Косовски завет који је уткан у овај манастир, делићем моштију Светог кнеза Лазара, свакако су допринели упечатљивом доживљају овог манастира. Посете светињама заиста обогаћују децу, јер јачају њихову веру, али и пружају им опипљиво и искуствено знање о историји једног народа.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 15.05.2016.
UČIMO O INSTRUMENTIMA

11. maja 2016. godine učenici nižih razreda i njihove učiteljice imali su priliku da pogledaju i uživaju u prezentaciji Muzičke škole kao i u njihovom kratkom koncertu.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 11.05.2016.
BAJKA MLADIH BIBLIOTEKARA

Učenici koji su članovi bibliotekarske sekcije “Mladi bibliotekari” imaju sve veću tendenciju da postanu pravi glumci! Veoma su zainteresovani i vredno rade,dolaze čak i kada su bolesni,ostaju duže u školi... Iako im sekcija oduzima njihovo slobodno vreme-uopšte se ne bune. Pauze provodimo uz knjigu, čitajući i družeći se. Na osnovu bajke našeg poznatog pisca, osmislili smo našu -,jedinstvenu bajku. Ona se koja sastoji iz 9 najpoznatijih bajki i naravno kraja u kome DOBRO UVEK POBEĐUJE! Svakodnevno su marljivo vežbali i uvežbavali,da bi predstavu doveli do savršenstva! Bravo Mladi bibliotekari!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 10.05.2016.
Obeležen Međunarodni dan fizičke aktivnosti

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 10.05.2016.
Učenici osmih razreda posetili Tehničku školu - Projektna nedelja

Osmaci u pratnji svojih nastavnica tehničkog i informatičkog obrazovanja, danas su posetili Tehničku školu i obišli tradicionalnu manifestaciju, koji se organizuje od 2007 godine pod nazivom Projektna nedelja

Na projektnoj nedelji učestvuju đaci svih godina i cilj je da pokažu svoje tehničko umeće.
Osnovni moto je Ideja, realizacija i prezentacija.

Ove školske godine naša škola je imala čast da se predstavi u okviru ove manifestacije. Radovi naših učenica, 8b razreda Sare Salonski i Anđelke Matković su izloženi javnosti i učestvuju u takmičarskom delu. Nadamo se uspehu i na ovom takmičenju.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 10.05.2016.
 DRŽAVNO TEKMIČENJE IZ FIZIKE  - ORSZÁGOS FIZIKAVERSENY
DRŽAVNO TEKMIČENJE IZ FIZIKE - ORSZÁGOS FIZIKAVERSENY

Naša učenica, Noemi Tot (7.c) je osvojila 3. mesto na državnom takmičenju iz fizike. Veoma smo ponosni na nju.
Tóth Noémi, a 7.c tanulója a rangos tanulmányi megmérettetésen a 3. helyen végzett. Nagyon büszkék vagyunk rá.

Vest napisao-la - HRV - 08.05.2016.
Dramska sekicja na mađarskom jeziku na smotri u Feketiću - Az iskola színjátszó szakköre a feketicsi szemlén

Az általános iskolások színjátszó szemléjén 30 csapat mutatkozott be Feketicsen szombaton, május 7-én, köztük a mi iskolánk szakköre is.

Vest napisao-la - hrv - 08.05.2016.
Međuokružno takmičenje u atletici i mini atletici

Dana 5.5.2016. na atletskom stadionu u Novom Sadu održano je međuokružno takmičenje u atletici.
U svakoj disciplini takmičilo se po 16 najboljih iz cele Pokrajine.
Našu školu predstavilo je četiri đaka:-Aron Vadoc 6c-skok u dalj Arnold Piter 6e-60 m Milena Mandić 6b-bacanje kugle Srđan Kopunović 8a-skok u vis koji je osvojio drugo mesto preskočivši visinu od 160cm-čestitamo. Nastavnik:-Dijana Peić

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 08.05.2016.
Dramska sekcija na času srpskog kao nematernjeg jezika

Dramatizacija teksta "Tuzibaba" Dušana Radovića na času srpskog jezika kao nematernjeg. Pogledajte kako to rade naši mali glumci. Decu pripremala nastavnica Slavica Rujević.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 07.05.2016.