Opštinsko takmičenje iz hemije

Opštinsko takmičenej iz hemije za učenike osnovnih škola održano je u subotu , 5.3.2016. godine u OŠ "Matko Vuković", a naši učenici su postigli zavidne rezultate
Anja Slović 7b 2 mesto
Sanja Radić 7a 3 mesto
Szabo Reka Dorotya 7c 3 mesto
Levai Boglarka 8c 3 mesto
Čestitamo!!!

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 05.03.2016.
Obaveštenje - PROMENA SMEME

OBAVEŠTAVAMO učenike da od ponedeljka 7.3.2016. godine menjamo smenu.

UČENICI OD V-VIII RAZREDA DOLAZE NA NASTAVU U PREPODNEVNOJ SMENI.
UČENICI OD I-IV DOLAZE NA NASTAVU U POPODNEVNOJ SMENI.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 04.03.2016.
Dodela diploma za najbolje matematičare

U organizaciji Društva matematičara, u Velikoj većnici Gradske kuće uručene su nagrade najboljim mladim matematičarima. Diplome i pohvalnice je za postignute rezultate na gradskom takmičenju primilo 156 učenika. Sa oko 400 takmičara, takmičenje iz matematike jedno je od najmasovnijih takmičenja u gradu.

Prema rečima predsednice Takmičarske komisije za mlade matematičare Društva matematičara Subotice, Ljubice Kiselički izuzetne rezultate na takmičenju su ove godine pokazali i osnovci i srednjoškolci. Ana Bulović i Filip Jukić učenici III a osvojili su drugo mesto, a Nina Kljajić je pohvaljena
Zadatke iz matematike na okružnom takmičenju učenici osnovnih škola će rešavati 19. marta.

Nekoliko slika sa dodele diploma za Gradsko takmicenje u matematici kod gradonacelnika.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 03.03.2016.
CENTAR CREATIVE - ŠKOLA ZA TALENTE IZ UGLA NAŠIH UČENIKA

Centar Creative -škola novinarstva,manekenstva i glume organizuje časove u našoj školi. Časovi se održavaju jednom nedeljno. Naši učenici izuzetno vole da pohađaju ove časove pa su kao pravi novinari napisali ovu vest!

“U školu za talente ide osam učenika iz naše škole. Atmosfera je super! Uvek se smejemo,šalimo ali uz to i vredno radimo. Radimo na osnovama glume,novinarstva i manekenstva. Dok smo radili glumu,naučili smo kako glumac treba da stoji na sceni,bitne stvari o rekvizitima…Kod novinarstva smo radili razne vežbe za govor kao npr.da opišemo jednu reč u 60 sekundi bez zastajkivanja. Na manekenstvu smo učuli razne elemente koji se rade na pisti. I još mnogo,mnogo toga!
Lepo nam je i uživamo učeći i sticajući nova znanja!” - Lea Đember 7b

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 02.03.2016.
Mali Princ i mape uma

Ovako izgleda čas obrade lektire u 7b razredu "Mali princ" uz pomoć mapa uma koje su osmislili učenici.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 01.03.2016.
DAN VIŠE ZA ODBOJKU

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 29.02.2016.
OPŠTINSKA SMOTRA RECITATORA

Danas je u gradskoj biblioteci održana opštinska smotra recitatora Grada Subotice. NAŠOJ UČENICI Sebők Cs. Szintiji učenici 1 c - pripala je čast da predstavlja svoj grad na Zonskoj smotri recitatora.

Sve čestitke pobednici kao svim našim recitatorima! Sintiji želimo puno uspeha u daljem plasiranju!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 26.02.2016.
ОБАВЕШТЕЊЕ o закљученом уговору о јавној набавци

ОБАВЕШТЕЊЕ

o закљученом уговору о јавној набавци

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 26.02.2016.
Školsko takmičenje u rukometu za devojčice

U okviru školskog takmičenja u rukometu za devojčice, koje se odigralo 26.02.2016. u O.Š. Majšanski put, učestvovale su ekipe sledećih osnovnih škola: Jovan Mikić, 10. Oktobar, Vuk Karadzić (Bajmok) i Ivan Milutinović.

Utakmice u kojima je igrala naša rukometna ekipa igrane su sledećim redosledom i ostvareni su sledeći rezultati:
1. Jovan Mikić- Ivan Milutinović 11:0,
2. Jovan Mikić-Vuk Karadzić 1:16,
I u direktnom okrsaju za 2. Mesto i prolaz dalje nasa skola je izgubila od ekipe 10. Oktobar,
3. Jovan Mikić- 10. Oktobar. 4:9,
Na taj način naša školska ekipa je zauzela 3. Mesto na Gradskom prvenstvu za osnovne škole!

Školsko takmičenje iz hemije

Školsko takmičenje iz hemije održalo se 26.2.2016. i na Okružno su prošli