RADIONICA U GRADSKOJ  BIBLIOTECI
RADIONICA U GRADSKOJ BIBLIOTECI

Povodom predstojećeg Mikulaša i Svetog Nikole ,Gradska biblioteka organizovala je kreativnu radionicu.
Učiteljice Aranjoš Valerija,Tot Eva i Tatjana Đurić Đember u saradnji sa školskim biliotekarom Vesnom Kolar Perić povele su svoje đake na ovu zanimljivu radionicu. Učenici su pravili dve vrste obeleživača za knjige,zatim su uživali u zanimljivoj predstavi a na samom kraju su dobili i sladak poklon.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 11.12.2017.
Ajándékozzunk egy kis örömet azoknak, akiknek kevés jut!

Karácsonyi jótékonysági akció szegény sorsú gyerekek javára - csatlakoztunk a Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium Cipősdoboz-akciójához - 15-ig lehet az iskolába behozni az ajándékcsomagokat

Vest napisao-la - hrv - 10.12.2017.
MESEC KNJIGE

Povodom "Meseca knjige" u školsku biblioteku pristigli su crteži vezani za knjigu i školsku biblioteku. Radove su crtali učenici prvog i trećeg razreda uz nesebičnu pomoć njihovih učiteljica. Od radova je nastala divna izložba u atrijumu naše škole. Nastavnica likovnog Valentina Tomić imala je težak zadatak da izabere najbolje. Učenike je školska bibliotekarka Vesna Kolar Perić nagradila diplomom i slatkišima.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 04.12.2017.
Opštinsko takmičenje- ODBOJKA dečaci

Škola domaćin: O.Š.“Matko Vuković“

Rezultati:
O.Š.“Jovan Mikić“- O.Š.“10. Oktobar“      -0:2/ 20:25, 17:25.
O.Š.“Matko Vuković“- O.Š.“Jovan Mikić“- 2:0/ 25:10, 25:10.
O.Š.“Matko Vuković“- “- O.Š.“10. Oktobar“ 2:0/ 25:14, 25:15.
Naša školska ekipa zauzela je 3. mesto.
Ekipu pripremao i vodio nastavnik Saša Terzija.

ОДЛУКA О ДОДЕЛИ УГОВОРА У ОТВОРЕНОМ ПОСТУПКУ У ЈАВНОЈ НАБАВЦИ

ОБАВЕШТЕЊЕ О ЗАКЉУЧЕНОМ ОКВИРНОМ СПОРАЗУМУ

за партију 1

за партију 2

за партију 3

за партију 4

за партију 5

за партију 6

Vest napisao-la - osjovan admin - 24.11.2017.
ŠTA JE  TOLERANCIJA?
ŠTA JE TOLERANCIJA?

Učiteljice Slađana Margetić,Eva Tot, Tatjana Pribićević ,Dragana Veljović i školski bibliotekar Vesna Kolar Perić slikovito su objasnile predškolcima - Šta je tolerancija? Predškolci su sa svojim roditeljima prvobitno obišli postavku koja je bila izložena u sali povodom Dana tolerancije,a nakon toga su u učionici imali kreativnu radionicu. Na kreativnoj radionici su zajednički uživali u radu i druženju.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 21.11.2017.
DAN TOLERANCIJE U ŠKOLSKOJ BIBLIOTECI

Povodom Dana tolerancije u školsku biblioteku pristiglo je 120 crteža. Učeničke radove na temu "Mi,deca iz iste bašte" školski bibliotekar Vesna Kolar Perić izložila je u sali naše škole. Pošto je Dan tolerancije, odluka žirija je bila ,da su svi radovi-radovi pobednika. Podeljene su nagradice za izuzetan trud. Hvala svima koji ste učestvovali!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 21.11.2017.
Tolerancia nap

A tolerancia nemzetközi napjáról emlékeztünk meg iskolánkban.
Bemutattuk a kultúrák sokszínűségét tudósaink, művészeink, népművészetünk segítségével.
Jelmondatunk az volt: “Mindegy milyen nyelven beszélsz, a lényeg az, mit adsz az emberiségnek.”
Kiállításunk látogatói a különböző nemzeti konyhák specialitásait is megkóstolhatták. A szerb, magyar, bunyevác és német sütemények mellett afganisztáni ételekkel is ismerkedtünk, hiszen idén a menekülttábor lakói is részt vettek a rendezvényen.

Vest napisao-la - hrv - 17.11.2017.
"Ježeve kućica" i "Medvedova ženidba" u našoj školi

Danas su učenici nižih razreda uživali u operi "Ježeva kućica" i "Medvedova ženidba". Deca su bila oduševljena ovom zanimljivom izvedbom pomenutih priča.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 17.11.2017.
Obeležavanje Međunarodnog dana tolerancije

Naša škola je danas obeležila Međunarodni dan tolerancije.
Predstavili smo raznolikost ovog podnevlja kroz kulturu, običaje, umetnost, velikane na koje smo ponosni, a sve sa porukom ,,Svi smo mi deca istog sveta,,
Ugostili smo grupu dece iz Avganistana koja su nas pozdravila na farskom i engleskom i predstavila nam svoju kulturu.
Zajedno su uživali u druženju, poslasticama, igri i razgledanju izložbe.

Vest napisao-la - osjovan admin - 16.11.2017.