Letopis 2018-2019.

Uskoro krećemo u nove radne pobede, a do tada jedan lep osvrt na prošlu školsku godinu.Učili smo, stvarali, družili se, putovali i uživali

Od ove školske godine Letopis škole možete pregleati i na našoj web stranici

Vest napisao-la - osjovanadmin - 19.08.2019.
Danas se polagao test iz matematike

Poslednjeg dana završnog ispita za male maturante, učenici polažu tst iz matematike, koji je bio poništen, a novo polaganje zakazano za danas.

Ovo su rešenja testa iz matematike koji su danas polagali učenici osmog razreda.

Testom sa zadacima iz matematike kojeg su danas rešavali od 9 do 11 sati, osmaci su završili sa polaganjem male mature

Sutra (PETAK) najkasnije do 8 časova na oglasnoj tabli u školi biće objavljeni preliminarni rezultati.

Vest napisao-la - osjovanadmin - 20.06.2019.
Objavljena rešenja kombinovani test

Objavljena su rešenja kombinovanog testa, kojeg su danas polagali maturanti - rešenje ovog testa možete da pogledate OVDE.

Još jedan dan im je preostao, pa će tako u isto vreme sutra (četvrtak) polagati test sa zadacima matematike.

Vest napisao-la - osjovanadmin - 19.06.2019.
Ovo su rešenja testa iz srpskog jezika

Ministarstvo prosvete objavilo je rezultate testa iz srpskog jezika, koje su danas rešavali učenici osmog razreda.

• Mađarski jezik – REŠENJE TESTA – Uskoro!

Pročitajte više: http://srednjeskole.edukacija.rs/mala-matura-upis-u-srednje-skole/resenja-testova-za-malu-maturu-20142015

Test iz Srpskog jezika - rešenje

Polaganje male mature se nastavlja sutra testom iz matematike, a zatim i u sredu, kombinovanim testom, koji sadrži pitanja iz hemije, fizike, biologije, istorije i geografije.

Preliminarni rezultati završnog ispita biće objavljeni 21.6. do 8 sati.

Vest napisao-la - osjovanadmin - 17.06.2019.
Rešenja testa iz mađarskog jezika

Ministarstvo prosvete objavilo je rezultate testa iz mađarskog jezika, koje su danas rešavali učenici osmog razreda.

Rešenja testa možete pogledati OVDE.

Preliminarni rezultati završnog ispita biće objavljeni 21.6.2019. do 8 sati.

Vest napisao-la - osjovanadmin - 17.06.2019.
Završni ispit 2019

Završni ispit u osnovnom obrazovanju i vaspitanju za školsku 2018/2019. godinu održaće se u ponedeljak, utorak i sredu 17, 18. i 19. juna.
Učenici osmog razreda test iz maternjeg jezika polažu u ponedeljak, 17. juna, test iz matematike u utorak 18. juna, a kombinovani test u sredu 19. juna.

Početak izrade testa je u 9:00 časova za sva tri dana polaganja završnog ispita i trajaće po 120 minuta, do 11:00 časova. Na završni ispit moraju da izađu svi učenici osmih razreda.

Obaveze učenika za sva tri dana testiranja su sledeće:

-dolazak učenika u školu NAJKASNIJE do 8:15 časova;
-po dolasku OBAVEZNO se javljaju odeljenskom starešini;
-preporučuje se učenicima da sa sobom ponesu flašicu vode;
-za ponedeljak potrebno je poneti: OVERENU ĐAČKU KNJIŽICU SA FOTOGRAFIJOM, grafitnu olovku, gumicu za brisanje i plavu hemijsku olovku;
-za utorak potrebno je poneti: OVERENU ĐAČKU KNJIŽICU SA FOTOGRAFIJOM, grafitnu olovku, gumicu za brisanje, plavu hemijsku olovku i pribor za geometriju (trougao, lenjir i šestar);
-za sredu potrebno je poneti: OVERENU ĐAČKU KNJIŽICU SA FOTOGRAFIJOM, grafitnu olovku, gumicu za brisanje i plavu hemijsku olovku .

Preliminarni rezultati prijemnog ispita biće objavljeni u četvrtak, 21. juna (rezultati će biti istaknuti u osnovnim školama), dok će se 22. juna podnositi žalbe (žalbe na rezultate ZI učenici sa roditeljima).

Prijem žalbi i rešavanje žalbi učenika na preliminarne rezultate završnog ispita, planiran je za subotu, 22. jun od 8 časova u osnovnim školama, a dva dana kasnije, u ponedeljak, i u okružnim komisijama.

Konačni rezultati male mature biće objavljeni u četvrtak 27. juna, do osam sati ujutru, nakon čega 28.juna sledi popunjavanje i predaja lista želja, što će učesnicičiniti u svojim matičnim osnovnim školama.

U koju srednju školu su "upali", saznaće 7.jula, a sledeća dva dana planirana su za upis.
Popunjavanjei predaja lista želja za drugi upisni krug 8.7.2019. od 8 časova u matičnim osnovnim školama.

Testovi i rešenja završnog ispita 2019 - dostupni po završetku testiranja

Vest napisao-la - osjovanadmin - 16.06.2019.
ISPRATILI SMO JOŠ JEDNU GENERACIJU

..Da ostanemo ovo što smo. Sutra. I uvek.
Deca. Ne veliki, ne odrasli.
Da se ne zavlačimo svako u svoju ljusku,
da jedno drugom ne dopustimo da budemo ono što nismo,
da se ne gledamo vučijim očima
i da se uvek prepoznamo kada se sretnemo..."

~ Meša Selimović

Vest napisao-la - osjovanadmin - 11.06.2019.
Naši vredni učenici u akciji prikupljanja čepova i saradnja sa Udruženjem "Čepom do osmeha"

Naša škola aktivno učestvuje u humanitarno-ekološkoj akcijii ,,Čepom do osmeha’’ gde djaci zajedno sa svojim nastavnicima sakupljaju čepove čijom se reciklažom prikupljaju sredstva u humanitarne svrhe. U protekle dve nedelje u okviru časa biologije organizovano je takmičenje izmedju odeljenja petih razreda u sakupljanju čepova. Učenici su prikupili veliki broj čepova i time jos jednom pokazali humanost! Akcija se nastavlja dalje!

Vest napisao-la - osjovanadmin - 11.06.2019.
AKINEK SEMMI SEM NEHÉZ

Bemutatjuk a Jovan Mikić Általános Iskola büszkeségét: DOBÓ ÁRMINT

Vest napisao-la - Hrv - 08.06.2019.
Armin Dobo nahuspešniji na ovogodišnjim takmičenjima

Subotičkim osnovcima i srednjoškolcima, osvajačima najvećih priznanja na republičkim takmičenjima, svečano su uručene diplome i prigodne nagrade u četvrtak, 6. juna 2019. godine, u Velikoj većnici Gradske kuće.
Među njima, diplomu je primio i naš učenik 6c,  Armin Dobo za osvojeno 2. mesto na republičkom takmičenju iz fizike i 3. mesto iz informatike.

Čestitamo