Učenici nižih razreda obeležili Dan planete Zemlje

Međunarodni Dan planete Zemlje - 22. april obeležava se širom sveta različitim manifestacijama u cilju skretanja pažnje građanima,ljudima na značaj očuvanja prirode.  U našoj školi, Dan planete Zemlje obeležen je edukovanjem učenika i kreativnim radionicama u odeljenjima nižih razreda. U galeriji slika pogledajte njihove radove

-Učenici 1.c razreda - Az 1.c a Föld Napján fát ültetett

-Na Dan planete Zemlje učenici 1.e razreda izradili su plakat, crtali su, pisali poruke našoj planeti Zemlji - Az 1.e osztály tanulói a Föld napja alkalmából plakátot kèszítettek, amelyet rajzaikkal díszítettek ès üzeneteket küldtek a Földnek

-Likovni radovi učenika 3.c razreda - A 3.c tanulói alkotásai a Föld napján

-Plakat učenika 4.c razreda - A Föld napján a 4.c osztály tanulói plakátot kèszítettek

-Saradnja nastavnice engleskog jezika Sabine Nalić i školske bibliotekarke

-Dan planete u 4.d

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 28.04.2021.
Rešenja zadataka sa okružnog takmičenja iz fizike

Vest napisao-la - Vladimir Milodanović - 24.04.2021.
Preliminarni rezultati okružnog takmičenja iz fizike

8. razred

Žalbe se primaju do 14.30.

Vest napisao-la - Vladimir Milodanović - 24.04.2021.
Konačni rezultati okružnog takmičenja iz fizike

Vest napisao-la - Vladimir Milodanović - 24.04.2021.
Uspeh mladih hemičara na Okružnom takmičenju

Danas je održano Okružno takmičenje iz hemije u OŠ "Matko Vuković". Našu školu su predstavljale 2 učenice: Nađa Vlačić-7d i Matea Ifković-7b. Obe su osvojile 3. mesto.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 17.04.2021.
DAN PLANETE ZEMLJE -  22.APRIL
DAN PLANETE ZEMLJE - 22.APRIL

Međunarodni Dan planete Zemlje - 22. april obeležava se širom sveta različitim

Cilj akcija i manifestacija koje se održavavaju je podizanje nivoa ekološke
svesti, edukovanje i motivisanje ljudi da se aktivno uključe u borbu za očuvanje
planete Zemlje.

Ovo je praznik,koji je posvećen planeti Zemlji kako bi se upozorilo na opasnost koja preti životu na njoj usled naglog razvoja industrije i porasta potrebe za energijom. Sve to dovodi do ispuštanja velikih količina otrovnih supstanci u
atmosferu i povećanog iskorišćavanja fosilnog goriva.

Dan planete Zemlje, obeležava se u svetu od 1992. godine, kada je na konferenciji UN o životnoj sredini, u Rio de Žaneiru usklađen dugoročni program za promociju održivog razvoja.

U našoj školi, Dan planete Zemlje obeležen je edukovanjem učenika i kreativnom radionicom.

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 14.04.2021.
ZONSKA SMOTRA RECITATORA

Zonska smotra recitatora održana je on - line.
Na Pokrajinsku smotru recitatora se plasirala se i naša Iva Marić.
Čestitamo!!!

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 12.04.2021.
SVETSKI DAN OSOBA SA AUTIZMOM

Povodom Svetskog dana autizma u saradnji sa GU Autizam Subotica realizovane su Uskršnje radionice u našoj školi. Niži razredi su farbali jaja u plavo a zatim ih ukrasili. Tihom šetnjom kroz grad i podelom jaja slučajnim prolaznicima,podržali smo naše drugare sa simboličnom porukom "I ja sam dete...voli me bezuslovno".

Vest napisao-la - Vesna K.Perić - 11.04.2021.
"GDE GOD NAĐEŠ ZGODNO MESTO, TU DRVO POSADI"

Danas su učenici 1.b zasadili svoje drvo! Dogovorili su se da će ga zalivati, paziti i negovati. Rašće sa njima i dati im svoje blagodeti.
Drugar iz razreda je osvojio nagradu (sadnicu javora) na kvizu "Čitam i skitam". Odlučio je da svoj poklon pokloni svom razredu, svojoj školi.

Vest napisao-la - Vesna K.Perić - 11.04.2021.
ИЗВЕШТАЈ са Републичког школског првенства у Пливању

Београд, 7.04.2021.

Шесторо ученика ОШ „Јован Микић“ као победници Окружног такмичења у свом узрасту, у својим дисциплинама ове школске године стекли су право учешћа на Републичкој смотри најбољих пливача. Мало је места било на Београдском базену како би примио све учеснике, а да би се испоштовале све епидемиолошке мере заштите. Двадесет шест округа из целе Србије и њихови најбољи на једном месту. Зато је организатор одлучио да пливаче подели по узрасним групама. Учествовале су Основне и Средње школе. Основне школе су подељене у 3 групе: 1. група  (1-4 разреда), 2.група (5-6 разред), 3. Група (7-8 разред). У изузетно јакој конкуренцији наши ученици су дали све од себе. Успели смо се попети и на победничко постоље, а то је учинио Олег Баћовић ученик 2б разреда освојивши 3. место.

Резултати:                               Пласман:        Стил:         Време:

1.Богдан Јовановић  2б              12. место          краул           53.90
2. Олег Баћовић 2б                  3. место           прсно         51.95
3. Светозар Нишевић  2б             9. место           леђно           56.46
4. Коста Баћовић   5а                 10. место          леђно           44.53
5. Огњен Кузмановић  6б             7. место           леђно           38.12
6. Ана Вуковић  7а                       6. место           делфин         38.27

БРАВО за све наше пливаче, ученици за пример, велики борци и другари. Имају они још пуно тога да покажу за своју школу, ОШ „Јован Микић“.

Професор: Здравко Цетић

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 08.04.2021.

me adarayai - sinhala teledrama