xx Osnovna škola "Jovan Mikić" Subotica

Novogodišnja predstava u Ekonomskoj školi

Da se na lep način može ostvariti saradnja između dve škole dokazujemo ovim primerom. : ) Na osnovu ideje nastavnice informatike i računarstva Darije Svorcan, koja ujedno radi i kao profesor u Ekonomskoj školi, realizovana je organizacija i učešće u novogodišnjoj priredbi navedenoj srednjoj školi. Učenice 4.3 razreda Ekonomske škole, Vanja i Žana, recitovale su pesme Desanke Maksimović "Ptičja nova godina" i Branka Kockice "Deda Mraz", dok su učenici 6.a OŠ "Jovan Mikić" izveli "Novogodišnju predstavu". Učenicima 6.a ovo nije dovoljno, te su predložili da snimimo i neki film, tako da nastavljamo uskoro sa avanturama. : ) I samo da napomenem, Deda Mraza je glumio direktor Ekonomske škole. ; )

NOVOGODIŠNJE ČESTITKE

Na ideju nastavnice srpskog jezika kao nematernjeg Slavice Rujević, u saradnji sa bibliotekarkom škole Vesnom Kolar Perić učenici 1.c i 2.c razreda izradili su unikatne Novogodišnje čestitke. Uz pomoć vunice,vate,konca i sličnog materijala nastale su divne i jedinstvene čestitke.
Deca su se lepo družila, međusobno pomagala, pevala Novogodišnje pesmice i uživala u radu.

Radovi učenika iz predškolske ustanove "Dambo" :)

Došao je na red i čas iz informatike i računastrva sa zabavištancima! U informatičkom kabinetu naše škole gosti su bili drugari iz grupice "Pandice", iz predškolske ustanove "Dambo" . Uz pomoć nastavnice informatike i računarstva Darije Svorcan, naučili su čemu služe računari, internet, kako sačuvati svoje računare od virusa i šta su antivirus programi, koji su delovi računara, šta je program Paint i kako izgledaju današnji robori i koja je njihova uloga. Radili su i zadatke, osmišljavajući svog idealnog robota i crtajući delove računara, da bi na kraju par minuta izdvojili i za igrice. Druženje ćemo uskoro ponoviti! ; )

Gradsko prvenstvo u odbojci za učenice

Dana 28.11.2018. odigrano je gradsko prvenstvo u odbojci za učenice.
Domaćin je bila škola "Sonja Marinković". Osim naše škole gostovala je i ekipa OŠ "10.oktobar".
Rezultati utakmica:
OŠ "Jovan Mikić": OŠ "10.oktobar" 2:0
OŠ "Sonja Marinković" : OŠ "Jovan Mikić" 2:1

Iako je bilo dobre igre,nedostajale su nam dve igračice da upotpune našu bolju igru tako da je plasman u finale ovog puta izostao.

Vest napisao-la - osjovanadmin - 13.12.2018.
Општинско такмичење из ОДБОЈКЕ (дечаци)

Школа домаћин- ОШ „Матко Вуковић“, 7.12.2018.

ОШ “Матко Вуковић“- ОШ “10. Октобар“....2:1/ 17:25, 25:20, 15:11,
ОШ “Јован Микић“- ОШ “Јован Ј. Змај“......0:2/  14:25, 23:25,
ОШ “Матко Вуковић“- ОШ “Јован Ј. Змај“......2:0/  25:18, 25:23,
ОШ “Јован Микић“- ОШ “10. Октобар“......2:0/   25:21, 25:23,

Наша школска екипа је заузела 3.  Место! Честитамо!

Екипу припремао и водио наставник физичког васпитања Саша Терзија.

Vest napisao-la - osjovanadmin - 11.12.2018.
Humanitarna akcija prikupljanja Božićnih poklona

HUMANITARNA AKCIJA U OŠ "JOVAN MIKIĆ"

U našoj školi tradicionalno je održana humanitarna akcija prikupljanja Božićnih poklona za decu iz socijalno ugroženih slojeva. Akcija je organizovana u saradnji sa Gimnazijom "Kostolanji Deže".

Nadamo se da će svima biti srećni predstojeći praznici.

Naše malo nekome može mnogo da znači.

Vest napisao-la - osjovanadmin - 07.12.2018.
ИЗВЕШТАЈ  СА  РЕПУБЛИЧКОГ ТАКМИЧЕЊА У ПЛИВАЊУ
ИЗВЕШТАЈ СА РЕПУБЛИЧКОГ ТАКМИЧЕЊА У ПЛИВАЊУ

Место: Крагујевац, Датум:  5.12.2018.

На Републичком такмичењу у пливању које је одржано ове године  у Крагујевцу  ученици  Основних и Средњих школа из Суботице  су постигли запажене резултате.

Освојено је укупно  23 медаље, од којих је 5 златних, 8 сребрних и 10 бронзаних.

На овом Републичком такмичењу ученик ОШ „Јован Микић“  Кристијан Шебек 8ц  заузео је 6. Место.

БРАВО  Кристијане, Честитамо...

Професор: Здравко Цетић

Vest napisao-la - osjovanadmin - 05.12.2018.
DRAMATIZACIJA TEKSTA

Na času srpskog jezika kao nematernjeg učenici 2c su sa svojom nastavnicom Slavicom Rujević pripremili dramatizaciju teksta "Lisica i gavran"

ČEPOM DO OSMEHA

Od ove školske godine naša škola se priključila humanitarnom projektu "Čepom do osmeha". U okviru ove akcije posetio nas je njihov predstavnik koji je preuzeo našu ,prvu sakupljenu, veliku kolučinu čepova.
Na obostranu radost ,projekat se nastavlja i dalje.
Molimo vas da čepove sakupljate i stavljate u kutiju koja se nalazi u holu škole.

11. Noćno pešačenje u Subotičkoj peščari

Akcija je počela  1.12.2018 u 20h a završila se u jedan sat 2.12.2018.

Na pešačenje smo krenuli ispred PSK Spartak u 20h. Kod jezera Majdan bili smo oko 22:30h. Tu smo se odmarali i pekli slaninicu i kobasice na logorskoj vatri. Ponovo smo u gradu bili oko jedan sat.Na stazi je bilo 16 učenika.
Pogledajte kako smo se proveli.
Pešačenje vodili nastavnicic Štraka Andrea i Vitomir Marković

Vest napisao-la - osjovanadmin - 02.12.2018.

me adarayai - sinhala teledrama

duvar kağıdı