DRUŽENJE SA JASMINKOM PETROVIĆ

U Gradskoj biblioteci družili smo se sa našom trenutno najpoznatijom i najtraženijom književnicom Jasminkom Petrović. Bila nam je čast upoznati je,družiti se sa njom i slušati kako čita svoje divne knjige.
Potvrdili smo Jasminki Petrović ,baš kao što njena knjiga kaže,da od čitanja učimo i rastemo!!!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 07.12.2016.
DANI KANADE U SUBOTICI

Zajedničkom saradnjom Gradske biblioteke i naše školske biblioteke,učenici 3. i 4. razreda sa svojim učiteljicama upoznali su se sa Kanadskom kulturom gledajući 3D animirani film "Legenda o Sarili". Ovaj film ostavio je veliki utisak na učenike naše škole. Zadovoljni su što si bili deo manifestacije "Dani Kanade u Subotici".

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 30.11.2016.
Színházban voltunk

A Muzsika hangja című musicalt tekintette meg egy kis csoport a Budapesti Magyar Színházban magyartanárnőjük kíséretében. A csodálatos előadás előtt a Parlamentben tettek látogatást, ahol megtekintették a koronaékszereket.

Vest napisao-la - hrv - 25.11.2016.
Dan tolerancije iz ugla učenika sekcije Nemačkog jezika

Pogledajte video koji je rezultat zajedničkog projekta učenika srpskih i mađarskih odeljenja koji su pripremili na sekciji iz nemačkog jezika za dan tolerancije u školi "Jovan Mikić". Čak su i drugovi i naši bivši đaci iz  inostranstva poslali video snimke i njihovo mišljenje o toleranciji.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 21.11.2016.
A TOLERANCIA NEMZETKÖZI NAPJÁN

Kiállításrendezéssel emlékeztünk meg a tolerancia napjáról. Minden nemzet bemutatta saját kultúráját, hagyományait. Tárgyak, képek, ételek kavalkádja várta a vendégeket az iskola tornatermében, ahol a végén egy közös kólóval zártuk a rendezvényt.

A magyar standon a hungarikumokból láthatott válogatást a közönség, valamint a magyar Nobel-díjasok és a neves történelmi személyiségek arcképcsarnokát tekinthették meg. Ezenkívül megkóstolhatták a Gundel-palacsintát, melyet egyik nyolcadikosunknak köszönhetünk, aki szakácsnak készül, és már próbálgatja tudását.

Vest napisao-la - hrv - 18.11.2016.
Obeležen Međunarodni dan tolerancije

Velikom voljom i zajedničkim radom, dece i nastavnika naše škole u saradnji s roditeljima obeležen je Medđunarodni dan tolerancije.

Ovaj dan je važan za sve nas. Danas se slavi uvažavanje i poštovanje različitosti. Tolerantni moramo biti svakog dana.

Poštujte svoje drugove i drugarice iako ste različiti i ne slažete se baš uvek.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 16.11.2016.
Održana prezentacija projekta "Darovit učenik-izazov i šansa za razvoj"

Danas je u Plavoj sali Gradske kuće održana prezentacija projekta “Darovit učenik-izazov i šansa za razvoj“, on se odnosi na podsticanje rada sa darovitim učenicima. Projekat je odobren od strane Pokrajinskog sekretarijata za obrazovanje, a za sada se priključila samo OŠ „Jovan Mikić“.

Iz OŠ „Jovan Mikić“ ističu kako se u njihovoj školi oduvek radilo sa darovitim učenicima, ali su se vrlo rado priključili ovom projektu, jer on nudi potpuno nove mogućnosti, a razlog za priključivanje bio je i taj što škola ima sve neophodne resurse, odnosno kvalitetan nastavni kadar, dobru pedagoško-psihološku službu te kvalitetne učenike.

Iz „Centra za podršku i razvoj“ napominju kako je ovaj projekat sveobuhvatan, jer podrazumeva obuku nastavnika, predavanja za roditelje, pisanje plana i mentorsku podršku. Takođe se nadaju da će se projektu pridružiti i ostale škole.

Stručnjaci tvrde kako darovite dece u osnovnim školama ima mnogo, ali veliki problem ogleda se u činjenici da ona nisu prepoznata na pravi način, te tako ovaj projekat pruža mogućnost da se darovita deca identifikuju.

izvor: Yu ECO

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić (izvor YU-EKO) - 10.11.2016.
ОДЛУКA О ДОДЕЛИ УГОВОРА У ОТВОРЕНОМ ПОСТУПКУ У  ЈАВНОЈ НАБАВЦИ
ОДЛУКA О ДОДЕЛИ УГОВОРА У ОТВОРЕНОМ ПОСТУПКУ У ЈАВНОЈ НАБАВЦИ
Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 10.11.2016.
РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊE У СТОНОМ ТЕНИСУ

3.коло- Чокић А.- Бенце А.  0:2

АЛЕКСАНДАР ЧОКИЋ ЈЕ ЗАУЗЕО  5 МЕСТО-      ЧЕСТИТАМО

Вођа Екипе: проф. Здравко Цетић

"PRINCEZA KOJA NIJE IMALA KRALJEVSTVO"

Učenici nižih razreda na mađarskom nastavnom jeziku posetili su Dečije pozorište. Pogledali su predstavu pod nazivom "Princeza koja nije imala kraljevsto". Bilo je interesantno. Deca su uživala gledajući igru glumaca, a na kraju su ih nagradili velikim aplauzom.

Vest napisao-la - Éva Torma, Vesna Kolar Perić - 09.11.2016.