PROMOCIJA MUZIČKE ŠKOLE

31. maja 2016. godine učenici nižih razreda i njihove učiteljice imali su priliku da pogledaju i uživaju u prezentaciji Muzičke škole kao i u njihovom kratkom koncertu. Ovoga puta učenici su se upoznali sa izuzetno zanimljivim instrumentom- harmonikom.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 08.06.2016.
NASLAĐI ČAS "MLADIH BIBLIOTEKARA"

Na poslednjem ovogodišnjem času sekcije Mladi bibliotekari zasladili smo se sladoledom i grickalicama. Uživali smo u prirodi,suncu,zajedničkoj igri i priči. Dogovorili smo se kako ćemo raditi sledeće godine i koje ćemo knjige pročitati tokom letnjeg raspusta. Rastanak sa četvrtacima nam je teško pao.

DIPLOME ZA MARLJIVE ČITAOCE

Na početku školske godine bibliotekarka naše škole obećala je svakom učeniku koji pročita određeni broj knjiga ,da će na kraju školske godine dobiti diplomu . Negde oko 80 marljivih čitalaca nagrađeno je diplomom. U doba elektronskih knjiga ovo je veliki uspeh za naše đake- BRAVO!

ZAJEDNIČKA RADIONICA

Učenici 1 a i 1 b sa svojim učiteljicama i bibliotekarkom naše škole imali su zajedničku radionicu. Na zajedničkoj radionici je bilo veselo i šareno. Učenici su uživali u zajedničkom radu i druženju. Nastali su prelepi radovi koji krase njihove učionice.

Međunarodno matematičko takmičenje "KENGUR bez granica” 2016

Na ovom prestižnom takmičenju naše učenice 1b odeljenja, Lena Čabarkapa, Una Stipić i Jana Skala osvojile su pohvale, kao i Sanja Babuškov iz 2a.
ČESTITAMO IM!!!

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 08.06.2016.

"...Da ostanemo ovo što smo. Sutra. I uvek.
Deca. Ne veliki, ne odrasli.
Da se ne zavlačimo svako u svoju ljusku,
da jedno drugom ne dopustimo da budemo ono što nismo,
da se ne gledamo vučijim očima
i da se uvek prepoznamo kada se sretnemo..."

~ Meša Selimović

Održan „8. Sarićev vikend“: Izložba dečjih crteža, maketa i druženje na aerodromu ,,Subotica-Bikovo’’

Tradicionalna manifestacija ,,8. Sarićev vikend’’ održana je proteklog vikenda na aerodromu ,,Subotica-Bikovo’’ u organizaciji aero-kluba ,,Ivan Sarić’’. Osim druženja, bilo je organizovano i „takmičenje u tehničkim disciplinama“, izložba likovnih radova dece osnovnih škola na temu vazduhoplovstvo, izlaganje letelica aero-kluba „Ivan Sarić“ i maketa modelarskog kluba „Subotica“. Izostao je samo letački program.
Na manifestaciji je bila postavljena izložba pobedničkih likovnih radova na prolećnom konkursu u kome su učestvovali i učenici naše škole.
Uručene su diplome nagrađenim učenicima za njihovo likovno stvaralaštvo.
Među njima su: učenice 3a Ana Vojinović II mesto, Jelena Miljković III mesto,
Jelena Damjanović, Ana Bulović, Jovana Rujak, Jana Stevanović, Nina Kljajić i Teodora Budimir.
Ana i Jelena su nagrađene i vaučerom koji će iskoristiti za let avionom iznad Subotice.

U kategoriji viših razreda nagradu su dobile Mia Heger 5a i Natalija Mališić 5b.

Od srca im čestitamo!

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 06.06.2016.
OBAVEŠTENJE O UPISU ĐAKA PRVAKA

U prvi razred u školsku 2016/2017. godinu mogu se upisati deca koja će 1. septembra imati najmanje šest i po godina, odnosno najviše sedam i po godina.

U prvi razred osnovne škole školske 2016/2017. godine  mogu se upisati i deca koja će do početka školske godine (1. septembra 2016. godine) napuniti šest godina,  i to nakon provere spremnosti deteta za polazak u osnovnu školu koju vrši psiholog škole primenom preporučenih standarda i postupaka.

Prilikom upisa dece roditelji obavezno prilažu sledeća dokumenta:

- Izvod iz matične knjige rođenih (nije potreban novi izvod)
- Uverenje o lekarskom pregledu deteta, odnosno, revakcinaciji (ovo uverenje izdaje na području grada Subotice - Služba za zdravstvenu zaštitu žena i dece, Đure Đakovića broj 14, a u naseljima grada zdravstvene stanice u mestu)

UPIS PRVAKA SE VRŠI SVAKOG RADNOG DANA OD 8:00 DO 18:00 U SEKRETERIJATU ŠKOLE

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 31.05.2016.
Објављен план уписа одељења у средње школе
Преузмите табелу: КАЛЕНДАР ПЛАНА УПИСА

Каталогу приступите путем линка: http://www.mpn.gov.rs/katalog/katalog.html  ( у наставку вести пронађите приказ линка), а све додатне информације у вези са ПЛАНОМ УПИСА биће објављене на: http://www.mpn.gov.rs/srednje-obrazovanje/plan-upisa/

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 31.05.2016.
Dan Izazova

I ove godine su svi učenici naše škole uzeli učešća u manifestaciju "Dani izazova" koja je održana 25.maja 2016.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 27.05.2016.