KIVÁLÓ SZAVALÓNK

Sütő Teodóra (5.c) második helyezett lett a Nagy László vers- és prózamondó találkozón.

Vest napisao-la - HRV - 09.04.2016.
DÍJÖZÖN

Szabó Réka Dorottya (7.c) első helyezést ért el a községi magyar nyelvi versenyen. Emellett harmadik helyezett lett a kémiaversenyen.

Vest napisao-la - hrv - 09.04.2016.
... da zavirimo na čas TEHNIČKOG

Našoj mašti nema kraja. Došlo je proleće, pa su nam se rodile nove ideje. Radimo, radimo, radimo... na jednom času tehničkog smo učili da šijemo.....

OLIMPIJSKI PLAMEN U SUBOTICI

U petak 8.4.2016. Olimpijska baklja sa plamenom je stigla i u Suboticu. Svake četvrte godine se organizuje školska olimpijada a ovog puta u maju se ide u Vranje.
U sklopu priprema za ono što učenike očekuje u maju kroz Srbiju putuje Olimpijski plamen, a čast da simbol večne vatre pronese kroz svoj grad imao je najbolji sportista Subotice, član kluba dizača tegova ,,Spartak’’, Tamaš Kajdoči.

Naša škola šalje pet takmičara na ovo prestižno takmičenje i to:
u plivanju- Anita Radenović, Luka Rajčić i Marko Bulatović
u stonom tenisu ekipno Aleksandar Čokić i Luka Andrašić i pojedinačno Aleksandar Čokić.

Srećno

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 08.04.2016.
Dan otvorenih vrata u Tehničkoj školi "Ivan Sarić"

U okviru profesionalne orijentacijei priprema za upis osmaka u srednje škole posetilismo tehničku školu "Ivan Sarić" iz Subotice (8. april) u okviru Dana otvorenih vrata
Učenici su mogli malo pobliže da se upoznaju sa obrazovnim programom, profilima, kao i uslovima pohađanja nastave.

Za dve sedmice (20. i 21. april) u ovoj školi će se održati i Sajam obrazovanja u okviru kojeg će se prezentovati sve srednje škole, fakulteti i visoke škole sa teritorije grada

Kapetan Džon Piplfoks u izvođenju 5b

Kapetan Džon Piplfoks, Duška Radovića na času srpskog u 5b

HUMANOST NA DELU-POSETA SUBOTIČKIM NJUŠKICAMA

U celom svetu danas se obeležava Svetski dan napuštenih životinja. 4.april ustanovljen je kao zvanični datum kada bi trebalo da se setimo svih tih bića koja tumaraju ulicama u potrazi za hranom, vodom i sigurnim skloništem. Mikićevci su ovom prilikom posetili azil za napuštene pse koji se nalazi na Makovoj sedmici i upravo tu smo sasvim slučajno saznali da se naš dolazak poklopio sa ovim značajnim datumom.Učenici su zajedno sa kolektivom i svim ljudima dobre volje sakupili hranu u toku trodnevne akcije i tako uspeli da obraduju Su-njuškice kao i ljude koji su potpuno posvećeni poslu.Zahvaljujemo se na lepom gostoprimstvu i radujemo se daljoj saradnji.Posetite njihovu facebook stranicu Su-Ulicne njuskice-udomimo ih zajedno

Okružno takmičenje iz hemije

Na okružnom takmičenju iz hemije koje se održalo 3.4. u srednjoj hemijskoj školi Lazar Nešić, učenica 7b Anja Slović osvojila je 2. mesto.

ÁMV-2016

Április 2-án az Észak-bácskai Általános Iskolák művészeti vetélkedőjén, a színjátszók csoportjában a 4.c osztályos tanulók MÁSODOK HELYEZÉST értek el, Agárdi Hajnalka  tanítónő vezetésével. A színdarab címe: Az állatok nyelvén tudó juhász.

ÜGYESEK VOLTATOK!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 02.04.2016.
XV umetničko takmičenje učenika osnovnih škola u Subotici (XV. ÁMV)

2. aprila 2016. je održano XV. umetničko takmičenje osnovnoškolaca u Subotici (XV. ÁMV), gde je učestvovala i naša učenica, Anastasija Benčić (IVa) u kategoriji recitatora na mađarskom jeziku kao jezik društvene sredine i osvojila je diplomu.
Čestitamo našoj učenici!

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 02.04.2016.