BAJKA MLADIH BIBLIOTEKARA

Učenici koji su članovi bibliotekarske sekcije “Mladi bibliotekari” imaju sve veću tendenciju da postanu pravi glumci! Veoma su zainteresovani i vredno rade,dolaze čak i kada su bolesni,ostaju duže u školi... Iako im sekcija oduzima njihovo slobodno vreme-uopšte se ne bune. Pauze provodimo uz knjigu, čitajući i družeći se. Na osnovu bajke našeg poznatog pisca, osmislili smo našu -,jedinstvenu bajku. Ona se koja sastoji iz 9 najpoznatijih bajki i naravno kraja u kome DOBRO UVEK POBEĐUJE! Svakodnevno su marljivo vežbali i uvežbavali,da bi predstavu doveli do savršenstva! Bravo Mladi bibliotekari!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 10.05.2016.
Obeležen Međunarodni dan fizičke aktivnosti

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 10.05.2016.
Učenici osmih razreda posetili Tehničku školu - Projektna nedelja

Osmaci u pratnji svojih nastavnica tehničkog i informatičkog obrazovanja, danas su posetili Tehničku školu i obišli tradicionalnu manifestaciju, koji se organizuje od 2007 godine pod nazivom Projektna nedelja

Na projektnoj nedelji učestvuju đaci svih godina i cilj je da pokažu svoje tehničko umeće.
Osnovni moto je Ideja, realizacija i prezentacija.

Ove školske godine naša škola je imala čast da se predstavi u okviru ove manifestacije. Radovi naših učenica, 8b razreda Sare Salonski i Anđelke Matković su izloženi javnosti i učestvuju u takmičarskom delu. Nadamo se uspehu i na ovom takmičenju.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 10.05.2016.
 DRŽAVNO TEKMIČENJE IZ FIZIKE  - ORSZÁGOS FIZIKAVERSENY
DRŽAVNO TEKMIČENJE IZ FIZIKE - ORSZÁGOS FIZIKAVERSENY

Naša učenica, Noemi Tot (7.c) je osvojila 3. mesto na državnom takmičenju iz fizike. Veoma smo ponosni na nju.
Tóth Noémi, a 7.c tanulója a rangos tanulmányi megmérettetésen a 3. helyen végzett. Nagyon büszkék vagyunk rá.

Vest napisao-la - HRV - 08.05.2016.
Dramska sekicja na mađarskom jeziku na smotri u Feketiću - Az iskola színjátszó szakköre a feketicsi szemlén

Az általános iskolások színjátszó szemléjén 30 csapat mutatkozott be Feketicsen szombaton, május 7-én, köztük a mi iskolánk szakköre is.

Vest napisao-la - hrv - 08.05.2016.
Međuokružno takmičenje u atletici i mini atletici

Dana 5.5.2016. na atletskom stadionu u Novom Sadu održano je međuokružno takmičenje u atletici.
U svakoj disciplini takmičilo se po 16 najboljih iz cele Pokrajine.
Našu školu predstavilo je četiri đaka:-Aron Vadoc 6c-skok u dalj Arnold Piter 6e-60 m Milena Mandić 6b-bacanje kugle Srđan Kopunović 8a-skok u vis koji je osvojio drugo mesto preskočivši visinu od 160cm-čestitamo. Nastavnik:-Dijana Peić

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 08.05.2016.
Dramska sekcija na času srpskog kao nematernjeg jezika

Dramatizacija teksta "Tuzibaba" Dušana Radovića na času srpskog jezika kao nematernjeg. Pogledajte kako to rade naši mali glumci. Decu pripremala nastavnica Slavica Rujević.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 07.05.2016.
UGLEDNI ČAS BIBLIOTEKARKE NAŠE ŠKOLE

Bibliotekarka naše škole Vesna Kolar Perić održala je ugledni čas iz Srpskog jezika u III b. Tema časa je bila: Priča o Raku Krojaču,Desanka Maksimović. Času su prisustvovale učiteljice i psiholog škole. Učenici su bili zainteresovani,aktivni i lepo su prihvatili ovakav vid rada. Svi su uspešno usvojili nastavni sadžaj.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 06.05.2016.
LIGA SU-ŠAMPIONA ODBOJKAŠICE 5.-6.razreda

U sredu 27.4.2016. OŠ "Jovan Mikić" je bila domaćin jedne grupe odbojkašica.
Odigrano je ukupno 6 utakmica i ovo su rezultati:
OŠ "JOVAN MIKIĆ"- OŠ "MAJŠANSKI PUT" 2:0
OŠ "KIZUR IŠTVAN"- OŠ "MIROSLAV ANTIĆ" 2:0
OŠ "JOVAN MIKIĆ"- OŠ "KIZUR IŠTVAN" 0:2
OŠ "MAJŠANSKI PUT"- OŠ "MIROSLAV ANTIĆ" 0:2
OŠ "KIZUR IŠTVAN"- OŠ "MAJŠANSKI PUT" 2:0
OŠ "JOVAN MIKIĆ"- OŠ "MIROSLAV ANTĆ" 2:0

Ukupni plasman izgleda ovako:
1.OŠ "KIZUR IŠTVAN"
2. OŠ "JOVAN MIKIĆ"
3.OŠ "MIROSLAV ANTIĆ"
4.OŠ "MAJŠANSKI PUT"
Naša škola je zauzela 2.mesto u grupi, nažalost samo prvoplasirani ide direktno u finale.
Za ekipu naše škole igrale su: Dunja Jurić-kapiten, Jovana Spasenić, Drina Mikić, Lejla Kujundžić, Anja Korda, Aleksandra Krstić, Mia Mandić,  Mila Milankov, Milica Bošnjak i Martina T.Kiralj
Nastavnik: Dijana Peić

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 28.04.2016.
PROMOCIJA MEDICINSKE ŠKOLE - realni susreti

U utorak, 26.4. u našoj školi ugostili smo učenike Srednje medicinske škole (opšteg i fizioterapeutskog smera, 1. i 2. razreda) koji su održali prezentaciju svoje škole našim zainteresovanim učenicima...
Osmaci su imali priliku da postavljaju pitanja i na taj način saznaju o tome šta ih to očekuje ukoliko se opredele za medicinsku školu...Bilo je interesantno i korisno.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 27.04.2016.