Osnovna škola "Jovan Mikić" Subotica

KNJIŽEVNI SUSRET SA PISCEM ROBERTOM TAKARIČEM

Povodom Noći knjige u našem gradu ,učenici viših razreda družili su se sa poznatim i nagrađivanim piscem Robertom Takaričem. Uživali su u komičnom načinu predstavljanja njegovih knjiga. Književni susret je protekao u smehu i saznavanju novih stvari. Učenica Teodora Ćulibrk osvojila je knjigu jer je tačno odgovorila na pitanje koje je pisac postavio. Robert je objasnio da je održao 800 književnih susreta i da je do sada na to pitanje samo jedna devojčica uspela da odgovori. Ovoga puta uspela je i naša Teodora. Svaka čast!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 19.12.2016.
KREATIVNE ČIZMICE OD FLAŠA

Mladi bibliotekari,članovi biliotekarske sekcije, povodom predstojećih paznika napravile su tokom sekcije Deda Mrazovu čizmicu. Praznici nam ulepšavaju raspust a čizmica puna slatkiša će ulepšavati njihove radne stolove.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 19.12.2016.
Planinarska sekcija - OBAVEŠTENJE
U saradnji sa planinarskim klubom "Spartak" organizuje se osnovna planinarska obuka na planini Rajac. Termin obuke je od 08.01. do 11.01.2017.g.
Zainteresovani se mogu javiti koordinatoru planinarske sekcije, Andrei Štraka

A Spartak hegymászóklub tanfolyamot szervez a hegymászás alapjainak elsajátításáról. A tanfolyamot a Rajac hegyen tartjuk 2017. 01. 08.-tól  -01.11.-ig. A tanfolyam magyar nyelven is követhető.
Az érdeklődők Straka Andrea tanárnőnél jelentkezhetnek.

Program obuke:
08.01.2017.
* Polazak autobusa ispred Otvorenog univerziteta u 7,00.
* Obilazak spomenika Neznanom junaku naAvali.
*DolazaknaRajacupopodnevnimsatima,smeštajuplaninarskomdomu''ČikaDuškoJovanović''(640
m n.v.).
* Predavanja:
- Istorija planinarstva i planinarska organizacija (2 časa)
09.01.2017.
* Predavanja:
Pripremazaodlazakuplaninu,oprema,topografija,meteorologija,planinarskaetika,pravilaponašanja,
zaštita prirode i pravilnik o bezbednosti.
i kretanje u planini (4 časa)
Popodne:
*Šetnja do vrha Vijuljak (822 m), Rajca (848 m n.v.) i Rajačke pećine.
* U večernjim satima osmatranje zvezdanog neba ili projekcija filmova sa planinarskih ekspedicija.
10.01.2017.
* Šetnja do planinarskog doma ''Dobra voda'', vrha Suvobora (866 m n.v.) ukupno oko 5,5 sati hoda.
* U večernjim satima predavanja: Opasnosti u planini i prva pomoć (2 časa)
11.01.2017.
* Ispit za polaznike tečaja osnovne planinarske obuke.
PolazaksaRajcaupopodnevnimsatima,pauzauAranđelovcu,posetapećiniRisovača(arheološko

nalazište, paleolit), dolazak u Suboticu oko 20 sati

ČITALAČKA ZNAČKA

Prilikom obeležavanja Dana Kanadske kulture naša škola dobila je na poklon Čitalačke značke. Bibliotekarka naše škole podsetila je učenike koje značenje imaju Čitalačke značke a zatim ih je uručila najboljim čitačima 3. i 4.razreda.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 14.12.2016.
ZAJEDNIČKA RADIONICA „MLADIH BIBLIOTEKARA“, UČENIKA 1 A I 1 B

Danas su članovi sekcije „Mladi bibliotekari“ glumili pred svojim drugovima i drugaricama iz 1 a i 1 b i njihovim učiteljicama . Odglumili su predstavu pod nazivom „SREĆNA NOVA GODINA“. Vredan rad i trud „Mladih bibliotekara“ bio je nagrađen gromoglasnim aplauzom! Nakon predstave smo se svi zajedno družili u kreativnoj radionici praveći snežne kućice. Na samom kraju smo se zasladili se bombonama.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 13.12.2016.
TAKMIČENJE  ODBOJKA-DEČACI
TAKMIČENJE ODBOJKA-DEČACI

U okviru školskog takmičenja u odbojci za osnovne škole, naša muška školska ekipa zauzela je 2. mesto i na taj način se plasirala na okružno takmičenje!

Škola domaćin bila jeO.Š.“Miloš Crnjanski.
Pored naše škole na okružno takmičenje se plasirala i O.Š. „Matko Vuković“ sa 1.mesta.

Rezultati:
O.Š. „Jovan Mikić“-O.Š. „10.Oktobar............2:0 (25:10, 28:26)
O.Š.“Miloš Crnjanski“- O.Š.“Matko Vuković“.....0:2 (11:25, 7:25)
O.Š. „10.Oktobar“- O.Š.“Miloš Crnjanski“........2:1 (23:25,25:22, 15:13)
O.Š. .“Matko Vuković -O.Š. „Jovan Mikić“.....2:0 (25:14, 25:8)

Ekipu pripremao i vodio profesor fizičkog vaspitanja Saša Terzija.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 11.12.2016.
PODELA PAKETIĆA U MZ "KERTVAROŠ"

Učenici nižih razreda na mađarskom nastavnom jeziku bili su pozvani u MZ "Kertvaroš" na podelu paketića. Naravno,paketiće je doneo Mikulaš (Deda Mraz). Deca su sa radošću pevala i recitovala Mikulašu. On je bio veoma zahvalan i srećan. Čak su i učiteljice dobile poklone. Bio je to lep doživljaj.
Hvala Mikulašu!

Vest napisao-la - Éva Torma, Vesna Kolar Perić - 07.12.2016.
DRUŽENJE SA JASMINKOM PETROVIĆ

U Gradskoj biblioteci družili smo se sa našom trenutno najpoznatijom i najtraženijom književnicom Jasminkom Petrović. Bila nam je čast upoznati je,družiti se sa njom i slušati kako čita svoje divne knjige.
Potvrdili smo Jasminki Petrović ,baš kao što njena knjiga kaže,da od čitanja učimo i rastemo!!!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 07.12.2016.
DANI KANADE U SUBOTICI

Zajedničkom saradnjom Gradske biblioteke i naše školske biblioteke,učenici 3. i 4. razreda sa svojim učiteljicama upoznali su se sa Kanadskom kulturom gledajući 3D animirani film "Legenda o Sarili". Ovaj film ostavio je veliki utisak na učenike naše škole. Zadovoljni su što si bili deo manifestacije "Dani Kanade u Subotici".

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 30.11.2016.
Színházban voltunk

A Muzsika hangja című musicalt tekintette meg egy kis csoport a Budapesti Magyar Színházban magyartanárnőjük kíséretében. A csodálatos előadás előtt a Parlamentben tettek látogatást, ahol megtekintették a koronaékszereket.

Vest napisao-la - hrv - 25.11.2016.