PREDSTAVA ZA ČLANOVE KLUBA „BAJNAT“

Članovi sekcije "Mladi bibliotekari" odglumili su predstavu "Moderna Pepeljuga" bakama i dekama u Gerontološkom klubu „Bajnat“. Naše glumice su dobile veliki,zasluženi, aplauz. Bila nam je čast glumiti pred njima i ulepšati im snežni prolećni dan!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 24.04.2017.
LIGA -SU ŠAMPIONA,ODBOJKAŠICE 5.-6.RAZREDI

OŠ"SVETI SAVA"     24.04.2017.

Sastav ekipe:
1.Jelena Hadžimušović-kapiten
2.Anđela Stajić
3.Bojana Vrga
4.Ivana Tadić
5.Anja Brkić
6.Mila Dlakić
7.Ana Konatar
8.Miljana Trbojević
9.Anastasia Benčić

nastavnik: Dijana Peić

Odbojkašice su odigrale dve utakmice,jednu protiv oš"Jovan Jovanović Zmaj"(izgubile  sa 2:0) a drugu protiv domaćina oš"Sveti Sava" koju su dobile,međutim samo prvi u grupi ostvaruje pravo na finalno takmičenje.

Градско првенство - РУКОМЕТ(ДЕЧАЦИ)

У оквиру градског првенства у рукомету (20.4.2017.), наша школска екипа је играла за пласман у наредни круг са екипом домаћина О.Ш. „Мајшански пут“. Нажалост са једном изгубљеном утакмицом (17:2) од екипе О.Ш. „Мајшански пут“, наша школска екипа је завршила учешће већ у првој фази у групи. Школа домаћин била је О.Ш.“Мајшански пут“.

Даље на међуокружно такмичење се пласирала О.Ш. „Соња Маринковић“.

A LEGJOBB HELYESÍRÓK KÖZT - МЕЂУ НАЈБОЉИМА ИЗ ПРАВОПИСА

Apró Dorottya, hetedikes tanulónk május 20-án Budapesten méri össze helyesírási tudását a Kárpát-medence legjobbjaival а Simonyi Zsigmond helyesírási versenyen. Dorottya sikeresen vette a körzeti és a tartományi fordulót is: előbbin második helyezett lett, az Újvidéken szervezett versenyen pedig harmadik.

Дороћа Апро из 7.ц разреда освојила је друго место у првом кругу међународног такмичења из правописа мађарског језика. У другом кругу је освојила трће место и тиме је стекла право да учествује на такмичењу у Будимпешти.

Vest napisao-la - HRV - 19.04.2017.
ЈОGOS A MOSOLY - ПОНОСНЕ СА РАЗЛОГОМ

Két első helyezettünk lett a körzeti anyanyelvi versenyen. Szabó Réka Dorottya (8.c) és Apró Dorottya (7.c) jogot nyertek arra, hogy részt vegyenek a köztársasági versenyen, melyet május 27-én tartanak a szabadkai Széchenyi István Általános Iskolában.
Nagyon büszkék vagyunk a két Dorottyára, szurkolunk nekik a következő megmérettetésen is.

Дороћа Р. Сабо (8.ц) и Дороћа Апро (7.ц) су освојиле прво место на окружном такмичењу из мађарског језика и стекле су право на републичко такмичење које ће се одржати 27. маја у Суботици. Честитамо им и желимо успех у следећем кругу.

Vest napisao-la - HRV - 19.04.2017.
CRTAJU NAM DRUGARI IZ VRTIĆA

Kada su članovi bibliotekarske sekcije „Mladi bibliotekari“ glumili u vrtićima „Šumice“ i „Neven“ dogovorili smo se sa našom publikom,našim malim drugarima da nacrtaju predstavu koju smo im odglumili. U biblioteku je pristiglo 170 radova. Crteže su nam crtala deca uzrasta od 3 do 6 godina. Crteži krase atrijum naše škole. Tokom izložbe njihovih radova,nastavnica likovne kulture Valentina Tomić izabrala je najlepše radove koje ćemo nagraditi diplomom i nagradicom.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 12.04.2017.
U susret Uskrsu

Na času srpskog jezika, osim učenja težimo susretu Uskršnjeg praznika.
Učenici 5c su uživali u izradi panoa i doprineli da se sva deca škole mogu fotografisati.
Sa ljubavlju i velikim trudom pokazali su da je drugarstvo od velikog značaja.
Razredi 2c i 4c su ukrasili svoje učionice.

Vest napisao-la - admin osjovan - 10.04.2017.
Osmaci polagali probnu malu maturu

Danas su u našoj školi učenici osmog razreda polagali probni završni ispit iz matematike.
Sutra ih očekuju test iz maternjeg jezika i kombinovani.
Rezultati će biti objavljeni u toku sledeće radne nedelje.

Vest napisao-la - admin osjovan - 07.04.2017.
Opštinsko takmičenje iz SRPSKOG JEZIKA

Na opštinskom takmičenju iz srpskog jezika Dunja Burger 5.b je osvojila 3. mesto,Iva Vojinović 6.b 2.mesto, Bojana Vrga 6.b 3.mesto.
Naše devojke u nedelju čeka okružno takmičenje

NAGRAĐENI UČESNICI KVIZA “ČITAM I SKITAM”

1.april je dan kada se obeležava Međunarodni dan knjige. Pošto je ove godine 1.april bio subota ,izvlačenje nagrada bilo je održano 3.aprila. Tačno u 12 časova počelo je izvlačenje nagrada za učesnike koji su učestvovali u kvizu "Čitam i skitam". Ove godine 750 učenika je tačno uradilo kviz. Gradska biblioteka pripremila je veliki broj nagrada,čak 250. Nagrađeni su i učenici naše škole. Dobili su veoma vredne nagrade!
Članovi bibliotekarske sekcije "Mladi bibliotekari" prisustvovali su programu i učestvovali u izvlačenju nagrada.

Veliko bravo za sve učesnike ovoga kviza,a srećnim dobitnicima nagrade čestitamo!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 04.04.2017.