HUMANOST NA DELU-POSETA SUBOTIČKIM NJUŠKICAMA

U celom svetu danas se obeležava Svetski dan napuštenih životinja. 4.april ustanovljen je kao zvanični datum kada bi trebalo da se setimo svih tih bića koja tumaraju ulicama u potrazi za hranom, vodom i sigurnim skloništem. Mikićevci su ovom prilikom posetili azil za napuštene pse koji se nalazi na Makovoj sedmici i upravo tu smo sasvim slučajno saznali da se naš dolazak poklopio sa ovim značajnim datumom.Učenici su zajedno sa kolektivom i svim ljudima dobre volje sakupili hranu u toku trodnevne akcije i tako uspeli da obraduju Su-njuškice kao i ljude koji su potpuno posvećeni poslu.Zahvaljujemo se na lepom gostoprimstvu i radujemo se daljoj saradnji.Posetite njihovu facebook stranicu Su-Ulicne njuskice-udomimo ih zajedno

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 04.04.2016.
Okružno takmičenje iz hemije

Na okružnom takmičenju iz hemije koje se održalo 3.4. u srednjoj hemijskoj školi Lazar Nešić, učenica 7b Anja Slović osvojila je 2. mesto.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 04.04.2016.
ÁMV-2016

Április 2-án az Észak-bácskai Általános Iskolák művészeti vetélkedőjén, a színjátszók csoportjában a 4.c osztályos tanulók MÁSODOK HELYEZÉST értek el, Agárdi Hajnalka  tanítónő vezetésével. A színdarab címe: Az állatok nyelvén tudó juhász.

ÜGYESEK VOLTATOK!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 02.04.2016.
XV umetničko takmičenje učenika osnovnih škola u Subotici (XV. ÁMV)

2. aprila 2016. je održano XV. umetničko takmičenje osnovnoškolaca u Subotici (XV. ÁMV), gde je učestvovala i naša učenica, Anastasija Benčić (IVa) u kategoriji recitatora na mađarskom jeziku kao jezik društvene sredine i osvojila je diplomu.
Čestitamo našoj učenici!

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 02.04.2016.
OKRUŽNO TAKMIČENJE IZ TEHNIČKOG I INFORMATIČKOG OBRAZOVANJA

Na Okružnom takmičenju iz tehničkog i informatičkog obrazovanja, koje se održalo 2. aprila 2016. godine u OŠ "Matija Gubec" u Tavankutu našu školu je predstavljala učenica 6d DUNJA JURIĆ.

U oblasti Papirno modelarstvo 6. razred, u konkurenciji 12 učenika iz 11 škola okruga, Dunja je osvojila II MESTO, osvojivši 94 do maksimalnih 100 bodova i izborila učešće na republičkom takmičenju, koje će se održati 13-14. maja u Nišu. Nastavnik -mentror: Olgica Buljovčić

ČESTITAMO DUNJI I PUNO USPEHA NA REPUBLIČKOM TAKMIČENJU koje će se održati u Nišu, 13-14. maja.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 02.04.2016.
KETTŐS SIKER AZ ÁMV-n

Fogalmazásírás kategóriában 2. és 3. helyezést értünk el Apró Dorottyának és Tóth Noéminek köszönhetően.
Gratulálunk nekik.

PRVOAPRILSKA ČAROBNA NOĆ

Ova noć je zaista imala poseban značaj, kako za sve nas u školi, tako i za roditelje i njihove buduće prvake.
Osmeh na licu svakog deteta, kroz igru i druženje, neprocenjive je vrednosti .
Osim nagrada za mališane u ovoj školi sledilo je iznenađenje i za naše uvažene kolege.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 01.04.2016.
NAGRAĐENI UČESNICI KVIZA “ČITAM I SKITAM”

1.april je dan kada se obeležava Međunarodni dan knjige. Tačno u 12 časova počelo je izvlačenje nagrada za učesnike koji su učestvovali u kvizu "Čitam i skitam".
Kviz je organizovala Gradska biblioteka.
Mnogi učenici naše škole su nagrađeni – spisak nagrađenih možete pogledati na ovom linku http://www.subiblioteka.rs/sr/kviz-detaljnije/104/

Veliko bravo za sve učesnike ovoga kviza,a srećnim dobitnicima nagrade čestitamo!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 01.04.2016.
ÁPRILIS ELSEJEI VIDÁM EST

Leendő elsősök ismerkedtek az iskolánkkal

Vest napisao-la - hrv - 01.04.2016.
ČITALAČKI DNEVNIK

Učenici naše škole vredno čitaju knjige iz školske biblioteke i međusobno se takmiče ko će pre do diplome i nagradice za marljivo čitanje.
Učenica Nina Kljajić III a prva je popunila Čitalački dnevnik,ubrzo za njom učenica Maja Vantuk III b a zatim naš prvačić Jana Skala I b.
Svaka čast MIKIĆEVCI!!!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 31.03.2016.