Nagrađeni učenici generacije 206/17

Dana 7.11.2017.godine u velikoj sali Gradske kuće održana je prigodna svečanost na kojoj su pohvaljeni i nagrađeni svi Đaci generacija severnobačkog okruga. Đaci generacije naše škole u 2016/2017oj godini su bili Noemi Tot i Luka Čupić.

Vest napisao-la - osjovan admin - 08.11.2017.
Seminar za nastavnike

U okviru programa stalnog stručnog usavršavanja naši se nastavnici konstantno edukuju.

Vest napisao-la - osjovan admin - 06.11.2017.
 UGLEDNI ČAS UČITELJICE AGARDI HAJNALKE

Učiteljica II c održala je ugledni čas. Tema časa je bila:" Praznici koje treba upoznati-
Halloween,Svi Sveti,Dan mrtvih." Učenici su se upoznali sa simbolima i važnostima ovih praznika.
Na času se videlo puno znanja i rada. Svi učenici su uspešno usvojili nastavni sadžaj.

Ünnepköreink:Halloween-Mindenszentek-Halottak napja. Megismerni e jeles napok szokásait, jelképeit.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 02.11.2017.
DAN ŠKOLSKE BIBLIOTEKE

31. oktobra školski bibliotekari širom sveta obeležavaju svoj dan - Međunarodni dan školskih biblioteka. Školski bibliotekar Vesna Kolar Perić Dan školske biblioteke organizovala je i u našoj školi. Kroz mnogobrojne aktivnosti obeležili smo ovaj nama značajan dan. U obeležavanje Dana školske biblioteke bili su uključeni i niži i viši razredi, njihovi nastavnici, učitelji kao i članovi bibliotekarske sekcije „Mladi bibliotekari“.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 01.11.2017.
Okružno takmičenje u plivanju

Dana 26.10.2017. na bazenu "Prozivka" održano je okružno takmičenje u plivanju gde je nastupilo čak 17 učenika naše škole.
Čestitamo svima na postigutom uspehu a od značajnijih rezultata izdvajamo: Kristijan Šebek je osvojio 1.mesto u disciplini prsno I tako omogućio sebi odlazak na Republičko takmičenje koje će se održati 15.11.u Kragujevcu.

Odmah iza njega u istoj disciplini bio je Benjamin Hen-2.mesto,
Elena Markuš 2.mesto- disciplina prsno
Ana Vuković 3.mesto-disciplina delfin.

Takmičari koji su učestvovali i predstavili našu školu:
Una Jovanić 3.a,
Miona Stanić 3.b,
Ognjen Kuzmanović 3.b,
Serencsés Fekete Mátyás 3.c,
Urányi Emese 3.c,
Vuković Ana 4.a,
Pavlović Goran 4.a,
Nina Kosović 4.a,
Olja Skakić 4.b,
Nikola Kvala 5.a,
Elena Markuš 5.b,
Marijana Mesaroš 5.b,
Dulić Filip 6.a,
Milan Pavlović 7.d,
Kristijan Šebek 7.c,
Benjamin Hen 7.c
Aleksa Konatar 8.a.

Nastavnik: Dijana Peić

Vest napisao-la - osjovan admin - 27.10.2017.
Poseta Dečijem pozorištu - "MOŽDA SAM JA"

U četvrtak su učenici škole gledali predstavu u Dečjem pozorištu ,,Možda sam ja". U predstavi učestvuju i naši đaci. Tema o borbi protiv nasilja je uvek aktuelna pa se nadamo da smo se podsetili da je tolerancija i razumevanje uvek na prvom mestu.

Vest napisao-la - osjovan admin - 27.10.2017.
KREATIVNA RADIONICA U VRTIĆU "NEVEN"

Školski bibliotekar Vesna Kolar Perić danas je posetila vrtić "Neven". Drugari iz vrtića pažljivo su slušali i učili o sovama . Nakon edukativnog dela radionice,zagrejali su svoje malene prstiće. Bili su veoma vredni i sa osmehom na licu uradili plakat o sovama. Na kraju smo se poslužili slatkišima i uživali u zajedničkom druženju.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 26.10.2017.
Ogledni čas iz Informatike i računarstva

U sredu je realizovan ogledni čas iz predmeta Informatika i računarstvo na temu "Snimanje i obrada glasa i drugih zvukova" Čas je za druge kolege održan sa kolegom Danielom Barovićem i učenicima 7.b razreda, predstavljajući radove učenika koji se temelje na pređenoj teoriji o obradi zvuka. Učenici su snimali radio drame, a za to su bila odabrana dela Branislava Nušića i Branka Ćopića. Hvala svima na saradnji! Uskoro pravimo video zapise O detaljima ćemo za koji dan
Predmetni nastavnik: Darija Svorcan

Vest napisao-la - osjovan admin - 26.10.2017.
"ŠTA ME ČINI SREĆNIM"

U toku Dečije nedelje u školsku biblioteku pristigli su crteži na temu "Šta me čini srećnim". Radovi su bili izloženi u atrijumu naše škole. Nastavnica likovnog Valentina Tomić izbrala je najlepše radove. Učenike je školska bibliotekarka Vesna Kolar Perić nagradila poklončićem i diplomom.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 25.10.2017.
SAJAM KNJIGA U NAŠOJ ŠKOLI

23.oktobra u našoj školi održan je SAJAM KNJIGA povodom "Meseca knjige". Sajam su organizovale nastavnica Slavica Rujević i bibliotekar škole Vesna Kolar Perić uz nesebičnu saradnju učiteljica drugih,trećih i četvrtih razreda. . Na sajmu knjiga su učenici četvrtih razreda izlagali svoje omiljene knjige a učenici drugih i trećih razreda su mogli da pogledaju izložene knjige i da se raspitaju o njima. Na kraju sajma smo izabrali tri najaktuelnije knjige a učenike smo nagradili prigodnim nagradama.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 25.10.2017.