Kviz takmičenje “Nemanjići” povodom 800 godina samostalnosti Srpske Pravoslavne Crkve

U utorak 3.12.2019. organizovano je ONLINE međunarodno kviz takmičenje "Nemanjići", povodom jubileja 800 godina samostalnosti Srpske Pravoslavne Crkve

Na takmičenju, iz naše škole,  učestvovala je jedna ekipa, koju su činili Iva Marić 6d, Ilija Brajić 6d i Miloš Vujović 5d.

Učenike je pripremao nastavnik istorije Ninkov Radomir

Vest napisao-la - adminolgica - 06.12.2019.
Građa vulkana i zanimljiva geografija u 5d

Učenici 5d razreda su na času geografije prezentovali rad vulkana i unutrašnju građu Zemlje u okviru projektne nastave

Vest napisao-la - adminolgica - 06.12.2019.
KNJIŽEVNI SUSRET SA BILJANOM VUJOVIĆ BAJKOM

U okviru 50.-tog susreta profesionalnih lutkarskih pozorišta Srbije našu školu posetila je književnica Biljana Vujović Bajka. Radoznalost i pažnju dece probudila je i rasplamsala svojim talentom. Svojim pesmama podsticala je i budila emocije u deci. Ovo je sigurno bio nezaboravan događaj našim učenicima.

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 03.12.2019.
PONOVNI SUSRET SA KNJIŽEVNICOM BILJANOM VUJOVIĆ

Učenici naše škole i članovi sekcije "Mladi bibliotekari" u okviru 50.tih susreta profesionalnih lutkarskih pozorišta Srbije prisustvovali su promociji knjige "Bajkin džep" u gradskoj čitaonici Gradske biblioteke. Ovu knjigu napisla je književnica Biljana Vujović Bajka. Divna ,preduzimljiva i ambiciozna Biljana naučila je naše učenike njenim pesmama a zatim su ih danas učenici recitovali i glumili.

Ovo je bila jedna emotivna,poučna promocija knjige,promocija u kojoj su svi uživali.

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 03.12.2019.
ŠARENI ATRIJUM POVODOM DANA TOLERANCIJE

Povodom Dana tolerancije u školsku biblioteku pristiglo je mnoštvo divnih,maštovitih i šarenih crteža. Crteži su bili izloženi u atrijumu naše škole. Diplome za najlepše crteže su dobili Tea Kmezić 3.d, Čehak Ema 1.c i Sabo B.Amelija 3.c.

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 02.12.2019.
Opštinsko takmičenje ODBOJKA

Dana 20.11.2019. odigrano je opštinsko takmičenje u odbojci.Domaćin je bila OŠ"Matko Vuković".Odigrane su dve utakmice,prvu smo pobedile sa 2:0 protiv OŠ"Matija Gubec" a drugu izgubile od domaćina sa 0:2 koji je inače prošao jedini dalje u finale.U sastavu ekipe nedostajale su nam dve igračice koje su imale sportskih obaveza u reprezentaciji.
Sastav ekipe:
1.Jelena Miljković
2.Milica Kajčić
3.Anastasija Altuhov
4.Milena Marčetić
5.Helena Marčetić
6.Nevena Đuran
7.Antonela Kričković
8.Jelena Damjanović
9.Nikol Jelača
Nastavnik: Dijana Peić

Vest napisao-la - adminolgica - 25.11.2019.
Odluka o dedeli ugovora za javnu nabavku JN 1/2019

Vest napisao-la - adminolgica - 25.11.2019.
UGLEDNI ČAS

Ugledni čas u 3b. Učiteljica Branka Vuković održala je interesantan čas.
Tema časa "Reke". Videli smo aktivan i lep čas,hvala!

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 21.11.2019.
Uspeh našeh mladih fotografa

Učenici naše škole, mladi fotografi, i ove godine su učestvovali na foto-konkursu "U mom kraju".

Prizori naše ravnice, raznih manifestacija na Gradskom trgu, cveća i voća koji su karakteristični za naše podneblje, zabeležili su okom foto aparata kako bi ilustrovali priču o "svom kraju", što je i bila tema ovogodišnjeg foto-konkursa.
 Učenica 6a, Minja Filipović je osvojila treću nagradu u kategoriji viših razreda.
Vest napisao-la - adminolgica - 20.11.2019.
„SAJAM KNJIGA U MIKIĆU“

Dragi učenici,poštovani roditelji,
od utorka 19.11.2019.do kraja radne nedelje imaćete mogućnost kupovine knjiga u školskoj biblioteci. Izdavačka kuća „LAGUNA“ prodavaće svoje knjige sa popustom od 20%.
Radno vreme biblioteke je od 7,30 do 13,30.

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 19.11.2019.