NOVOGODIŠNJA RADIONICA

Školski bibliotekar je u saradnji sa učiteljicama ,Slađanom Margetić, Tatjanom Đurić Đember i Sanjom Vučković ,organizovao novogodišnju radionicu. Na novogodišnjom radionici su svi učenici 1a,3a i 3b zajedno izrađivali novogodišnje čestitke. Nakon izrade čestitki,za sam kraj prvog polugodišta usledila je tombola.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 26.12.2017.
NOVOGODIŠNJA PREDSTAVA "MLADIH BIBLIOTEKARA"

Poslednji dan prvog polugodišta su članovi bibliotekarske sekcije "Mladi bibliotekari" obradovali svoje drugare njihovom novogodišnjom predstavom. Bibliotekarka Vesna Kolar Perić je pripremila novogodišnju predstavu sa članovima sekcije koju su izveli pred roditeljima i učenicima 1a,3a i 3b.
Današnja izvedba ove poučne predstave dobila je veliki aplauz!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 26.12.2017.
Novogodišnji koncert

Zabava i raspoloženje učenika naše škole je od značaja. Novogodišnji koncert je obeležio kraj prvog polugodišta i početak predstojećih praznika.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 23.12.2017.
Počeo zimski raspust

Dragi učenici, danas završavamo prvo polugodište.
Pred vama je zimski raspust. Iskoristite ga na pravi način.

Drugo polugodište počinje 15.1.2018. godine
Učenici nižih razreda dolaze u popodnevnu smenu, a učenici viših u prepodnevnu.

Zanimljiva informatika sa sedmacima

Kao što je i obećano, u saradnji sa kolegom Danielom Barovićem, i 7.b razredom, realizovan je ogledni čas na temu "Samostalna izrada filma". Učenici su imali zadatak da stečeno znanje, u vezi sa obradom video zapisa, primene u izradi videa po želji (od "Državnog posla" do reklama "Subotička mlekara - Zdravka i Zorka", "Bake Rolls", "Coca Cola"...). Ocene su na ovom času davali i nastavnici i učenici, preuzevši ulogu filmskih kritičara. Prezadovoljni učinkom!
Predmetni nastavnik: Darija Svorcan

Vest napisao-la - osjovan - 19.12.2017.
SPOMEN IZLOŽBA EVE JANIKOVSKI

U saradnji školske biblioteke i Gradske biblioteke organizovana je poseta spomen izložbi Eve Janikovski. Izložbu su posetili svi učenici nižih razreda na mađarskom nastavnom jeziku.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 18.12.2017.
Poseta Festivalu nauke u Beogradu

Kraj polugodišta je obeležen još jednim putovanjem.
Realizovana je poseta Festivalu nauke u Beogradu, a grupu mladih naučnika je vodila nastavnica geografije Andrea Štraka.
Društvo su joj pravile i učiteljica Dragana Veljović i nastavnica matematike i informatike i računarstva Darija Svorcan sa svojim đacima.
Pored pomenutog festivala, obišli smo još i Muzej savremene umetnosti, Prirodnjački muzej, Kalemegdan, ulicu Knez Mihajlovu.
Kao što je jedna učenica rekla, kao da smo dan proveli u velikoj enciklopediji!

Vest napisao-la - osjovan - 17.12.2017.
NAGRADA ZA NAŠU ŠKOLSKU BIBLIOTEKU

Naša školska biblioteka učestvovala je konkursu „Knjige su u modi“ . Od 400 školskih biblioteka i 90 gradskih biblioteka koje su učestvovale na pomenutom konkursu, izabrano je 20 najboljih.
Školska bibliotekarka Vesna Kolar Perić predstavila je svoj rad ,rad školske biblioteke, slikama i brojnim aktivnostima koje se odvijaju u školskoj biblioteci.
Naša školska biblioteka se nalazi među 20 najboljih!!!
Na poklon smo dobili lepe knjige.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 15.12.2017.
VELIKI USPEH  "MLADIH BIBLIOTEKARKI"
VELIKI USPEH "MLADIH BIBLIOTEKARKI"

Kulturno izdavački centar "Srpska kuća" izdao je novi ZBORNIK KNJIŽEVNOG STVARALAŠTVA MLADIH SRBIJE I DIJASPORE. Pesme Marije Dragičević i Maše Jovanović našle su se u njoj. Ove dve sjajne devojčice su članovi bibliotekarske sekcije u školi "Mladi bibliotekari". Učenice je bibliotekarka škole Vesna Kolar Perić motivisala za pisanje pesmica koje su našle svoje mesto u knjizi. Izuzetno je ponosna na njihov rad,trud i volju koju pokazuju na svakoj sekciji i pri svakom radu.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 15.12.2017.
Rezultati okružnog prvenstva u odbojci za učenice

13.12.2017. u sali gimnazije "Svetozar Marković" odigrale su se utakmice okružnog prvenstva u odbojci za devojčice.

OŠ"Jovan Mikić"-OŠ"Nikola Tesla" 2:0 /25:6 25:7/

Ekipa naše škole se plasirala na međuokružno prvenstvo koje će biti održano u januaru.

Sastav ekipe: 1.Dunja Jurić-kapiten 2.Jovana Spasenić 3.Leila Kujundžić 4.Elena Baić 5.Jelena Hadžimušović 6.Bojana Vrga 7.Ivana Tadić 8.Drina Mikić 9.Anđela Stajić 10.Anja Brkić 11.Aurora Uglik 12.Lea Benčik  Nastavnik: Dijana Peić

Čestitamo

Vest napisao-la - osjovan - 14.12.2017.