PODELA PAKETIĆA U MZ "KERTVAROŠ"

Učenici nižih razreda na mađarskom nastavnom jeziku bili su pozvani u MZ "Kertvaroš" na podelu paketića. Naravno,paketiće je doneo Mikulaš (Deda Mraz). Deca su sa radošću pevala i recitovala Mikulašu. On je bio veoma zahvalan i srećan. Čak su i učiteljice dobile poklone. Bio je to lep doživljaj.
Hvala Mikulašu!

Vest napisao-la - Éva Torma, Vesna Kolar Perić - 07.12.2016.
DRUŽENJE SA JASMINKOM PETROVIĆ

U Gradskoj biblioteci družili smo se sa našom trenutno najpoznatijom i najtraženijom književnicom Jasminkom Petrović. Bila nam je čast upoznati je,družiti se sa njom i slušati kako čita svoje divne knjige.
Potvrdili smo Jasminki Petrović ,baš kao što njena knjiga kaže,da od čitanja učimo i rastemo!!!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 07.12.2016.
DANI KANADE U SUBOTICI

Zajedničkom saradnjom Gradske biblioteke i naše školske biblioteke,učenici 3. i 4. razreda sa svojim učiteljicama upoznali su se sa Kanadskom kulturom gledajući 3D animirani film "Legenda o Sarili". Ovaj film ostavio je veliki utisak na učenike naše škole. Zadovoljni su što si bili deo manifestacije "Dani Kanade u Subotici".

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 30.11.2016.
Színházban voltunk

A Muzsika hangja című musicalt tekintette meg egy kis csoport a Budapesti Magyar Színházban magyartanárnőjük kíséretében. A csodálatos előadás előtt a Parlamentben tettek látogatást, ahol megtekintették a koronaékszereket.

Vest napisao-la - hrv - 25.11.2016.
Dan tolerancije iz ugla učenika sekcije Nemačkog jezika

Pogledajte video koji je rezultat zajedničkog projekta učenika srpskih i mađarskih odeljenja koji su pripremili na sekciji iz nemačkog jezika za dan tolerancije u školi "Jovan Mikić". Čak su i drugovi i naši bivši đaci iz  inostranstva poslali video snimke i njihovo mišljenje o toleranciji.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 21.11.2016.
A TOLERANCIA NEMZETKÖZI NAPJÁN

Kiállításrendezéssel emlékeztünk meg a tolerancia napjáról. Minden nemzet bemutatta saját kultúráját, hagyományait. Tárgyak, képek, ételek kavalkádja várta a vendégeket az iskola tornatermében, ahol a végén egy közös kólóval zártuk a rendezvényt.

A magyar standon a hungarikumokból láthatott válogatást a közönség, valamint a magyar Nobel-díjasok és a neves történelmi személyiségek arcképcsarnokát tekinthették meg. Ezenkívül megkóstolhatták a Gundel-palacsintát, melyet egyik nyolcadikosunknak köszönhetünk, aki szakácsnak készül, és már próbálgatja tudását.

Vest napisao-la - hrv - 18.11.2016.
Obeležen Međunarodni dan tolerancije

Velikom voljom i zajedničkim radom, dece i nastavnika naše škole u saradnji s roditeljima obeležen je Medđunarodni dan tolerancije.

Ovaj dan je važan za sve nas. Danas se slavi uvažavanje i poštovanje različitosti. Tolerantni moramo biti svakog dana.

Poštujte svoje drugove i drugarice iako ste različiti i ne slažete se baš uvek.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 16.11.2016.
Održana prezentacija projekta "Darovit učenik-izazov i šansa za razvoj"

Danas je u Plavoj sali Gradske kuće održana prezentacija projekta “Darovit učenik-izazov i šansa za razvoj“, on se odnosi na podsticanje rada sa darovitim učenicima. Projekat je odobren od strane Pokrajinskog sekretarijata za obrazovanje, a za sada se priključila samo OŠ „Jovan Mikić“.

Iz OŠ „Jovan Mikić“ ističu kako se u njihovoj školi oduvek radilo sa darovitim učenicima, ali su se vrlo rado priključili ovom projektu, jer on nudi potpuno nove mogućnosti, a razlog za priključivanje bio je i taj što škola ima sve neophodne resurse, odnosno kvalitetan nastavni kadar, dobru pedagoško-psihološku službu te kvalitetne učenike.

Iz „Centra za podršku i razvoj“ napominju kako je ovaj projekat sveobuhvatan, jer podrazumeva obuku nastavnika, predavanja za roditelje, pisanje plana i mentorsku podršku. Takođe se nadaju da će se projektu pridružiti i ostale škole.

Stručnjaci tvrde kako darovite dece u osnovnim školama ima mnogo, ali veliki problem ogleda se u činjenici da ona nisu prepoznata na pravi način, te tako ovaj projekat pruža mogućnost da se darovita deca identifikuju.

izvor: Yu ECO

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić (izvor YU-EKO) - 10.11.2016.
ОДЛУКA О ДОДЕЛИ УГОВОРА У ОТВОРЕНОМ ПОСТУПКУ У  ЈАВНОЈ НАБАВЦИ
ОДЛУКA О ДОДЕЛИ УГОВОРА У ОТВОРЕНОМ ПОСТУПКУ У ЈАВНОЈ НАБАВЦИ
Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 10.11.2016.
РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊE У СТОНОМ ТЕНИСУ

Датум: 9.11.2016.